Jump to content
Sign in to follow this  
cristianvionut

Aveo O Problema Pentru Loganisti?

Recommended Posts

Poate-mi explicati si mie la ce concluzie a-ti ajuns in legatura cu rezultatul crash-testului? Ca e o conspiratie pusa la cale de cei de la NCAP, ca sa discrediteze Chevrolet?

Si da, cand mi-am luat Loganu, am luat in considerare si Aveo, asta pana am vazut filmul crash-testului ...

Share this post


Link to post

Daca te uiti bine la teste si la logan si la aveo amandoua devin inutilizabile dupa impact :)

Deci care este avantajul loganului?Ca-i sare fuzeta mai devreme de impact?Sau faptul ca modelul fara ABS franeaza mai rau decit o solenza?

Share this post


Link to post
Daca te uiti bine la teste si la logan si la aveo amandoua devin inutilizabile dupa impact :)

 

Crezi ca asta ma intereseaza la un impact? Ca masina devine inutilizabila? :) )

Iti spun eu ce conteaza: o deformare controlata/calculata a sasiului, astfel incat in caz de impact decelaratia pasagerilor sa fie constanta si habitaclul sa nu se deformeze. Adica tocmai ce nu se intampla la Aveo.

Edited by MihaiD

Share this post


Link to post

Care sasiu?Are loganul asa ceva?Ce control?

Care impact? La o simpla iesire in decor din cauza fuzetei de moare in logan.

Nu va mai imbatati cu apa rece.Realizati ca circulati cu o masina care-i sar rotile fara motiv.

Share this post


Link to post

Oameni buni, fiecare masina are ceva special , numai a ei, fiecare cu dotarile si cu lipsurile de rigoare

 

Cel care a pus topicul ori nu a stiu ca o sa starneasca o ditamai polemica intinsa pe deja 4 pagini ori chiar l-a pus cu buna stiinta. Nu vad rostul acestui topic pt ca oricum nu o sa se demonstreze nimic. Sunt si asa destule discutii pe acest forum referitoare la tot felul de comparatii intre diferite modele de masini si "frigiderul" Logan asa cum este " alintat" de multi.

Share this post


Link to post

Intr-adevar, topicul este unul "filozofic" din nastere. Cel cu Aveo vs. Fiesta a trecut aproape neobservat. Si pare mai important in perspectiva destul de apropiata de a vedea modelul Ford facut in Romania.

Share this post


Link to post

Mda, e mai degraba o descriere a frustrarii cumparatorului de Aveo care asaltat de prietenii "de bine" si posesori sau sustinatori ai modelului binecunoscut de la Dacia, ramane fara argumente si initiaza un topic de la care spera sa-si intareasca o opinie pur personala si subiectiva (voi ati inteles ceva :) ) )

Share this post


Link to post

Discutiile de dragul flameului si raspunsurile la 'scantei' au fost sterse. NU continuati in aceasta directie!

Share this post


Link to post

Eu cred ca o sa creasca vanzarile Chevrolet spectaculos in romania. Nu trece spalare de masina (nu conteaza ca-s cu epica sau cu kalos-ul) in care sa nu ma intrebe careva "cum e domne chevroletu asta? ca am vazut ca au aparut foarte multe si pretul e spectaculos in comparatie cu wv/opel/etc. ma bate gandu sa cumpar una pentru fiu/fiica/sotie".

 

:o fftopic: Inevitabil daca sunt cu epica urmeaza (sau incepe cu): "cat costa? cat consuma? ah, nu e diesel? pacat!" :-W

Share this post


Link to post
...Nu vad rostul acestui topic pt ca oricum nu o sa se demonstreze nimic...

Ba da, exista posibilitatea, mica ce-i drept, ca lumea sa intre in normal si sa accepte ideea ca un autoturism, ca si o masina de spalat rufe de exemplu, e aleasa dupa nevoile si posibilitatile fiecaruia. Faptul ca diferenta de pret dintre un Aveo si un Logan e relativ mica genereaza astfel de topicuri, haioase de altfel.

In ceea ce priveste caracterizarea oamenilor dupa masina pe care o conduc, nu va doresc decat sa petreceti mai mult timp in tarile in care autostrazile sunt private de prezenta unor modele "de top" de genul celor puse in discutie aici... :)

Edited by vijelie

Share this post


Link to post

Din postul unui coforumist

"3.plasticul de pe bord incomparabil mai "bun" calitativ la Logan"

Cum poti spune asa ceva chiar cu ghilimele ?

Plasticul la Logan este cel mai ordinar din cate am vazut pana acum la o masina !Nu vreau sa fac nici o comparatie intre cele doua dar totusi..

Edited by body

Share this post


Link to post

Deoarece acest topic nu aduce nimic nou sau interesant, numai off-topic si atacuri la persoana nenumarate se va inchide aici. Pentru vorbit despre calitatile loganului avti un topic la Cafenea, pentru discutat despre Aveo exista o sectiune a forumului.

 

Aici se inchide!

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...