Jump to content
Sign in to follow this  
criss_blue

Clei De Plop Pe Capota.

Recommended Posts

Am cautat un topic dedicat acestui lucru si nu am gasit(daca este,sa fie mutat acolo topicul cu scuzele de rigoare pt admini).Eu parchez masina sub un plop.De la o vreme am observat ca sunt cateva picaturi de clei(sau cum ii zice) pe capota. La spalatorie nu am reusit sa le indepartez cu nimic. Exista vreo solutie speciala ceva? Multumesc anticipat pt eventualele raspunsuri.

Share this post


Link to post

Sal. Si eu parcez tot sub un plop, iat toata masina se face cateodata toata plina cu picaturi cerate... La fiecare spalare, le cer baietilor sa faca si degresare si merge foarte bine. Ma tot bat ei la cap cu ceara solida, dar atata timp cat o tot degresez si pana nu schimb locul de parcare, nu are rost.

Succes!

Share this post


Link to post

criss! .Incearca mai intai cu petrol,motorina s-au eventual spray de insecte .parca tarr remover.

Share this post


Link to post

Multumesc pentru sfaturi. Sper sa scap de acele picaturi ca imi sta pe creer.

Share this post


Link to post

Salut.

Aveti mare grija cu cleiul de plop care se depune pe vopsea.Daca nu spalati masina la timp o sa distruga vopseaua.Eu am patit-o iar acum in locul unde a fost clei sunt pete albe de grund(cred); vopseaua nu mai exista.Am dat si cu polish dar... nimic.

CIP.

Share this post


Link to post
criss! .Incearca mai intai cu petrol,motorina..

Motorina pe vopsea? Sfatul meu e sa nu incerci... :rolleyes:

Edited by EM!L

Share this post


Link to post

N-are nici pe dracu :) Evident, daca o speli apoi.

Share this post


Link to post

Am reusit sa scap de acel clei cu Degresant pentru duprafete vopsite. Costa 10 ron suta de grame. Cu o carpa de bumbac si multa rabdare am reusit sa le scot fara sa se cunoasca absolut nimic. Apoi bineinteles am spalat suprafetele cu apa si sampon. :) >-

Share this post


Link to post

EM!L !!Credema stiu ce vorbesc .Cu motorina nu are nici pe dracu(vorba colegului).

Share this post


Link to post

acum ca tot ai scapat de cleiul acela oribil trebuie sa treci la solutia definitiva! adica sa tai plopul! doar nu vrei sa stai toata vara sa cureti pete de clei!

Share this post


Link to post

Cred ca e mai ieftin sa cumperi huse...sa le schimbi periodic...decat sa umbli dupa autorizatii de taiere; taiere; si mutat gigantul...

Share this post


Link to post

Poti incerca varianta .Cu husa ,fara husa ,Sau colegu antescriitor(rich) ne va da o idee :thumbl:

Edited by puchi

Share this post


Link to post

Husa ar fi o solutie. Cat despre plop nici nu vor sa auda cei din primarie de asta. Am incercat mai demult. Dar si cu husa nu e chiar asa fiabil. Folosesc masina zi de zi si e cam naspa sa tot stau s-o pun seara ,dimineata sa o ridic. Dar o sa ma mai gandesc. Multumesc pentru sfaturi.

Edited by criss_blue

Share this post


Link to post

Stai calm, cred ca virgula cleiul e pui pe langa ce face gainatul de pasare (parca are acid frate )

Share this post


Link to post

partea proasta cu husa e ca daca stai la bloc ai sanse sa ti-o fure! husa nu se pune greu pe masina! a mea o asez in max 30 sec. si de luat se ia si mai usor! cumpara niste erbicid (roundup) si pune-l in niste gauri facute cu burghiul in trunchi si plopul o sa se usuce. astfel primaria o sa-l taie!

Share this post


Link to post

Sau daca le e lene si nu il taie poate cade pe masina si rezolv problema de tot. =))

Share this post


Link to post

:o fftopic:

rich! ,esti bestial,genial =)) .Da nici cu tine, criss!nu mi-e rusine =)) .Facem haz de necaz :) )

Edited by puchi

Share this post


Link to post
cumpara niste erbicid (roundup) si pune-l in niste gauri facute cu burghiul in trunchi si plopul o sa se usuce. astfel primaria o sa-l taie!

Sau comanda un pahar curat cu gaz =))

Share this post


Link to post
N-are nici pe dracu :) Evident, daca o speli apoi.

 

 

EM!L !!Credema stiu ce vorbesc .Cu motorina nu are nici pe dracu(vorba colegului).

 

Oki, am "memorat" :) Nu stiam, imi imaginam ca ataca vopseaua, sau macar lacul.

Edited by EM!L

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...