Jump to content
Sign in to follow this  
nrares

Uefa Champions League 2008/2009

Recommended Posts

Si iata ca se cunosc deja si grupele:

 

Grupa A: Chelsea, AS Roma, Bordeaux, CFR CLUJ.

 

Grupa B: Internazionale, Werder Bremen, Panathinaikos, Anorthosis Famagusta

 

Grupa C: Barcelona, Sporting Lisabona, FC Basel, Sahtior.

 

Grupa D: Liverpool, PSV Eindhoven, Marseille, Atletico Madrid.

 

Grupa E: Manchester United, Villareal, Celtic Glasgow, Aalborg,

 

Grupa F: Lyon, Bayern Munchen, STEAUA, Fiorentina.

 

Grupa G: Arsenal, FC Porto, Fenerbahce, Dinamo Kiev

 

Grupa H: Real Madrid, Juventus, Zenit St Petersburg, Bate Borisov

 

 

 

Comentarii? Sansele alor nostrii?

Edited by nrares

Share this post


Link to post

Dacă puteau să pice amândouă într-o grupă poate una dintre ele avea ceva şanse... > :)

Share this post


Link to post

Pfff... o sa vina Chelsea si A.S. Roma in Gruia... de-abia astept. A facut treaba buna Paszkany. Ma rog, nu el a facut treaba :D .

Share this post


Link to post

Avand in vedere ca am intrat intr-un club select cu doua echipe si nu-i vedem acolo pe bulgari, unguri, slovaci, cehi, poloneji, sarbi, croati, sloveni, pe Dinamo si pe Rapid, este deja un succes. Altfel, calificarea in cupa UEFA ar fi cel mai bun rezultat, dar nu-i sigura. Fiecare echipa romaneasca are 6 meciuri foarte grele, plus un campionat in care trebuie sa-si asigure prezenta de anul viitor. Greu daca n-ai 22 de jucatori de valoare apropiata. Oricum, valoarea loturilor celor doua echipe nu le aduce vreo pozitie de favorite. Daca pleaca Nesu, valoarea Stelei creste, orice jucator este pus in locul lui. Si asa, n-ar fi jucat prea mult, in conditiile in care procedeul favorit este faultul de la spate, la mijlocul terenului.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Acum vreo 5-6 ani nu speram sa avem nici macar o echipa in CL.

 

Chiar daca nu au sanse prea mari cand te uiti "pe hartie" la componenta grupelor parca totusi situatia in sine denota o crestere sanatoasa a campionatului, cel putin in medie daca nu in extreme. Macar nu am mai auzit de vreo 5-6 ani lamentari de genul "ai nostri firavi (dar tehnici) nu fac fata jucatorilor lor inalti cat plopul".

Share this post


Link to post

Eu vreau sa vad 12 jocuri frumoase si sa aplaud evolutia CFR-ului si a Stelei indiferent de rezultate. N-am analizat sansele celor 2 echipe pentru ca vreau sa ma bucur ca au ajuns pana aici.

Share this post


Link to post

O prima repriza excelenta a CFR-ului, vedem ce urmeaza...

Share this post


Link to post

Sa speram ca va urma dezastrul pentru chefere.

Share this post


Link to post

Vezi semnatura e injectat cu becalisme.

E 2-1!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by kornelush

Share this post


Link to post

Kornelush ... ce are s..a cu prefectura ? faptul ca nu-i suport pe jegosii aia nu are nici o lagatura cu becali ? sau e ora tarzie si neuronul e trecut pe modul " sleep " ?

Share this post


Link to post

"Jegosii" momentan reprezinta Romania. Maine vom fi toti stelisti. Cel putin aia care avem ceva in capul pe care-l purtam pe umeri.

Share this post


Link to post

E uite ca eu nu vreau ca ei sa ma reprezinte . Mai sunt prin Europa asta mare niste colorati care tot asa reprezinta Romania si-s satul de ei . Singura echipa care reprezinta intr-adevar Romania si face cinste tarii este Steaua .Atat . Restul la gara cu ei .

Share this post


Link to post

E prima oara cand ma bucur pt altcineva decat Dinamo!!

Bravo CFR,e f important sa aduca puncte!

In plus, de f multa vreme n-am mai vazut o echipa de la noi jucand cu asa tupeu!

Share this post


Link to post
E uite ca eu nu vreau ca ei sa ma reprezinte ...

Sigur nu te reprezinta pe tine, daca ai auzit declaratia unuia, ei joaca pentru Romania, iar aceasta nu-i caracterizata prin nationalismul si rasismul de stana.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Cand va aud imi vine sa mor . Ce dracu sunteti asa de ... ( nu stiu ce sa scriu ca sa nu se creada jignire ) . Crezi ca alora li se rupe de Romania sau de voi ? Ei joaca pentru bani , ca de aia sunt platiti . Daca erau acum la o echipa din Cipru ziceau ca joaca pentru aia , si tot asa . Ei joaca pt bani si pentru ei . Nu mai fiti asa de creduli . Ne vedem maine pe stadion la singura echipa care intr-adevar reprezinta Romania. :P

Share this post


Link to post

Si uite cum se duce de ripa ideea de sport :( ...

 

Oricum, felicitari CFR, tocmai s-a terminat meciul cu 2-1

Share this post


Link to post

Orice profesionist joaca pentru bani si atunci cand ii primeste este trup si suflet culorilor echipei sale, doar, Nicolita joaca pentru tricolor si mai confunda poarta, cateodata.

Share this post


Link to post
Kornelush ... ce are s..a cu prefectura ? faptul ca nu-i suport pe jegosii aia nu are nici o lagatura cu becali ? sau e ora tarzie si neuronul e trecut pe modul " sleep " ?

Du-te de te culca nu vezi ca toti iti zic ca esti beat.Nu merita neuronul meu sa-l trezesc pentru unul ca tine.

Felicitari CFR .

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=K8Q0oh8OEzw in caz ca ai uitat jocurile fabuloase ale stelei(cu s mic).

http://www.youtube.com/watch?v=Er0l6SxpOvg aici s-a perfectionat .

Edited by kornelush

Share this post


Link to post

Uf mami, de cand n'am mai trait asa ceva...

 

Multam CFR :)

Share this post


Link to post

Bravo CFR!!!

 

Deci se poate ca o echipa romanesca sa joace de la egal la egal cu echipele "mari", nu trebuie sa ne ingropam in careu ... poate poate reusim sa ne aparam. Au atacat si nu s-au descurajat dupa ce au primit gol. Inca o data, BRAVO!!! La mai mare.

 

PS Steaua ... acu' ai vazut ca se poate ... fotbalul nu s-a nascut la altii ... sa vedem ce faci maine :)

Share this post


Link to post

Da, bravo!

 

Sa speram ca si Bayern o sa joace ca Roma azi! :D

Edited by Zmeul cel rau

Share this post


Link to post

Mai bine spera sa joace Steaua ca CFRu. Urgh, au si ei cu ce :)

Edited by Immortal

Share this post


Link to post

Sunt convins ca asta nu ar fi o problema, dar nu e momentul de spus asta acum...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...