Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Plecati Dintre Noi...

Recommended Posts

Si nu asa ca acum sunteti toti fani Michael?Omu asta a trebuit sa moara ca sa ii auzim din nou melodiile la radio si tv.Mi-e scarba de rasa asta care se cheama "Romani din Romania".Jenant si sub orice critica.

Share this post


Link to post
Si nu asa ca acum sunteti toti fani Michael?Omu asta a trebuit sa moara ca sa ii auzim din nou melodiile la radio si tv.Mi-e scarba de rasa asta care se cheama "Romani din Romania".Jenant si sub orice critica.

 

 

Comentariul tau cu "Romani din Romania" e oarecum deplasat, nu crezi?(referitor de cazul de fata). In alte cazuri sunt de acord cu tine.

Incerca sa te uiti peste granita si ai sa vezi aceeasi isterie dupa moartea lui. Si da, unii dintre noi si-au adus aminte ca in tinerete erau fani MJ.

Share this post


Link to post
Si nu asa ca acum sunteti toti fani Michael?Omu asta a trebuit sa moara ca sa ii auzim din nou melodiile la radio si tv.Mi-e scarba de rasa asta care se cheama "Romani din Romania".Jenant si sub orice critica.

 

:o fftopic:

Cel putin FANII de pe aici se limiteaza la a depana citeva amintiri de pe vremuri spre deosebire de ce se intimpla in VEST/SUA unde se fac bani din orice contine MJ...

Eu cel putin nu mi-am schimbat CD-urile cu muzica de pe masina in ultima saptamina...

A fost un artist "total" voce,dans, spectacol, compus...mai rar in ultima vreme...mai ales LIVE...

Dupa Elvis, Beetles se spunea ca nu o sa mai apara unul de talia lor...(stiu alt gen de muzica) dar cred ca MJ i-a depasit ca incasari, nr. de spectatori...

Share this post


Link to post

Eu unul nu l-am gasit in preferintele urechilor mele, a facut inovatie in materie de show, e meritul lui si a celor cu care au lucrat.

Dar cand era un negru frumusel si talentat, dintr-o familie de oameni apropiati muzicii, eu nu am inteles de unde au venit frustrarile si complexele

alea de a incercat din toate puterile sa ajunga altceva decat natura a dat. Pe doctori i-am inteles, experimente si faima pe bani grei. Ca si pe ceilalti profitori.

Acum eu vad doar un alt show, evident mediatic, la care milioane pun botul si chiar ajung sa creada ca au fost o viata fani ai lui MJ, mai mult .. MJ a cantat direct si personal pt ei.

O existenta chinuita, in sfarsit un sfarsit pus chinului, odihneasca-se in pace.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post
Si nu asa ca acum sunteti toti fani Michael?Omu asta a trebuit sa moara ca sa ii auzim din nou melodiile la radio si tv.Mi-e scarba de rasa asta care se cheama "Romani din Romania".Jenant si sub orice critica.

Ultima oara cand te-am vazut, tot CI de Romania aveai...

Share this post


Link to post
Si nu asa ca acum sunteti toti fani Michael?Omu asta a trebuit sa moara ca sa ii auzim din nou melodiile la radio si tv...

Nu, eu nu am fost, nu sint si nu voi fi fan M.J :) A avut citeva piese bune (pe care le-am apreciat la vremea lor), s-a miscat bine pe scena (per ansamblu poate chiar mai bine decit a cintat - e un punct de vedere personal) insa .. show must go on !

 

Si Elvis a murit ... si Lenon a murit ... si Jimmy a murit ... si au aparut altii. Ramine sa treaca ceva timp si sa vedem cit de mult va prinde M.J. in rindurile celor care au acum 5-10 ani :) Personal cunosc destul de multi tineri (18-20 ani) care il apreciaza pe Elvis desi au trecut de atunci n generatii. Pina la urma nu degeaba se spune ca timpul va certifica (sau nu) valoarea.

 

Indiferent de valoarea cuiva, mi se pare un act de totala dementa sinuciderea la decesul personajului respectiv. Ultima oara auzisem ca vreo 15 oameni s-au sinucis cind au aflat ca M.J a dat in primire. Aiurea rau, incalificabil ... fanatism primitiv :( .

Share this post


Link to post

Inseamna ca niste psihologi nu si-au facut treaba bine :) sau o fi fost platiti de stat? :)

Share this post


Link to post

Ai mei se uita la memorialul MJ, chiar acum transmit zice-se cel mai bun concert live al lui. Ati ghicit probabil ca s-a intamplat la Bucuresti :)

Am auzit zilele astea ca la scurt timp de la lansarea MTV-ului producatorii refuzau sa-i difuzeze videoclipul lui MJ, ca de, ierea cam niegru pe vremea aia. Paul McCartney, Elton John si Rod Steward au luat legatura cu MTV si le-au spus ca daca nu-l pun pe Michael pe sticla sa nu se mai oboseasca sa le transmita nici pe ale lor!

 

Sigur, a fost mare, dar eu unul n-am fost niciodata prea mare fan, asa ca prefer sa stau in birou la computer si sa ascult Sade.

Share this post


Link to post
Si nu asa ca acum sunteti toti fani Michael?Omu asta a trebuit sa moara ca sa ii auzim din nou melodiile la radio si tv.Mi-e scarba de rasa asta care se cheama "Romani din Romania".Jenant si sub orice critica.

 

In prima parte ai dreptate, maxima. Dar ce te asteptai? Trebuie sa se faca bani si din moartea lui, e normal, la urma urmei MJ e doar un produs.

In a doua insa intri in limitare. Scarba sa iti fie de cei ce sunt atat de distrusi incat sa creada ca asta e o chestie tipic romaneasca. Sau de cretinii care cauta diferentiator in faptul ca ei se dezic pubic si vehement de nationalitatea lor, nationalitate cu care se identifica in covarsitoare proportie.

Share this post


Link to post

Cred ca am spart si o supapa in a doua parte a comentariului.Eram plin de nervi la ce comentarii aberante erau pe toate posturile tv ale asa zisor "cunoscatori" ai fenomenului de care nu am auzit niciodata ca persoane publice...

Share this post


Link to post

Si fratemiu, care are 6 ani, a devenit peste noapte fan Michael Jackson!

 

:D

Share this post


Link to post
A mierlit Patrick...

 

No comment... :grumpy:

 

R.I.P.

Share this post


Link to post

Mdeah... Glume de santier...

Rest in peace... A dracului boala... :(

Share this post


Link to post

Dumnezeu sa-l ierte...

Share this post


Link to post

Cum zicea si Mircea... a naibii boala... daca cunosti pe cineva care are vreo forma deasta, vezi cat de nasol e... Daca te uiti cum era acum cativa ani si faci o comparatie cu imagini mai recente... Sa ii fie tarana usoara!

Share this post


Link to post

15.09.2009 ... urita zi :( . Tocmai am aflat ca a murit si Nicu Constantin ... RIP pentru ambii

Share this post


Link to post

La 16.45 a murit, RIP .

 

Mare actor, super umorist.

Share this post


Link to post

Dumnezeu sa-i ierte!

Share this post


Link to post

R.I.P. pt. amindoi...

Pleaca dintre noi foarte multi actori buni...

Din pacate la noi e greu cu inlocuitul...

Share this post


Link to post

Din pacate se simte un mare gol in schimbul dintre generatii. Culmea e ca, desi dupa '89 a aparut posibilitatea de exprimare ceva mai libera, tot cei batrini au tinut drapelul. Probabil ca tinerii de 15-20 ani din perioada aia (ma refer la '89) s-au indreptat catre alte domenii ...

Share this post


Link to post

Pai spre domenii mult mai rentabile : Turcia, tonete, putin mai tirziu Spania,Italia...

Acum generatia cea mai "tinara" care mai are de spus ceva e : Maya Morgenstern, Piersic jr. etc ... acum e la moda sa treci de la muzica la actorie daca esti afon si nu ai avut succes...si mai nou fotomodelele...

Share this post


Link to post
Din pacate se simte un mare gol in schimbul dintre generatii ...

Istoria zice sa nu ne ingrijoram, in general, tinerii isi depasesc maestrii si in domeniul acesta, vin tare pe turnanta (in limbaj sportiv). Sa ne gandim, doar, ca si cei care ne-au parasit au fost si ei tineri, la randul lor. Probabil ca, la vremea aceea, se vorbea la fel despre tanara generatie. Faptul ca astazi avem o alta perceptie se datoreaza socialului si mai putin artistilor, ei sunt, prin definitie, cu un pas inaintea noastra, a "civililor".

Share this post


Link to post

Rip...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...