Jump to content
Sign in to follow this  
iuzar

Dacia Logan (fosta X90)

Recommended Posts

Disperati saracii de ei,au vandut la greu la inceput,s-a umplut tara de frigidere iar acum nu stiu ce sa mai faca ca sa-si mai vanda cateva.

 

Usor usor se vor duce la fund...

Share this post


Link to post

Ultima propozitie era vreo aluzie la poza din linkul de mai sus? :P Inca se mai vand "in draci". Dovada ca in Craiova cel putin (am cativa prieteni ce lucreaza la Dacia) sunt comenzi en-gross, si celebrele "liste de asteptare", asa ca nu ma mai mira nimic!

Share this post


Link to post

Cainii latra ,ursul trece ,deocamdata pe piata romaneasca Loganul nu are concurent ! :thumbl:

Share this post


Link to post

Abia astept sa iasa si cel dci de 85cp sa dea romanasul 13.000E+ pe masina noua si spatioasa :) )

Share this post


Link to post

13k de euro pe un logan?!?!?! Da' ce, s-a transformat in focus?!

Share this post


Link to post

Sunt sigur pe forum (dar nu mai retin unde) niste linkuri ce fac trimitere la un dealer din .De , unde majoritatea Loganelor se vand de la 12k euro in sus. La fix acelasi nivel de dotare ca in .Ro :rolleyes: (si asta la variantele 1.4 si 1.6 -8v. ).

Share this post


Link to post

La fel de bine cum gasisem pe mobile.de Dacia Pick-up diesel la 13-14.000 Euro, noi. De venea neamtu` pana la noi pleca cu 2 bucati si-i ramaneau bani si de drum :) )

Share this post


Link to post

Aiurea. Stii cat te poate costa un drum cu papucul pana in DE? Reparatii, mai sare o roata, alea, alea. :) )

Share this post


Link to post

Renault Sandero. "new entry" la Frankfurt Motor Show.

Descriere:

http://www.renault.com/renault_com/en/imag...1120-660864.pdf

In cateva cuvinte

- Pe piata braziliana, Sandero va fi echipat cu un motor de 1.0 16v (e nou) si deja existentul 1,6 16v de pe Logan

- in Romania din 2008

 

Impresie personala: Clio 2 cu interior si accesorii de Logan

Edited by cpop

Share this post


Link to post

Ai sa razi, dar mie mi se pare reusita. La fel cum mi s-ar fi parut si dricul, daca nu-i puneau sapca aia striata deasupra si 2 usi in loc de hayon in spate.

Share this post


Link to post

Sincer sa fiu ... chiar imi place ... asa cum imi place si furgoneta.

 

Problema e ca asta sa nu fie cumva "conceptul" ... realitatea sa fie muuult mai cruda :D

Share this post


Link to post

N-arata rau deloc, :rolleyes: dupa gusturile mele! Cum a zis si @george03, sper ca si versiunea care o sa iese pe piata sa arate asemanator! :scarpin:

Share this post


Link to post

Loganu' hatch, adică Sandero ar fi cam ăsta.

Şi eu votez Clio II cu plastice de Logan. Este?

Share this post


Link to post

Yuck!

Bine ca nu l-am asteptat si mi-am luat Civic! Ce dracu... nu puteau sa lase fata de Logan, cea traditionala, cea care a facut istorie?!

Share this post


Link to post
Loganu' hatch, adică Sandero...

Sandero de la "sand" :scarpin: cumva? Si cu putin imaginatie in loc de sand pui "dust" si rezulta descrierea noului look/noului hatch! :) )

Share this post


Link to post

Am vazut-o aseara la stiri, ziceau ca se va produce si in Romania, din 2008.

Share this post


Link to post

Eu zic că la noi n-o să fie aşa un succes de piaţă, că are porc-bagajul prea mic.

Diferenţa între 510 l (Loganu' actual) şi 310 l (hatchu') e de multe damigene de vin...

Edited by rm.popa

Share this post


Link to post

Se adapteaza conditiilor, pentru ca si porcii vor fi mai mici anul viitor din cauza secetei, care a facut ravagii in agricultura, si care va conduce la scumpirea hranei pentru porci. Renault, in sprijinul consumatorului! =))

Edited by guru

Share this post


Link to post

:o fftopic:

Da' vinu' s-a facut, asa ca ...

Diferenţa între 510 l (Loganu' actual) şi 310 l (hatchu') e de multe damigene de vin...

Share this post


Link to post

EMIL, stai asa, nu zice hop. Ca strugurii de vin inca nu s-au cules :D Si nu se stie... un val de frig... temperaturi sub 0 grade...

Share this post


Link to post

Hai ca asta a fost prea tare =)) =)) =)) , de zici ca cine stie ce avion de masina au facut. E urata cu spume, de asta sunt acrii, si nici nu mai are porcbagajul mare! Si ca sa vezi ca nu sunt rau intentionat, pot spune ca imi place versiunea van si cea pick-up.

Share this post


Link to post
Apropo de struguri, sunt tare acri, nu?

 

Nu stim, noi mancam caviar. :mrgreen:

 

Mie mi-ar fi placut un HB cu vechea fata. Sa arate ca in poza aceea fotoshopata ce circula mai demult pe net.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...