Jump to content
Sign in to follow this  
Zetics

Anvelope Tico

Recommended Posts

Si totusi nu ma lamuri-ti daca pot pune pe jante de matiz cauciucuri de 175\65\ r13. si daca niu imi atinge pe undeva...

Edited by jony boy

Share this post


Link to post

Pe jante de Matiz poti sa pui cauciucurile alea ,dar pentru a le utiliza la Tico sunt prea mari eventual 175/60/13 sau 175/55/13 astea sunt mai "exotice" greu de gasit !Iti recomand 155/65 /13 !Chiar si asa rotile din spate vor atinge in aripi la sarcina mai mare ,acum depinde si de ET-ul jentii !Si ar mai fi problema prezoanelor, Tico are prezoane de 10 Mati are prezoane de 12 (eu am schimbat prezoanele )

Share this post


Link to post

Nu putem comanda din Ungaria ?

Edited by monitor

Share this post


Link to post

eu am comandat online din ungaria gume de tico pe 12 dar nu prea ma incanta pretul de aproape 400 lei ,4 gume ,fara transport...si mi-au trimis inapoi email ca sa dau din nou comanda...dar tot nu ma incanta.daca mai stie cineva de pe unde din romania se mai procura gume de 12 ca sunt disperat.multumesc

Share this post


Link to post

Problema e ca nu gasesti altceva. Am fost azi in Vitan, am gasit doar Debica.

Navigator - 150 ron, Frigo - 160 ron.

 

Nu sufar marca asta insa n-am ce face, o sa completez setul cu inca doua bucati. Altceva sigur in Romania nu gasesti!

Share this post


Link to post

Lasa ca sunt bune Debica Frigo ,am si eu pe Tico ! Vezi sa ceri si certificat de conformitate care sa ateste ca sunt intr-adevar cauciucuri de iarna ! Ce idioti !!! :-W

Edited by ToPser

Share this post


Link to post

eu am comandat online din ungaria gume de tico pe 12 dar nu prea ma incanta pretul de aproape 400 lei ,4 gume ,fara transport...si mi-au trimis inapoi email ca sa dau din nou comanda...dar tot nu ma incanta.daca mai stie cineva de pe unde din romania se mai procura gume de 12 ca sunt disperat.multumesc

Nu te ofusca, au am gasit cu 580Ron 4 buc cu transport din Harghita, 400ron e super bine.

Share this post


Link to post

Salut ... le-am dat si eu mesaj la unguri dar n-au raspuns ... hai sa zicem ca le luam pe firma ( sa fie mai ieftin ) dar care e costul transportului si cum platesti ( posta / paypal / transfer / western ??? )

Share this post


Link to post

... le-am dat si eu mesaj la unguri dar n-au raspuns ...

 

N-or fi inteles. :mrgreen:

Cauta-ti un coleg doi, sau prieteni care vor gume si astfel faci comanda. Cind e vorba de cantitate, beneficiezi si de reduceri. Cam asa stau lucrurile peste tot.

Share this post


Link to post

La unguri nu mai sunt pe stoc cauciucuri ...

Share this post


Link to post

cautati si la rubrica SHOP-4TUNING, ,debica friugo s 30 cu crampoane135/80r12.

eu am de iarna trecuta si sunt excelente, am iesit de oriunde cu ele.

fiind inguste zici ca ai servo

:lavolan:

Share this post


Link to post

Scumpe vali la noi ... au bagat adaos toti comerciantii in prag de iarna , mai ales ca sunt raritati :)

Share this post


Link to post

cautati si la rubrica SHOP-4TUNING, ,debica friugo s 30 cu crampoane135/80r12.

eu am de iarna trecuta si sunt excelente, am iesit de oriunde cu ele.

fiind inguste zici ca ai servo

:lavolan:

Da sunt pe 4 tuning 175 ron /buc. !

Share this post


Link to post

Buna ziua,

 

Va informam cu regret ca am epuizat complet

stocul de anvelope iarna din modelul mentionat.

 

Cu respect,

 

László Csaba

www.sinaopt.com

 

 

 

Deci da

Share this post


Link to post

am fost azi in autovit - Bucuresti

Un cauciuc nu am gasit :(

Sant foarte rare , pt matiz am vazut 2 bucati la 150 de lei , uzura cam 50 %.

 

ce facem?

Share this post


Link to post

Nu mai sunt nici in Vitan? :o Acum zece zile era plin. Bine, doar Navigator si Frigo...

Share this post


Link to post

Nu mai sunt nici in Vitan? :o Acum zece zile era plin. Bine, doar Navigator si Frigo...

 

am fost pe la toti care vindeau SH

erau niste bucati noi.. la 200 de lei / bucata.

 

Sincer ... sant mai scumpe decat alea de OPEL astra. Adica chiar mi se pare mult.

Share this post


Link to post

Am dat niste mail-uri la niste firme unguresti care PROBABIL AU PE STOC gume de la 7000 de forinti in sus ( 1,1 mil cam asa ) ... acum astept sa vad daca imi si raspunde careva ca trimite prin curier si neaparat plata prin ramburs ... btw pt noi cred ca in momentul de fata ... numai debita frigo s30 mai exista gume exclusiv de iarna ( si pe astea parca scrie doar M+S , fara fulg fara munte si fara cele 2 combinate )

 

Si a doua varianta ... ne cumparam jante de matiz si luam gume de matiz ( ca astea se mai gasesc ) ... dar aici sunt curios daca pot sa te arda astia la asigurari .. sa zicem ca intrii in careva ... si vine garcea care poate are tico sau e cunoscator sau cine stie ce situatie dubioasa ... si iti zice ceva gen " bai ce-i cu jantele astea de matiz ca tu parca in acte trebuie sa ai janta de 12 "

Edited by Snick

Share this post


Link to post

am gasit la o vulcanizare sub podul de la voluntari anvelope de tico 2 debica si 2 hankoo la 195 lei buc...dar nu am bani acum care vreti pute-ti sa le lua-ti voi...eu cred ca o sa incerc sa le pun pe alea care le am de175\65\r13 pe jante de matiz si ma risc...poate poate

.

Edited by jony boy

Share this post


Link to post

Salut. Am cautat pentru o cunostinta anvelope 135/80/r12 de iarna si am gasit la un magazin online. Persoana respectiva cumparase deja deci nu mai are nevoie.

Pentru doritori magazinul este in Sibiu - nu dau nume ca sa nu fac reclama. Cine este interesat sa imi dea un mesaj privat sau daca un moderator imi permite o sa public adresa site-ului.

 

DEBICA FRIGO S-30 - pret: 151 lei.

Transport 18.6 lei.bucata

Edited by ferrixz15

Share this post


Link to post

As mai avea o completare ... am mai gasit ceva numit hankook de iarna ( cei drept mai scumpe ) dar cred ca sunt si mai bune decat debita ... la marimea 155 / 80 ... cica te fura cu 5 vreo 5km in ++ ... ceea ce ar trebui sa te aproximeze la vitezometru cu realitatea ... pareri despre marimea asta ???

Share this post


Link to post

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=77046550.139.16100&typ=D-101577&ranzahl=4&Breite=135&Quer=80&Felge=12&Speed=Q&weiter=0&kategorie=6&Ang_pro_Seite=20&Transport=P&dsco=139&sowigan=Wi

 

Scurt si la obiect...la astia daca anvelopa apare pe site o si au. Eu mi-am luat un set pt matiz, in 3 zile de la confirmarea platii era curierul cu ele la usa.

Share this post


Link to post

quote name='BZN' timestamp='1318791064' post='538934'>

Nu mai sunt nici in Vitan? :o Acum zece zile era plin. Bine, doar Navigator si Frigo...

Azi am fost acolo si am dat pe Frigo, 190 lei!!! X( Si tare imi pare ca le-am luat pe ultimele la pretul asta, nu mai aveau. In singurul loc in care se mai gaseau, mi s-a cerut 250 lei/bucata. :wallbanger:

 

am fost pe la toti care vindeau SH

erau niste bucati noi.. la 200 de lei / bucata...

Sa mor daca te-am crezut... ,pana azi.

 

Salut. Am cautat pentru o cunostinta anvelope 135/80/r12 de iarna si am gasit la un magazin online. Persoana respectiva cumparase deja deci nu mai are nevoie.

Pentru doritori magazinul este in Sibiu - nu dau nume ca sa nu fac reclama. Cine este interesat sa imi dea un mesaj privat sau daca un moderator imi permite o sa public adresa site-ului.

 

DEBICA FRIGO S-30 - pret: 151 lei.

Transport 18.6 lei.bucata

[

Deja e un pret bun...

Edited by BZN

Share this post


Link to post

azi dimineata un coleg a luat 4 anvelope debica frigo la 165 ron bucata de la un magazin de pe str. muntii carpati(rahova) ma duc dupa 2 ore sa cumpar si eu 4 buc si ce crezi avem dar la pretul de 187 ron buc :) )) am zis pai cum ca a luat un coleg dimineata cu 165 buc

Rasp: da dar intre timp s au scumpit (deja e furt in toata regula)daca vreti cu 187 bine daca nu ne pare rau

Ps:am cumparat de acolo 4 buc all season debica navigator pre 155 ron buc 135/80/12 pt tico

Edited by jus7m

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...