Jump to content
Sign in to follow this  
Englishman

Cheia Antifurt De La Roti Distrusa...

Recommended Posts

Deci nu iti mai iese pivotul din jamba?

Dai bine cu degripant... pui presa pe el.. .strangi cu presa pana da sa se rupa :mrgreen: dupa care bati cu ciocanul in presa... (asa vei dubla forta de extragere) mie mi-a iesit astfel un pivot neumblat de peste 20 de ani... Daca nu... ne mai gandim :thumbl:

Share this post


Link to post

Nu merge, am stricat 2 prese, dupa am tensoinat cu ranga, cum am desenat in poza, si am batut, degeaba.

post-3429-071100600 1298198121_thumb.jpg

Edited by argon

Share this post


Link to post

Incearca totusi cu o presa stransa bine + lovituri serioase... :thumbl:

Share this post


Link to post

Decit sa puna mina pe baros si ranga, mai bine apeleaza la autogen sau il scoate cu burghiul, ca nu-i otel.

Share this post


Link to post

Demontat, pus in menghina, degeaba, pot sa tot dau cu ciocanul, nu iese, mai rau, incepe sa se bata surubul, si o sa-l transform intr-un nit cum au folosit aia la asamblarea Titanicului :scarpin:

post-3429-090672400 1298291297_thumb.jpg

post-3429-041265400 1298291304_thumb.jpg

Edited by argon

Share this post


Link to post

Ia si taie capatul surubului la nivel apoi fa o gaura de vreo jumate de cm in el cu bormasina. Lasi in menghina, iei un dorn pe care il potrivesti in gaura efectuata si lovesti cu ciocanul. Iese sigur.

  • Like 1

Share this post


Link to post

O sa incerc si asta, cu cine am vorbit, a zis ca nu a mai auzit asa ceva, sa nu iasa.

Share this post


Link to post

Argoane daca vad bine tu ai prins capatul de bara in menghina si tot in el lovesti.Sprijina jamba de bacurile menghinei si dupa aia da cu ciocanul.

Share this post


Link to post

Nu e stransa menghina, am luat mana de pe amortizor, sa fac poza, de aia s-a lasat intr-o parte.

Edited by argon

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...