Jump to content
Sign in to follow this  
iuzar

Dacia Logan (fosta X90)

Recommended Posts

Am cautat pe net imagini cu interiorul Sandero si am gasit link-ul asta: interiorul e cel de la Logan 1,6 16v din cate imi dau seama, cu mici modificari la forma butoanelor de pe bord, nu si la amplasarea lor; in special ma mira ca dupa ce toata lumea a criticat amplasarea comenzilor climatizarii nu le-au mutat de acolo. Usile din fericire arata cu totul altfel, lucru care ma bucura.

La exterior Sandero arata cam asa, deci corespunde imaginilor surprinse de GSP.

Edited by andrew

Share this post


Link to post

Baieti, stiu ca exista mai multe tipuri de oglinzi, dar nu sunt alea de pe exemplarul de fata.

Edited by Zmeul cel rau

Share this post


Link to post

Colegul Zmeu a nimerit-o !

Share this post


Link to post

As inclina sa spun ca aduce a clio.. si volanul.. si pe la climatizare.. si pe afara ceva ce ar semana pe undeva cu clio asta nou. In fine, nu ca ar conta.. oaare pe spate va scrie Dacia sau Renault, sau functie de unde se vinde?

Share this post


Link to post

Exact, Clio 3.

Share this post


Link to post

Mie bordul mi s-a parut la fel ca cel de pe Logan , probabil ca cel din poza de mai sus este pentru modelul Sud American , unde si Loganul Clasic are are bordul modificat fata de cel autohton.

Share this post


Link to post
As inclina sa spun ca aduce a clio.. si volanul.. si pe la climatizare.. si pe afara ceva ce ar semana pe undeva cu clio asta nou. In fine, nu ca ar conta.. oaare pe spate va scrie Dacia sau Renault, sau functie de unde se vinde?

 

Eu zic ca la noi se va folosi formula celebra: Dacia by Renault. Impaca si capra si varza. In plus romanii daca aud la tv ca Dacia lanseaza un nou model super-ieftin, masina poate sa ajuna si la 10.000E, daca e Dacia, e ieftina. Si la intretinere Dacia e mai ieftina decat Renault, deci nu ma astept la altceva. In plus, in poza de pe GSP mi s-a parut si mie ca s-ar cam potrivi scutul in grila aia de pe fata.

In restul tarilor probabil ca se va vinde fix sub aceleasi denumiri sub care e vandut si Logan.

Share this post


Link to post

Pozele cu Reno / Logan Sandero s-au mai pus pe topicul asta? :uff:

post-11962-1202309033_thumb.jpg

post-11962-1202309042_thumb.jpg

post-11962-1202309047_thumb.jpg

post-11962-1202309052_thumb.jpg

post-11962-1202309058_thumb.jpg

post-11962-1202309064_thumb.jpg

post-11962-1202309072_thumb.jpg

Edited by sictirel

Share this post


Link to post

Botul e decent, chiar frumusel. Spatele in schimb arata ca un kkt. Oare astia chiar se chinuie sa le faca urate?

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Fugi mah ca e misto spatele! Nu vezi ca are si difuzor?!

Cat costa masina? :D Imi place, pe bune :)

Share this post


Link to post
Botul e decent, chiar frumusel. Spatele in schimb arata ca un kkt. Oare astia chiar se chinuie sa le faca urate?

 

 

dom'le ... cica gusturile nu se discuta ...

 

da ... eu cand ma uit (in poze) la spate de Santero parca vad spate de matiz (din ala mai dotat, cu copertina si talpici de saniuta pe plafon)

 

Fugi mah ca e misto spatele! Nu vezi ca are si difuzor?!

Cat costa masina? :D Imi place, pe bune :)

 

nu stie nimeni

 

logic ar fi ca mai putin decat berlina ... da ... poti sa stii

Edited by tarzy

Share this post


Link to post
da ... eu cand ma uit (in poze) la spate de Santero parca vad spate de matiz (din ala mai dotat, cu copertina si talpici de saniuta pe plafon)

 

Eu zic ca nu vezi bine..

 

post-5484-1202314017_thumb.jpgpost-5484-1202314075_thumb.jpg

 

In afara ca sunt ambele hatch, ca au stergator, talpicile alea pe plafon si eleron, nu stiu care are fii alte asemanari.

 

 

Cred ca Laurentiu se referea la faptul ca are spatele "patrat", ca si lateralele de altfel. Daca tu gasesti la matiz vreun unghi pe undeva, sa-mi zici si mie, eu nu am gasit.

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Eu spun ca se aseamana cu matizul, ambele au 4 roti si motor in fata :D

 

Problema e alta, nici nu vreau sa ma gandesc ce isterie o sa fie cind se va umple Bucurestiul de aceste hatchuri sportive, sa vezi tiuning vere atunci .

Share this post


Link to post

Tunningul ca tunningul > :) , da sa vezi ce o sa fie pe strazi...jale mare.

Share this post


Link to post
Botul e decent, chiar frumusel. Spatele in schimb arata ca un kkt. Oare astia chiar se chinuie sa le faca urate?

Te-ai invatat cu botul de la Clio ,mie nu -mi plac farurile mari si duse pe aripi sub nici o forma si la nici o masina !

Share this post


Link to post

Hatch sportiv sau nu , daca Logan 1.6 16v are o acceleratie de 10,2 sec , atunci Sandel s-ar putea sa prinda suta sub 10 sec .

Share this post


Link to post
Eu zic ca nu vezi bine..

 

post-5484-1202314017_thumb.jpgpost-5484-1202314075_thumb.jpg

 

In afara ca sunt ambele hatch, ca au stergator, talpicile alea pe plafon si eleron, nu stiu care are fii alte asemanari.

 

 

Cred ca Laurentiu se referea la faptul ca are spatele "patrat", ca si lateralele de altfel. Daca tu gasesti la matiz vreun unghi pe undeva, sa-mi zici si mie, eu nu am gasit.

 

 

 

mda ... acum ma duc sa vad ce fac cu dioptriile astea

 

da .,... poate vii si tu ... nu de alta dar la Sandel nu vad deloc talpici

Edited by tarzy

Share this post


Link to post

Ha, in pozele astea chiar sunt oglinzile de Logan, si nu sunt ca alea din prima poza.

Share this post


Link to post
Bine ca nu fezi > :) . Vezi ca se agraveaza...

 

> :)

asa-mi trebuie daca ma bag in seama cu cine nu trebuie

 

merci ptr atentionare

Share this post


Link to post

Fara a lua in calcul preturile si fiabiltatea masinii (date pe care nu le avem in momentul de fata), am senzatia ca potentialii clienti de Matiz, a carui productie va inceta... nu se stie cand, dar momentul e pe aproape, se vor indrepta spre acest Sandero.

Share this post


Link to post
Fara a lua in calcul preturile si fiabiltatea masinii (date pe care nu le avem in momentul de fata), am senzatia ca potentialii clienti de Matiz, a carui productie va inceta... nu se stie cand, dar momentul e pe aproape, se vor indrepta spre acest Sandero.

 

Poate ca da,poate ca nu...nu se stie. :mrgreen:

Daca acest Sandero nu va ajunge la acelasi pret cu Fiesta o putem considera o mica afacere dar nu cred ca se va intampla asta.

Share this post


Link to post
Fara a lua in calcul preturile si fiabiltatea masinii (date pe care nu le avem in momentul de fata), am senzatia ca potentialii clienti de Matiz, a carui productie va inceta... nu se stie cand, dar momentul e pe aproape, se vor indrepta spre acest Sandero.

 

Ai vreun gand? > :)

Si daca da, tot rosu? :) >-

Share this post


Link to post

Deocamdata nu, dar oricat de mult m-am atasat de Maty, tot va trebui schimbat, la momentul potrivit. Pana atunci, sa vedem daca Sandero merita sau nu, a fi luat in calcul.

Share this post


Link to post

La un moment dat mai multi posesori de Woo-uri o sa fim nevoiti sa le schimbam ca doar nu putem sa le tinem toata viata... si vorba lui Guru, Sandero (daca asa se va numii noul hatchback de la Dacia) trebuie luat in calcul... acum sa vedem si fiabilitatea si cat o sa coste... :mrgreen:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...