Jump to content
Sign in to follow this  
Cumnatu

Chrysler 300m

Recommended Posts

Aoleu, am primit oferta pe masina de 7000 euro.

Ce sa fac ce sa fac !? Imi tremura mainile pe tastatura.

Share this post


Link to post
Aoleu, am primit oferta pe masina de 7000 euro.

Ce sa fac ce sa fac !?

 

Fa credit si pastreaza petrolieru'

 

L.E. Mai bine vinzi tigra nevestei :D

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

Daca nu ai probleme cu banii de benzina, eu zic sa o pastrezi. Asta daca e totul adevarat din ce ai zis tu pe la bursa si aici despre ea ( Piese schimbate, revizii la timp, etc. ). Este mult prea tare masina, si puternica ca sa o dai...doar daca iti iei seria 7 model mai nou dupa 2002.

Share this post


Link to post

Vinde-o si ia-ti un logan chel decei. Consuma putin si are intretinerea ieftina. :P :D

glumeam...

Pastreaza bre petrolierul... cum dracu sa-l dai cu 7000 de euro. :uff:

Edited by Elfu

Share this post


Link to post

Keep it!

Share this post


Link to post

La 20 de kile la oras i-as da foc =))

Vinde-l ce mai stai.

Share this post


Link to post

Pai nu e asta buba ca oricum daca e sa iau altceva tot 20-22 v-a consuma.

Share this post


Link to post

Dacă vinzi Tigra şi te mai împrumuţi de câteva mii, tot acolo ajungi. Eu aş păstra 300-le :)

Share this post


Link to post

Vinde-o repede, poate se trezeste fraierul.

Share this post


Link to post

Vinde-o repede, fa maine un credit si ia una care sa consume si mai mult si sa intoarca si mai multi capul dupa ea.

Share this post


Link to post

Pai nu se poate trece pe GPL ca doar are portbagaj gigantic ;)

Share this post


Link to post

Si a mea imi ia 8,5 la suta de km, ceea ce pentru un motor de 1,4 litri pe caroserie de 1,1 tone e destul de mult. Ma batea uneori gandul sa o dau. Pierd la leasing, pierd per ansamblu destul de mult, DAR: ceva ma retine. M-am obisnuit cu ea. Nu are v6, nu are macar 150 de cai, nu are demaraj sub 7-9 secunde, insa mie imi convine asa cum e.

Pe de alta parte, tu ai la ea cam tot ce si-ar dori un om cu pretentii de la o masina: motor puternic, exterior impozant si elegant, interior confortabil, dotari destule. Ce e drept, consuma cu galeata, insa daca asta NU e o problema, eu n-as da-o. Si oricum, nu cu banii aia.

Share this post


Link to post

Buba sunt eu, pretentiile mele cresc permanent si nu intotdeauna pot tine pasul cu ele.

Spre exemplu acum as face nu mult depare de orice sa detin ASTA

numai ca achizitia ei nu e o problema, intretinerea insa este.

Matematic / logic / financiar nu imi permit dar vreau :P

NU cred ca o sa dau 300-le din dotare minim 2 ani de acum inainte si atunci sper sa fie pentru o evolutie.

Anuntul ramane valabil just in case, dar daca ma intrebi azi sau maine si imi zici ca vrei sa o iei , nu e de vanzare.

Share this post


Link to post

Prefer 300 fata de chestia aia ...

Share this post


Link to post

OOOOOOOOOOOk, e acord cu tine, dar, de ce ?

Share this post


Link to post

a trecut un 300M pe langa mine azi... :) evident m-am gandit la tine :P

e prea frumos ca sa il vinzi! parerea mea;

Imi pare rau ca nu am cu ce sa iau eu ca daca imi fac un calcul estimativ asa raport pret / consum imi rezulta doar o gaura in buget de 3500( pe care evident nu ii am) 3500 poate scot pe masintza mea / iar pe partea econominca :) consumul e cam cu 3 litrii mai mult ca la mine, deci tragic nu ar fi ...

Share this post


Link to post

Mamaaaaaaaa, acum iti vad semnatura.

Cum dracu e posibil ?

Cum il suporti ?

Am avut si eu Cielo AT si nu prea sarea de 11 in oras in conditiile in care la propriu i-am dat pana i-am rupt cutia :P ( bine era si uneiul neschimbat de dobitocul dinainte )

Redirecteaza-ma te rog spre acolo cunde sunt convins ca ai incercat sa aflii de unde vine consumul asta mare !

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post
OOOOOOOOOOOk, e acord cu tine, dar, de ce ?

E urata.

Share this post


Link to post

735- urata?! Ce criterii ai aplicat? E o masina superba.

Share this post


Link to post

Daca si BMW-ul este o masina urata,atunci ne-am dat > :) .Am evoluat prea mult. Sa ne luam OZN-uri.

Edited by criss_blue

Share this post


Link to post

Nu. Loganuri.

Share this post


Link to post

Off-topic si eu.. dar daca si septar-ul ala e urat .. mi se pare una dintre cele mai elegant desenate limuzine din care au fost vreodata, un rafinament greu de egalat Dar nah.. fiecare cu gusturile lui . E drept, nu e potrivita pina la o anume varsta.

Share this post


Link to post

Consumul nu-i problema, dupa cum am zis se poate pune GPL cu stutul de alimentare camuflat de capacul portbagajului, sa nu se vada ca nu da bine si refill-urile le faci noaptea prin statii laturalnice :D in ideea ca statul oricum nu prea mai e de ajutor pt contribuabili si n-are rost sa-l ingrasam cu acizeele exagerate din benzine si motorine ;)

Eu n-as vinde asa o masina fara 8000E, desi valoreaza mai mult dar e greu de gasit un cumparator pe masura ei.

Share this post


Link to post
[...]

Redirecteaza-ma te rog spre acolo cunde sunt convins ca ai incercat sa aflii de unde vine consumul asta mare !

Daca as mai gasi posturile referitoare la consum ... dar sunt bine ascunse pe aici :)

oricum in ultimele doua luni am schimbat tot ce se putea schimba la motor (ax de came, culbutori,ulei motor, filtru ulei, ulei cutie, filtru cutie)

Nu i-am mai facut un consum exact ca nu am avut chef sa ma enervez.

Share this post


Link to post

Imi plac BMW-urile mult, dar daca ne referim strict la ala din poza, designul mi se pare depasit ... Cel de la 300 mi se pare mult mai modern. si ma refer in principal la exterior. Fara vrajeala, dar prefer exteriorul de la Leganza mea fata de exteriorul de la septarul ala ...

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...