Jump to content
Sign in to follow this  
Bill

30 Mil Pentru Masina Veche Casata

Recommended Posts

Normal ca se dau peste cap, au niste stocuri de care tre' sa scape.

 

Am auzit azi dimineata reclama la Daewoo - 600 euro reducere "pentru concediu".

Share this post


Link to post

Ar fi o idee. Deocamdata nici un site Daewoo nu a afisat vreo reducere (au preturile de la 1 Mai).

Si daca la aceasta reducere sa se accepte si bonul de casare de 30 mil. Se vehicula pe undeva ca nu se fac doua reduceri. De fapt cei 30 mil. nu sunt o reducere, banii de la fondul de mediu intra in contul producatorului.

Share this post


Link to post

Astazi am vazut afisate noile preturi se site-ul Daewoo.ro

La Nubira II este cu 600E mai putin. Am sunat la telefonul clientului si mi s-a spus ca este valabil si bonul de casare de 30 mil.

Un fapt imbucurator :lavolan:

Share this post


Link to post

S-a afisat numarul de masini disponibile in program (detalii pe www.afm.ro)

 

 

Denumire producator | Marca autoturisme comercializate | Nr. autoturisme aprobat

 

SC Trust Motors SRL Peugeot 222

SC Auto Mobile Dacia S.A. Dacia 4.576

SC Ecomax G.I. SRL Opel 19

Auto Wordld Park SRL Opel 22

Erbus Tehnic International Opel 56

SC German Top Treading Opel 111

SC Autoglobus 2000 SRL Opel 83

SC Casa Auto SRL Brasov Ford 13

SC Automotive Trading Services SRL Citroen 111

SC Daewoo Automobile SA Craiova Daewoo 4.576

SC Romcar Motors Ford 111

SC Ideal Auto SRL Fiat 56

SC Auto Brescia Fiat 56

SC Di-Bas Opel 19

Business Development Team Ford 166

SC Autohause Huber Opel 33

SC Gazex Trade Lada 8

Radacini Motors Opel 832

SC Expocar SRL Constanta Opel 10

SC M Car Trading Mitsubishi 19

Renault Nissan Romania Renault 3.328

SC Royal Motors SRL Ford 28

SC AutoItalia Impex SRL Fiat 194

SC Primex Prod SRL Ford 7

SC Plus Auto SRL Ford 33

SC Hyundai Auto Romania Hyundai 83

SC Victoria Total Opel, Chevrolet 42

SC Romauto Import Lada 22

Porsche Romania Audi, Seat, Porsche, Volkswagen 1.664

Share this post


Link to post

De maine, Daewoo Romania, participa la programul "Rabla"

2006_004_1_.doc

Share this post


Link to post

13.07.2006

 

În mai puţin de o săptămână,

Daewoo Automobile Romania a epuizat cota alocată în Programul de stimulare a înnoirii Parcului naţional auto

 

Daewoo Automobile Romania a epuizat ieri, 12 iulie, cota alocată în cadrul Programului de stimulare a înnoirii Parcului naţional auto. Agenţii de vânzare Daewoo au emis în doar 5 zile lucrătoare Note de acceptare pentru toate cele 4.576 autoturisme alocate mărcii Daewoo, înscrierile începând pe 6 iulie.

 

Daewoo primeşte în continuare înscrieri pe lista de aşteptare, pentru cazul în care unii dintre cei care au primit Note de acceptare nu vor putea să se prezinte în termen de 30 de zile pentru ridicarea noului autoturism. Doritorii care nu au apucat până acum să se înscrie în Program pentru un autoturism Daewoo ar mai putea avea o şansă după 15 septembrie, când Agenţia Fondului de Mediu va proceda la redistribuirea părţii neconsumate din cota alocată mărcilor care nu vor fi utilizat până atunci decât sub 80% din cotă.

 

Pe lângă prima de 3.000 RON acordată de AFM, persoanele care cumpără în cadrul Programului un vehicul Daewoo Cielo sau Nubira II până la 31 iulie beneficiază şi de o reducere suplimentară de preţ de până la 600 Euro, în cadrul promoţiei în vigoare. Astfel, pentru un autoturism Cielo cu echiparea de bază achiziţionat până la 31 iulie şi beneficiind de prevederile Programului, cumpărătorul plăteşte mai puţin de 6.200 Euro, cu TVA inclus, în timp ce o Nubira II cumpărată în aceleaşi condiţii costă pentru cumpărător puţin peste 8.800 Euro.

 

Sursa:

http://www.daewoo.ro/eveniment/ev30.php

Share this post


Link to post

Salutare!

Din cate am inteles anul asta se reia programul "RABLA", daca este cineva pe aici care a beneficiat de acest program as avea o mica nelamurire...proprietarul trebuie sa detina "rabla" de minim 6 luni??? ptr ca eu am cautat si nu am gasit nimic in sensul de "vechime in detinerea masinii"

stie cineva ceva de treaba asta? un link ceva...

multumesc,

Share this post


Link to post

Stie cineva cand se anunta marcile participante anul asta?

 

Sparkul are vreo sansa sa intre?

Share this post


Link to post

Din cate stiu eu toate marcile sunt invitate sa participe. Totul depinde pana la urma de vointa dealerilor. Chevrolet parca intra...nu de alta dar tatal meu doreste sa isi ia un Aveo prin programul rabla si asa au zis cei de la reprezentanta ca se poate.

Share this post


Link to post

Preamarite Zmeu: trebuie sa faci dovada ca esti fan Tiesto. Numai asa poti sa-ti iei Spark :P

 

okazii20ro: http://www.rabla.ro/. Din pacate trebuie sa fii posesor sau mostenitor de rabla. Suna la Radacini, ei pot sa-ti dea mai multe detalii.

Share this post


Link to post

Rabla exista si are 21 de ani. Masina noua nu e (evident) pentru mine.

Intrebam cand se da lista oficiala. Raspunsul de acolo: 25 aprilie. Multumesc.

 

PS: Tiesto - never ever!

Share this post


Link to post

Posesor pot sa devin dar...nu stiu daca trebuie sa am si vechime ca posesor...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...