Jump to content
Sign in to follow this  
Mike1

Pasior Automotive

Recommended Posts

Salut.Ma intereseaza si pe mine daca ai placute de frana Ferodo pentru Matiz.

Eventual si lichid de frana.

Mai as vrea si antigel.

Share this post


Link to post

@sparkus & @nonel: Va multumim pentru interesul acordat produselor si serviciilor societatii noastre, v-am transmis PM cu oferta pentru reperele solicitate!

Share this post


Link to post

Buna ziua. As dori sa cumpar pasla care se monteaza pe interiorul capotei motorului pt. insonorizare. Masina este un chevrolet aveo. Am inteles ca este identica cu cea de la kalos.

Multumesc.

post-7403-1252914958_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Buna ziua!

 

Va rog sa transmiteti datele masinii (inclusiv seria de sasiu) pe: sales@pasior-automotive.com

Vom verifica in programul de original si vom oferta in cursul zilei.

 

Multumesc!

 

 

Buna ziua. As dori sa cumpar pasla care se monteaza pe interiorul capotei motorului pt. insonorizare. Masina este un chevrolet aveo. Am inteles ca este identica cu cea de la kalos.

Multumesc.

Share this post


Link to post

Buna ziua.

Fise de bujii TESLA pentru Matiz E2 se pot aduce?

 

Multumesc.

Share this post


Link to post

@valiman: Va multumim pentru interesul acordat produselor si serviciilor societatii noastre, v-am transmis PM cu oferta pentru reperele solicitate!

Share this post


Link to post

Salut.

 

Am nevoie de niste chestii deosebite, nu am reusit sa gasesc asa ceva pina acum. Poate reusiti voi sa gasiti pe la furnizorii vostri. Concret, am nevoie de un set segmenti pentru Leganza (pot sa fie pe reper de Opel, motorul 1998cc, 16v, diametru piston 86mm). Ce ii face deosebiti pe segmentii astia este dimensiunea lor, am nevoie de STD+0,25mm. Pina acum toti dealerii mi-au spus ca GM sau producatorii aftermarket nu au aceasta cota (+0,25) in oferta ci numai +0,50.

 

Daca se poate gasi asa ceva, astept cu interes un semn de viata.

 

Multumesc

Share this post


Link to post

@surdeanuliviu: Va multumim pentru interesul acordat produselor si serviciilor societatii noastre, v-am transmis PM cu oferta pentru reperele solicitate!

@Salex: Intr-adevar, segmentii se pot furniza fie la cota standard fie numai la cota +0.50. Am verificat si astazi, insa din curiozitate am facut acest lucru si pe vremea cand aveam si eu Leganza, in scop informativ.. si asta remarcasem si eu, faptul ca nu era disponibila si o marime intermediara. Imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult :)

Share this post


Link to post

@Mike1: Merci pentru raspuns si mai ales deranj. Asta e :( !

Share this post


Link to post

Buna ziua!

 

As dori sa stiu daca aveti cumva pasla care se monteaza pe interiorul capotei motorului la chevrolet spark pt. insonorizare.

 

Multumesc.

Share this post


Link to post

Buna ziua!

 

Va rog sa transmiteti datele masinii (inclusiv seria de sasiu) pe: sales@pasior-automotive.com

Vom verifica in programul de original si vom oferta in cursul zilei.

 

Situatia este similara cu cea a colegului de forum care a intrebat mai sus, @Tavi81, si pentru care am identificat si ofertat reperul.

Deci, va rog transmiteti datele pe adresa de mai sus.

 

Multumesc!

Share this post


Link to post

Multumesc lui Mike pentru coletul trimis cu piese pentru cangur. A ajuns la timp si exact cu ce comandasem.

Share this post


Link to post

In luna octombrie, Pasior Automotive propune clientilor sai actuali si potentiali urmatoarele categorii de reduceri din preturile de lista ale reperelor comercializate, dupa cum urmeaza:

 

* 5% pentru gama de consumabile aflata in stoc (filtre, bujii, placute de frana, saboti de frana, etc.)

 

* 4% pentru gama de mecanica aflata in stoc (ambreiaje, distributii, articulatii, transmisie etc.)

 

* 3% pentru elementele de caroserie, atat din stoc cat si la comanda (parbrize, elemente optice, aripi, usi, capote, ornamente, elemente de interior etc.)

 

* 2.5% pentru gama de uleiuri comercializata (Motul, Castrol, Mobil, Valvoline)

 

* 2.5% pentru gama de anvelope medii si premium atat de iarna cat si de vara (toate marcile exceptand: Debica, Sava, Kormoran - la acestea reducerea fiind de 1.5%)

 

* 3% pentru intreaga gama de jante de la producatorii: Borbet, OZ, MSW by OZ, BBS, Alessio, Kronprintz (jante tabla)

 

* 2.5% pentru gama de accesorii disponibile (ansambluri-carlige de remorcat, bari pavilion, cutii portbagaje superioare etc.)

 

 

Reducerile de mai sus se aplica inclusiv pentru motociclete acolo unde este cazul. Pentru camioane reducerile sunt variabile in functie de valoarea reperelor comandate.

 

Va stam la dispozitie pentru informatii suplimentare si pentru cereri de oferte!

 

Telefon: 0740.037.160

Telefon: 0770.477.407

Fax: 031.804.4941

E-mail: office@pasior-automotive.com

E-mail: sales@pasior-automotive.com

Web: www.pasior-automotive.com

Edited by Mike1

Share this post


Link to post

o lampa pt . iluminare portbagaj pt. spark se poate gasi ?

 

mersi

Share this post


Link to post

Buna ziua!

 

As dori si eu o oferta pentru niste anvelope de Tico, atit de vara cat si iarna (cam tot ce aveti sau puteti aduce pe 155/70/R12 sau 135/80/R12).

 

Multumesc

Edited by Carabusu junior

Share this post


Link to post

@sparkus & Carabusu junior: Va multumim pentru interesul acordat produselor si serviciilor societatii noastre, v-am transmis PM cu raspunsul pentru reperele solicitate!

Share this post


Link to post

Azi mi-am montat pe masina piesele cumparate de la acest furnizor.

Nu am avut nicio problema, mecanicul a zis ca toate sunt OK.

Am comandat o curea degeaba, dar am inteles ca pot sa o schimb cu altceva echivalent ca pret, ceea ce nu vezi la toti furnizorii.

Preturi OK, servire prompta si amabila, recomand acest furnizor de piese.

Share this post


Link to post

Desigur, va asteptam cand doriti sa achizitionati si restul consumabilelor urmand ca pretul curelei respective sa fie scazut din costul total al facturii.

Multumim pentru aprecierea pozitiva! :)

Edited by Mike1

Share this post


Link to post

MikeOne, da-mi te rog o oferta pt lamele de stergator fata(600/400mm) aerotwin de la Valeo sau Bosch.

Edited by Sharpe

Share this post


Link to post

MikeOne, da-mi te rog o oferta pt lamele de stergator fata(600/400mm) aerotwin de la Valeo sau Bosch.

 

Ne-am auzit intre timp la telefon, multumim pentru comanda. Programul de identificare scoate pentru Megane II pana in 12/2005 sistemul de prindere ca fiind cel clasic (retrofit) iar dimensiunile 600/450 mm.

Share this post


Link to post

Te rog un pret pentru amortizoare spate Leganza CDX si pentru toba intermediara( eventual diverse variante).

Multumesc. Si daca se poate discurile de frana fata spate

Edited by Catalin99

Share this post


Link to post

@Catalin99: Va multumim pentru interesul acordat produselor si serviciilor societatii noastre, v-am transmis PM cu raspunsul pentru reperele solicitate!

Share this post


Link to post

Pana la sfarsitul lunii noiembrie, Pasior Automotive propune clientilor sai actuali si potentiali urmatoarele categorii de reduceri din preturile de lista ale reperelor comercializate, dupa cum urmeaza:

 

* 4% pentru gama de consumabile aflata in stoc (filtre, bujii, placute de frana, saboti de frana, etc.)

 

* 3% pentru gama de mecanica aflata in stoc (ambreiaje, distributii, articulatii, transmisie etc.)

 

* 2.5% pentru elementele de caroserie, atat din stoc cat si la comanda (parbrize, elemente optice, aripi, usi, capote, ornamente, elemente de interior etc.)

 

* 2.5% pentru gama de uleiuri comercializata (Motul, Castrol, Mobil, Valvoline)

 

* 2% pentru gama de anvelope medii si premium atat de iarna cat si de vara (toate marcile exceptand: Debica, Sava, Kormoran - la acestea reducerea fiind de 1.5%)

 

* 2.5% pentru intreaga gama de jante de la producatorii: Borbet, OZ, MSW by OZ, BBS, Alessio, Kronprintz (jante tabla)

 

* 2.5% pentru gama de accesorii disponibile (stergatoare, ansambluri-carlige de remorcat, bari pavilion, cutii portbagaje superioare etc.)

 

 

Reducerile de mai sus se aplica inclusiv pentru motociclete acolo unde este cazul. Pentru camioane reducerile sunt variabile in functie de valoarea reperelor comandate.

 

Va stam la dispozitie pentru informatii suplimentare si pentru cereri de oferte!

 

Telefon: 0740.037.160

Telefon: 0770.477.407

Fax: 031.804.4941

E-mail: office@pasior-automotive.com

E-mail: sales@pasior-automotive.com

Web: www.pasior-automotive.com

Share this post


Link to post

Salut, ma intereseaza urgent un set de bare transversale pentru portbagaj ( numai barele le vreau ) pentru Skoda Octavia Tour 1.9 tdi.

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...