Jump to content
Sign in to follow this  
FLEX

Magazine piese Daewoo

Recommended Posts

-Radacini (vis-a vis) hotel Ibis, linga Gara de Nord si la piata Chibrit (la capatul Caii Grivitei)

-A.C.S.A, pe bd.C. Brancusi, la semaforul de unde incepe L.Patrascanu (la dreapta se face spre Piata Minis)

- Calea Vacaresti nr. 240 (cum vi dinspre Dristor pe M.Bravu, treci podul peste Dimbovita, faci dreapta la semafor si la urmatorul semafor ti directia inainte si undeva pe stinga e magazinul)

- Str. Teiul Doamnei intersectie cu Sos. Colentina - un magazin cu piese Daewoo doar din import.

Share this post


Link to post

!![/size]

 

E bestial! poti vedea on-line stocul de piese disponibile pentru toata gama Daewoo, in toate magazinele A.C.S.A.! din pacate, multe sint in Craiova, dar chiar si asa, cred ca se poate face comanda pentru Bucuresti.

 

Share this post


Link to post

Magazinul de pe Vacaresti 240 are preturi mai mici decit alte magazine. Atentie cind venitzi dinspre Timpuri noi la nr 232 mai e un magazin de piese auto dar NU E ALA. Nu datzi inca busna :P ca vreau sa vb cu patronul despre un banner/reducere membri daewooclub :idea: i dupa aia datzi busna :D

Share this post


Link to post

e un magazin ieftin de piese(era de rulmenti).

mergi pe luterana...faci stinga ajung la catolica...faci dreapta pe linga o banca(e pe linia lui 178) ...si e magazinul pe dreapta.

eu am intrebat de ulei mobil1 0w40...pret 1730000rol.. 4l.

altul mai ieftin?

Share this post


Link to post

Magazin relativ nou (6 luni): Mihai Bravu 191A, iesirea din pasajul Muncii catre Bucur Obor. Tel: 021-327 68 40

Share this post


Link to post

PLS, bagati si un orar. E util mai ales cind nu ai numai cumparaturi de facut :(

Share this post


Link to post

Pt ca voi nu ati dat adresa si telefonul magazinului de pe Vacaresti...

 

INTERNATIONAL MOTORS GROUP DAEWOO Calea Vacaresti nr. 240 - sectorul 4, Bucuresti (021) 301 8863 - (021) 301 8864 - (0723) 543 117 - (021) 301 8862 im2000@xnet.ro Import si distributie piese auto originale "Daewoo"

 

Dar este mai scump decat cel de la iesirea din pasajul Muncii. Incercat azi 25.05.2004.

 

Am aflat si de ce unele magazine au preturi mai mici decat altele. Circula un stoc de piese furate dintr-un transport engros. Paguba unora, castigul altora.

Share this post


Link to post

Zic sa postam aici adrese de magazine cu piese Daewoo.

De ce?

 

Zic ca este mult mai usor sa dai niste telefoane sau sa te duci la respectivul magazin (sa stii unde este) atunci cind iti arde buza sa faci rost de o anumita piesa care nu se gaseste.

 

Eu de cind am Cielo am cautat cit mai multe magazine ca sa am de unde alege in functie de pret si stoc.

Sint magazine pe care nu le gasesti in Pagini Aurii sau pe NET.

In afara de PANEURO care mi se pare un magazin excelent din punct de vedere al retelei de magazine si al seriozitatii, (NU fac nici un fel de reclama), fara ai lauda din punct de vedere al pretului, mai stiu citeva magazine care sper sa va ajute mai ales ca dau relatii si prin telefon.

 

Eu de fiecare data ma apuc sa repar in weekend si cind trebuie sa schimb ceva major... masina este deja bucati... si sa o iau cu piciorul pe la toate magazinele pina gasesc piesa respecitva parca nu mi-as pierde timpul cu asa ceva...si sa ma duc in primul magazin sa iau o piesa cu un pret si pe urma sa aflu ca la alt magazin era aceeasi piesa cu un pret mai bun ...

 

PIESE AUTO DAEWOO (linga Cinema Aurora) - sector 2

tel: 252.79.27 (zilnic 9-17; simbata 9-13)

 

RomSirex 2001 (turcaleţi)

sos. Colentina nr. 12, sector 2

Tel : 242.17.81

 

Ce ziceti de topicul asta?

Merge?

 

 

[color="green">VIPER: Este deja unul in UTILE => A fost UNIT:

Te rog cauta un pic mai mult inainte...

All the best,

Closing transmission...[/color]

Share this post


Link to post
PIESE AUTO DAEWOO (linga Cinema Aurora) - sector 2

tel: 252.79.27  (zilnic 9-17; simbata 9-13)

 

Razvani, daca tu zici ca magazinul de langa cinema Aurora e bun inseamna ca ai avut noroc. Dupa ce ca au program de gravide si mai au si obrazul gros (iti raspund la intrebari de parca i-ai fi jignit) de fiecare data cand am intrebat de o piesa pt expero nu aveau decat la comanda si la preturi cu 10-20% mai mari. Daca vrei preturi bune si oamnei de bun simt in zona Obor-Iancului-Muncii atunci pe traseul asta gsesti ininte de intrarea in pasajul Muncii, pe stinga, un magazin cu piese Daewoo mult mai bine aprovizionat si oameni mai de bun simt...parerea mea (care este... pentru ca stau in spate la Cinema Aurora)

Share this post


Link to post

Am avut si eu o problema la ei chiar grava ca sa zic asa.

DAR... s-a rezolvat cu bine... mi-au dat banii inapoi...

 

Am cumparat o axa cu came care era defecta din fabricatie.. si cu toate ca NU am montat-o la un service autorizat ca sa le aduc dovada ca era defecta din nastere si sa indeplinesc toate conditiile din hirtia aia de garantie, au fost intelegatori.

 

Poate pentru ca le-am spus pe bune care era problema.

Axa cu came provenea dintr-un lot ciudat care avea la a 3-a 'cama' parca un defect... era cu citiva microni mai mica decit normal... consecinta era ca nu statea la relantiu' ... tremura de ii sareau balamalele...asa ca le-am explicat buba si in 4 zile mi-au dat banii.

Share this post


Link to post

cel mai bun magazin de pana acum mi s-a parut un stand din autovit(singuru cu piese daewoo, dealtfel). are tot ce vreio si daca n-are aduce pe comanda la preturi mici, si originale si altele.

Share this post


Link to post

Baieti, vreau sa va impartasesc experienta mea de ieri, cind am cautat in tot Buc piese de Tico (pt unul nou si "bun" pe care tocmai l-am cumparat). Dupa piese o sa va dati seama de probleme evident.

 

Deci, distractia a inceput la City Center. Pt 1,5 ore (care au durat vreo 45 min in timp real) mi-a fost facuta o constatare cam superficiala. Daca nu-i intrebam eu daca a fost lovita si daca sint reali km, nu-mi ziceau.

Ar fi bine sa facem pe undeva un thread cu ce sa ceri la o constatare, si cam cit ar merita sa dai.

 

O alta problema ar fi preturile de la City Center. Au niste preturi la manopera de ti se face rau. De fapt au nr de ore umflate fata de durata normala cite le-ar lua. Si ora e 320.000 cu tot cu tva.

 

In fine, ca s-o scurtez, si la piese stau "bine". Preturile lor sint cam cu 10-20% mai mari decit in general.

 

Acum despre piese:

Am umblat prin bucuresti destul de mult dupa piese, in special pe unde am citit pe aici.

 

1. Cea mai buna treaba o faceti cu Doru Simion, care este distribuitor direct de la importatori. El are magazin la Muncii undeva pe dreapta vis-a-vis de biserica de la iesirea din pasaj care duce in Dristor.

Va dau tel lui, il sunati si il intrebati de preturi. Omul nu tine in stoc mai nimic, ci doar la comanda. Aduce martea si vinerea. E amabil si serviabil.

320.36.83/401.55.82/0722.27.00.99

Ca preturi: O bobina de tico: 580.000, Comutator Lumini: 1.350.000, Radiator: 2.850.000, Rola Intinzator:630.000, placute frina: 540.000 setul, saboti frina: 500.000 setul.

 

2. Pe locul doi se afla magazinul de piese de la intrare in pasajul Muncii cum vii dinspre iancului, pe stinga.

Aici tipul care vinde are preturi bune, are stocuri, si poti gasi piese la preturi mai mici. Eu am luat cureaua de distributie de aici si mai multe piese. Sincer nu am intrebat de garantie, dar avind in vedere ca nu am fost la service, banuiesc ca nici nu ar fi valabila.

Tipul cred ca e Daniel Manta:

tel: 327.68.40/0722.626.811.

Avind in vedere ca pina la urma am cumparat de aici, o sa va mai povestesc si cit de mult au durat.

 

3. Aici ar fi magazinul de piese al Automec 99. Ca si preturi sint cam peste celelate doua dinainte. Insa cred ca poti face treaba si cu ei.

Aici unde am fost era o tipa Elena:

327.76.30.

 

 

Cam asta ar fi. Sper sa va ajute.

Share this post


Link to post

pt. orasul bacau:

ROKOR - magazin numai pe daewoo - str. milcov, dupa pompieri.

METEOR - langa petrom-ul de la intrare dinspre adjud.

Turbomax - tot pe milcov, vis a vis de Subex (f. multe consumabile)

 

magazinul de piese noi si sh (dezmembrari masini aduse numai din germania) unde gasesti absolut orice - in cladirea Viessmann langa curtea de apel

Share this post


Link to post

Dupa umila mea parere si dupa telefoane la cele mai importante magazine din cele enuntate aici am ajuns la concluzia ca cel mai bun este Romania Auto Parts de pe Iuliu Maniu nr. 6 (de la APACA 200m pe dreapta cand te duci spre Lujerului). Este magazinul unui importator din Buzau si are piese originale din Korea.

Share this post


Link to post

www.masinamea.ro

magazin piese auto online. L-am gasit in sectiunea Tico, dar cred ca e util si aici, daca nu rog moderatorii sa nimiceasca acest post.

Share this post


Link to post

La Pieptanari este un magazin de piese auto Kingauto care a inceput sa aduca piese la preturi super.Ex. axa cu came Cielo-275 ron,pompa benzina Cielo_290 ron

Share this post


Link to post

Cred ca te referi la KING CAMPIONE. Este pe Calea Serban Voda nr. 270, cum vii de la parcul Carol spre metrou Eroii Revolutiei pe dreapta, imediat inainte de intersectia cu viilor. Da, magazinul are preturi bunicele, insa nu cred ca ii bate pe cei de la APACA. Am verificat de cateva ori.

Share this post


Link to post

Da, la magazinul asta ma refeream si eu,vreau sa va spun ca intamplator am ramas in pana chiar vis-a-vis de magazinul asta si cand am intrat in magazin am observat ca patron era un domn Marian care a lucrat la magazinul Radacini de la Gara de Nord(i-l cunosteam deoarece am cumparat de f. multe ori de la dumnealui cu ceva timp in urma) si spre marea mea bucurie mi-a facut si o reducere frumusica!

p.s.:ma gandesc ca as putea sa-l intreb de o redudere pt. membrii Daewoo,voi ce spuneti ?

Share this post


Link to post

Magazin piese. Dimitrov tel 252.79.27

in blocul cu cinema Aurora , colt cu str. Ritmului Program 9:00-17:30

Share this post


Link to post

O intrebare.

Tot am citit pe acest forum cum ca unii membrii ai forumului au cumparat piese de la unele magazine cu ceva reduceri. Spune-ti-mi si mie cum se fac aceste reduceri? Intri si spui ca esti membru Daewooforum si atat? Trebuie sa cumperi de cel putin o anumita suma? Cum se procedeaza?

Multam. :-?

Share this post


Link to post

1. Nu DaewooForum ci DaewooClub

2. Numai cei de aici au reduceri > :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...