Jump to content
Sign in to follow this  
bogudoby2

Mi-au Spart Masina

Recommended Posts

Am patit-o si eu. In noaptea de 23/24 decembrie, mi-a spart geamul din stanga spate si mi-a furat detectorul radar. Masina are alarma dar fiind parcata in spatele blocului nu am auzit-o. In schimb, a auzit-o vecinul din blocul de visavis sub geamul caruia se afla parcarea. Replica lui: Si ce daca ti-au spart-o? Foarte bine, data viitoare nu mai parchezi aici.

Share this post


Link to post
Pentru cine stie, ca sa-mi iau un spray imi trebuie vreo hartie, ceva?

Din cate stiu eu, nu :)

 

Adica daca el are o surubelnita in mana, eu nu pot sa-i dau cu parul?, sau parul meu e mai periculos ca o surubelnita infipta in persoana proprie?

 

Stii cat de complicata este treaba cu legitima aparare? Sunt printre cele mai interpretabile chestii 2 din conditiile legitimei aparari, si anume "apararea sa nu depaseasca limitele necesitatii" si " apararea sa fie, pe cat posibil, proportionala cu atacul". In fine... intram in amanunte de prea mare finete si care nu prezinta relevanta in cazul de fata :)

Pana la urma procedezi cum vrei.

Share this post


Link to post

Asa e... e vina noastra ca stam ca muncim si ne folosim de masina ca sa putem trai. Pe cand ei...daca stau si freaca manganu toata ziua... nu au masini si se uita cu jind la restul lumii care munceste. E plina tara de astfel de specimene. Cat despre casco in jur de 10-12 milioane daca nu ma insel platea tata la cielo din 2003. Si dupa un astfel de incident... i-au spart masina si i-au devastat-o si pe a lui cat si pe cea a unui prieten care o parcase langa (nimeni nu a auzit nimic bineinteles) si dauna prea mare au decis cei de la asigurari si au zis ca nu ii mai prelungesc asigurarea...ati mai auzit voi asa ceva?

Share this post


Link to post

@ bogu :D aca o sa-ti sparga casa,Doamne Fereste, o sa fi tot asa neinteresat sa mergi la politie,ca doar n-au ce sa faca? :uff: :-W

 

@nrares:Ms de poanta cu detectorul,de acuma il iau in casa :thumbl:

Share this post


Link to post

Daca ai fi citit atent ala nu a apucat sa-mi ia nimic, daca imi lua ma duceam...macar in speranta ca poate as mai fi recuperat ceva. Multumesc

Share this post


Link to post

Raresh !.Nu lua numai detectorul in casa ,da jos si suportul .Avem un coleg Nycbv care a patit`o desii il avertizasem sa nu lase suportul GPS in masina .Tampitii i-au spart geamul lateral la Aveo crezand ca are GPS in masina .Mare atentie !!.Colegu imi pare rau de necazul pricinuit(pune alarma ,si da`l in gat la politie ,semnalmente etc.

Share this post


Link to post

eu stiu pe cineva care avea un vartburg si o lasa descuiata! zicea ca de ce sa-i forteze usile sau sa-i sparge geamurile. mai bine intra, vede ca nu are ce sa ia si pleaca! ma gandesc la o chestie! atunci cand masina e fortata sa se degaje inauntru un gas care sa omoare eventualul hot!

Share this post


Link to post
ma gandesc la o chestie! atunci cand masina e fortata sa se degaje inauntru un gas care sa omoare eventualul hot!

Asta intra la crima cu premeditare... :rolleyes:

Share this post


Link to post

Si daca armezi vreodata alarma si nu se inchid usile si deschide un copil din greseala usa ce faci?

Chiar ai impresia ca este usor sa omori un om? Si sa nu mai vobim de implicatiile legale si unde poti ajunge daca faci asa ceva...

Share this post


Link to post

Rich !esti plin de idei originale ,Husa care se umfla ,gaz in masina =)) .Ce mai urmeaza??

Share this post


Link to post

trebuie sa recunoasteti ca ideile mele sunt cel putin geniale! nu e vorba sa omori omul dar macar sa-l sperii bine sau sa-l anesteziezi!

 

si copilul ce dracu cauta pe strada sa umble la masinile oamenilor in loc sa stea pe net in casa sa posteze pe forumuri, sa faca schimb de idei cu altii!

Share this post


Link to post
cand masina e fortata sa se degaje inauntru un gas care sa omoare eventualul hot!

Naivitate si iresponsabilitate intr-un post asa scurt :D

Daca omori un om si iti imaginezi ca ai voie pentru ca el tocmai se indeletnicea cu furatul, afla ca in fata justitiei esti criminal. Nu ai voie sa omori oameni pentru ca fura ;) .

Share this post


Link to post

Tu ai spus in postul tau ca vrei sa omoare omul.

Am vazut destule cazuri cand un copil de 3-4 ani iese la plimbare cu parintii si la intoarcere fuge sa fie primul la masina si trage de manerul usii. In cazul in care confunda masina ta cu a parintilor lui ce faci?

Share this post


Link to post

ati luat si voi ce am spus eu adliteram. sa fie un sistem separat pe care sa-l armezi numai noaptea! gazul ar avea efect numai daca cineva iti patrunde efectiv in masina! si sa fie un gaz iritant, ceva cu ardei iute, nu sa te omoare! important e ca hotul sa fie scos din functiune!

 

oricum alarmele nu au nici un efect! imagineaza-ti ca esti cu gagica la ora 23.30 in pat si ea e aproape de orgasm dar in timpul asta suna alarma. ce faci? cu sistemul gandit de mine ai termina treaba si dupa aia te-ai duce sa trezesti hotul adormit de catre gaz!

Share this post


Link to post
...atunci cand masina e fortata sa se degaje inauntru un gas care sa omoare eventualul hot!

 

Sa-l adoarma sau sa-l omoare?

Share this post


Link to post
imagineaza-ti ca esti cu gagica la ora 23.30 in pat si ea e aproape de orgasm dar in timpul asta suna alarma. ce faci? cu sistemul gandit de mine ai termina treaba si dupa aia te-ai duce sa trezesti hotul adormit de catre gaz!

Si astfel intrebarea "care dintre cele doua de streseaza mai mult?" isi afla singura raspuns =))

Share this post


Link to post

OFFTOPIC DE GENIU

 

trebuie sa recunoasteti ca ideile mele sunt cel putin geniale!

Nu, geniala este urmatoarea idee: sa pui masina sub tensiune, in jur de 150 kV, folosind un transformator ridicator de tensiune. Care atinge masina moare carbonizat. Asta da idee! Sint geniaaaaal!!!!!!

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Cum dreaq sa pui 150 kV pe masina? Daca te curentezi la instalare? Nu mai bine pui o grenada si cand deschizi usa detoneaza? Asta da idee geniala.

Share this post


Link to post
Nu, geniala este urmatoarea idee: sa pui masina sub tensiune, in jur de 150 kV, folosind un transformator ridicator de tensiune. Care atinge masina moare carbonizat. Asta da idee! Sint geniaaaaal!!!!!!

 

Ba nu esti. Faza asta am vazut-o intr-un film acum vreo 15 ani :P

 

In alta ordine de idei, orice ai face, daca esti vizat la spargere poti sa stai si in cap ca tot iti sparge masina. Ca doar nu vei sta permanent in ea.

Share this post


Link to post

@ hitman. nu ai cum sa faci asa ceva ca ni-ti da tie electrica autorizatie sa bagi curent de inalta tensiune la o masina pe motivul ca ai deja curent de la baterie! avantajul ar fi ca la 150 kv curentul e mai ieftin.

 

nu prea e bine sa pui o grenada sa explodeze in masina ca o sa-ti parleasca tapiteria si o sa trebuiasca sa-ti pui huse. o sa arate ca un logan

Share this post


Link to post

Ba, nu va mai uitati la Mircea Badea ca dauneaza!

Share this post


Link to post
cica sa ma duc dimineata la sectia 4 sa fac plangere...sa ia amprente...

Daca veneai vedeai o masina cu daewooclub.ro si proprietarul care te poate ajuta inca.

Share this post


Link to post
Raresh !.Nu lua numai detectorul in casa ,da jos si suportul .Avem un coleg Nycbv care a patit`o desii il avertizasem sa nu lase suportul GPS in masina .Tampitii i-au spart geamul lateral la Aveo crezand ca are GPS in masina .Mare atentie !!.Colegu imi pare rau de necazul pricinuit(pune alarma ,si da`l in gat la politie ,semnalmente etc.

Pai,am obiceiul sa-l iau cu totul,adica sa dezlipesc ventuzele ,ca noh, e mai usor decat sa-l scot si sa-l introduc in locasul ala stramt.

Ps:suna cam pervers,stiu :) ) =))

 

Rich !esti plin de idei originale ,Husa care se umfla ,gaz in masina .Ce mai urmeaza??

 

Ai uitat sa treci gaurirea plopului cu burghiu+ adaugare de erbicid= -(minus) un plop verde :) )

Edited by raresh20

Share this post


Link to post
Ba, nu va mai uitati la Mircea Badea ca dauneaza!

 

Subscriu :rolleyes:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...