Jump to content
Sign in to follow this  
dsign

TUNING RRRRRRRRRAAAAAAAAUUUUUUUUUUUU

Recommended Posts

Am dat cu tunu in masina si iata ce a iesit (sau cu refugiul de tramvai, tot aia e!!!!!)

 

Precizez ca s-a intimplat din cauza unui taximetrist, pe care am vrut sa-l evit dupa ce a intors prin fata mea la citiva metri. Zic eu ca mai bine ii dadeam bine in gura sa-l invat minte pe prost...ii luam piinea pe cel putin 2-3 luni, ii stricam masina si nu o mai loveam eu asa urit pe a mea...

Dar asta e...taximetristii sunt cei mai tari soferi din Rominia si trebuie sa le facem lor loc de cite ori fac manevre (fara sa semnalizeze si fara sa se asigure)

 

Oare pina cind va trebui sa-i suportam pe acesti nemernici???????????

picture_107_thumb.jpg

picture_106_thumb.jpg

picture_105_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Devizul de reparatie s-a oprit la valoarea de 200 milioane lei cu manopera inclusa!!!!!!

 

Noroc cu Casco!!!!!!

picture_111_thumb.jpg

picture_110_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Nashpa rau. Sorry man for you. :( Merita sa io tragi lu' taximetristu ala. La pretzul de 200 mil nu stiu daca mai merita sa o repari. Ia banu' shi vinde mashina la dezmembrari. Daca potzi financiar ar merita asta. :X

Share this post


Link to post

...neplacut. Stiu ca nu e zi in care sa nu injur macar trei-patru taximetristi... Ai avut totusi noroc ca iti acopera casco toata tarasenia...

Vad ca impactul a fost destul de puternic... tu chiar nu ai patit nimic?

Share this post


Link to post

Ufff, nefericita situatie... Chiar imi pare rau...

 

200 nu se apropie de dauna totala si sa abandonezi masina in favoarea

aigiguratorului?

 

I-ai luat numarul? Merita pe cuvint sa-l cauti si sa dicuti un pic cu el.

Share this post


Link to post

Jegosu a fugit repede, iar eu am ramas blocat in masina in timp ce aceasta luase foc. Am reusit sa ies ajutat de oamenii de pe acolo.

 

Nu am patit nimic grav, nu am lovit pe nimeni. Am avut dureri de spate si o singura zgirietura pe care am reusit sa o fac in timp ce incercam sa ies din masina. M-am zgiriat in aschiile de plastic din bord...Dacie!!!!!!

 

Devizul a depasit cu mult valoarea asigurata, asa ca am primit dauna totala si epava masinii, pe care am luat 700 euro. Asta nu inainte sa demontez tot ce am putut de pe ea :)

Share this post


Link to post

Toate rele, toate rele ... trebuie sa vezi si partea buna din toata tarashenia asta, acum itzi potzi lua Matiz, sau un Tico.

 

In plus, n-ai patzit nimic grav si nici nu ai omorat pe nimeni.

Share this post


Link to post

C'est la vie. Bine că tu eşti întreg.

 

danielson, la 200 de milioane + 700 EUR (atât am înţeles eu că a fost totalul sumei primite) poate să-şi ia muult mai mult de Matiz şi Tico. Sunt cam 4700 de EUR !

Share this post


Link to post
Devizul a depasit cu mult valoarea asigurata, asa ca am primit dauna totala si epava masinii, pe care am luat 700 euro.

 

asta inseamna ca nu a luat nicidecum 200mil ci cu acel "mult" mai putin..

Share this post


Link to post

Pai din ce am inteles eu, suma asigurata era 700EUR. Asa ca a primit 700 EUR. Ce nu am priceput eu, este daca ti-au lasat epava sau nu. Din cunostintele mele nu-ti lasa epava, dar daca zici ca devizul a fost 200 mil, e posibil sa-si fi facut mila.

Share this post


Link to post
Toate rele, toate rele ... trebuie sa vezi si partea buna din toata tarashenia asta, acum itzi potzi lua Matiz, sau un Tico.

 

In plus, n-ai patzit nimic grav si nici nu ai omorat pe nimeni.

 

daca era intr-un mtz sau tico, pb ca acum era in spital si ne dadea mesaje pe gprs... iar devizul era 400 de milioane... (mai mult decat una noua...)

Share this post


Link to post

Si pe mine era sa ma faca praf acum o lunaun taximetrist cu o solnitza. Eram prin Gl si ma apropiam cu vreo 60-70 de o intersectie in forma de x unde aveam prioritate. Eram in coborare si il vad pe ala cum urca din dreapta si ma asteptam sa opreasca. De unde? Imi taia ala calea fara nici o scuza. Am avut noroc ca eu am incetinit iar celalalt nu. Daca incetinea si el faceam frontal. Asa el a trecut, eu am scartait-o din frane si am oprit. Cel putin s-a oprit si el si a venit si si-a cerut scuze motivand ca numara banii si ca nu era atent. Tin minte si acum ca eram calm, n-am zis nici macar o injuratura, doar l-am sfatuit sa fie mai atent, dar imi tremurau picioarele... La viteza insumata pe care am fi avut-o in impact nu stiu cate luni as fi stat prin spitale (eu 70 si el vreo 50-60).

O faza asemanatoare cu a ta am patit-o in VS cand mi-a intrat un autobuz pe banda mea iar eu ca sa-l evit un impact aproape lateral a trebuit sa intru pe scuarul de pe mijloc, drept consecinta am facut praf cauciucul, am indoit janta si am deplasat puntea. Bine ca e rezistenta, am aproape 15 k km de atunci si nu mi-a facut nici o figura. Nu mai bine intram in el si imi mai schimbam tablaria si cauciucul de pe dreapta?

Share this post


Link to post

valoarea masinii la ora producerii acc era de 3600 . am primit 80 % din aceasta suma adica 3000 euro

apoi pe epava am mai luat 700 euro

nu o sa-mi iau mtz sau tico deoarece sunt claustrofob!!!!!

fara suparare dar imi place ca masina sa fie spatioasa si sa si pot cara cu ea la petreceri vreo 6 prieteni plus boxele imense ale lui soran!!!!!

 

drept urmare am facut comanda la Dacia LGN Preference 1.6 albastru egee

 

 

eu zic ca unii taximetristi ar merita impuscati.

auzi faza, omu trecea prin intersectie si isi numara banii!!!!! pai sa nu-i anulezi permisu? sa moara de foame??? daca erau pietoni in preajma????

daca ceilalti nu erau atenti???

 

cred ca deja am raspuns la intrebari, desi consider ca am fost destul de atent...

Share this post


Link to post

V-am zis eu ?

 

Eh, deci avem 2 viitori posesori de Logan. Aşteptăm recenzii ;) .

Share this post


Link to post

O nedumerire am shi eu: îsi vor pune autocolantele cu www.DaewooClub.ro pe luneta? Sau vor spune pa-si-pusi forumului? Ce sa caute la occidentalii astia, ei sunt români sadea... (probabil Craiova se afla pe undeva prin Australia sau Canada, mai stii?)

Share this post


Link to post

You' re baaaaaadddddddd maaaannnnn!!!!!!!

Dar ce ne facem astia care n-avem masinile facute la Craiova??

Share this post


Link to post
O nedumerire am shi eu: îsi vor pune autocolantele cu www.DaewooClub.ro pe luneta? Sau vor spune pa-si-pusi forumului? Ce sa caute la occidentalii astia, ei sunt români sadea... (probabil Craiova se afla pe undeva prin Australia sau Canada, mai stii?)

 

 

Adique tu crezi ca gm a cumparat o parte din daewoo si i-a transformat peste noapte pe galbejiti in occidentali? Je suis tre' fatigue de prostii d-astea...

Share this post


Link to post

aaaaaa, eu nu am avut niciodata Daewoo, iar autocolante am avut de la daciaclub. M-am alaturat acestui forum deoarece consider ca am de invatat de la unii dintre voi

 

in privinta GM/Daewoo/Chevrolet eu nu pot sa-i sufar pe nemernicii astia de la GM din cauza ca n-au vrut sa cumpere fabrica din Craiova...

Pe astia cu "chevrolet " eu nu i-as primi pe acest forum...

Share this post


Link to post

Eu daca as avea Chevrolette Corvette, sigur nu mi-ar trebui sa ma primeasca galbejitii pe forum :lol: Mi-as trai viata...

Share this post


Link to post
Pe astia cu "chevrolet " eu nu i-as primi pe acest forum...

Dragutz...si ce vina au ei ca cei de la GM isi vad interesul lor si nu pe al altora :?: :?: :?:

Share this post


Link to post

ma refeream strict la "chevrolet"-ul ala coreean. Nici macar nu au avut tupeul sa foloseasca numele Daewoo

eu sunt suparat pentru ca fabrica noastra chiar avea potential in zona, dar au existat ca de obicei interese peste interese

 

astia cu "chevrolet" sa -si faca forum numai pentru ei, ca prea sunt increzuti: "noi avem masina la standarde americane"

 

My Ass!!!! (scuze) De parca masinile americane ar fi cele mai tari...

Share this post


Link to post

aaaaaaaaaaaaa

 

nu suntem umn pic :o fftopic: :?: :?:

 

se vorbea de taximetristi si accidentle pe care le provoaca

Share this post


Link to post

on topic: eu nu mai suport taximetristii???? pe cand incepem sa-i consideram ca neapartinand rasei ariene (non-taximetriste) si sa-i radem???

Share this post


Link to post

***** !!! Ia mai bine mai intai sutzii, tziganii, smecherii si cersetorii si rade-i. De taximetristi inca mai avem nevoie. :wink:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...