Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Huse scaune

Recommended Posts

Sa moara tzak si pak daca eu m-am prins pe unde trebuia sa deschid, sau daca mai era topicul asta! Asa ca l-am pus aici, la diverse.

 

Mi-am pus huse la scune in ton cu tapitzeria! Adica acelasi material , acelasi desen! Arata de nu se poate!

Nu mai am ceva pe usi si altceva pe scaune... e marfa!

Partea care m-a uimit a fost ca erau capishoane pt toate 4 tetierele!

 

Husele sunt din Vitan, sunt de Matiz (vin beton) si au costat 1.200.000 lei ... sau cel putin asa m-a mintit nevasta-mea! :oops:

Share this post


Link to post

Io mi-am pus huse Michael Schumacher din METRO, 1.700.000 lei, gri-albastre, facute de turcaletzi (merg la fix cu poly-silverul)

 

Efectul estetic e bunicel, nu prea transpiri pe ele, rezista la jeg. Au mancat pana acum vaselina, noroi, praf, firimituri de paine, juma de sticla de vin. Rezista glorios, insa nu mai sunt proaspete. N-am spalat-o decat pe aia fatza-dreapta, ca era patata de vaselina.

Share this post


Link to post

Mie mi-ar place huse de-alea de imitatie de piele.Cat or fi?Aveti idee?

Share this post


Link to post

Stiu pe cineva care are negre, luate din tirg. Arata misto, nu costa foarte mult dar mori in ele. Spunea ca vara, dupa ce a stat masina in soare, nu mai poti sta in scaun.

Share this post


Link to post

Frati salupari, ati gasit pe undeva huse speciale pentru Expero? Ca eu nu am vazut.

A, si presuri de cauciuc caut disperat, dar nu gasesc asa mari nicaieri.

Share this post


Link to post

nope...din pacate...dar daca gasesti asa ceva zi-ne si noua... :oops:

Share this post


Link to post

Cumpara si tu de la OMV de-alea universale.Euy le-am dat jos pe-alea originale ca nu puteam apasa ambreiajul pana la fund si mi-am pus de-alea mai micute si mai finute

Share this post


Link to post

Hint pentru covoraşe speciale de Espero (pe care eu le-am găsit dintr-o mare pură întâmplare şi cu mult noroc): unul din covoraşele din spate are un fel de "limbă" care trece peste "umflătura" ce uneşte consola centrală cu mijlocul banchetei (pe-acolo dacă nu mă înşel trece eşapamentul).

 

Limba asta trece peste umflătură, şi intră sub preşul celălalt (de asta nu sunt interşanjabile). Şi pe faţă, şi pe spate se fixează excelent - sunt un pic mai late cele pe spate, şi stau înţepenite între şinele scaunului.

 

Huse pentru Espero n-am găsit nici eu, am înţeles c-ar avea la Rădăcini (erau 1.700 kROL când am întrebat, pe la începutul anului) şi la Poliserv, dar aici n-am întrebat. Cele de 1 milion din Metro sunt foarte, foarte nasoale ca material şi ca fixare pe scaun: am văzut montate, şi mereu se trag, se strâng... incomode.

 

Am şi-un set de de-astea universale, din OMV luate. Acceptabile, dar nu se compară cu alea "cu limbă". Plus că la absolut toate covoraşele pe care le-am avut, se duce porţiunea aia de cauciuc lipită pe preşul de la şofer... şi pe cuvântul meu că nu conduc cu crampoane :lol: .

Share this post


Link to post

Si de unde ziceai ca ai luat covorasele alea speciale de Espero :D ?

Share this post


Link to post

Tocmai aia e, că nu le-am cumpărat. Le-am primit. Şi habar n-am de unde, nici eticheta lor n-o mai am.

Share this post


Link to post

Am vazut in Carrefour un set de covorase care are acea limba la cele din spate. Or fi alea?

Share this post


Link to post

E destul de probabil să fie ca alea. Eventual uită-te şi pe eticheta produsului, să vezi dacă e trecut şi Espero (la cele pe care le am eu, era).

Share this post


Link to post

O sa ma uit. Daca poti da mai multe detalii despre covorasele tale ar fi beton. Eventual niste poze cu o camera digitala ar fi sfinte.

Share this post


Link to post

Multe ar fi mai bune dac-aş avea o afurisită de-aia digitală, din păcate n-am. O să caut una de împrumut, cu care să pozez absolut tot ce trebuie: autocolantul, maşina, eu, motorul, modul în care pot fi demontate diverse chestii de pe maşină, etc :rotfl: .

Share this post


Link to post
Mie mi-ar place huse de-alea de imitatie de piele.Cat or fi?Aveti idee?

Daca-ti pui huse din piele la masina ai sa vezi efectul cand ai o gagica in dreapta (mai ales daca e in fusta scurta) :lol: . Nu prea mai are chef sa se ridice de pe scaun. :lol:

Share this post


Link to post

Am gasit covorase de Espero. Se potrivesc la fix. Detalii la piese auto CNE.

Share this post


Link to post

eu vreau sa imi fac niste huse din piele...deocamdata am material decat pentru scaunele din fatza.

intre timp trebuie sa gasesc si un croitorash bun

Share this post


Link to post

Mi-am pus de o saptamana la scaunul meu o husa cu bile din lemn (200k lei la Metro); restu' nu au nevoie de confort :lol: . Prima data cand am condus am avut o senzatie tare naspa, in sensul ca "alunecam" de pe scaun. Dar a durat destul de putin. Acum m-am obisnuit si pot sa zic ca-si face banii. E foarte relaxanta.

Share this post


Link to post

Si eu am "huse" cu bile pe scaunele din fata. Sunt f bune cand e cald pt ca nu transpiri asa tare la spate; de aceea le tin numai vara.

Share this post


Link to post

Cele mai misto cred ca sunt husele din blana naturala, cu acelea transpiri cel mai putin...Si nu sunt greu de facut.

Share this post


Link to post

De gustibus non discutandum! Nici eu nu ma omor dupa cum arata, dar am vazut la cineva chiar misto, depinde de materialul din care sunt facute...

Share this post


Link to post

Huse de Espero, doar in Timisoara, doar pe comanda. Asta zice Internetul cel mare. Mor !!! Daca gaseste cineva universale cu deschidere pentru cotiera spate sa-mi dea si mie un bip, fac cinste.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...