Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Vopsitorii

Recommended Posts

Merci, Mugur! Am cautat pe Gog's si mi-a afisat anticonceptionale.

Am gasit in schimb Logex, Str. Mihai Viteazu, nr. 1.

Share this post


Link to post

Da asa e cum zici ...ma doare capul ca am facut varicela, dar acolo este vis a vis de selgros pantelimon

Share this post


Link to post

Off: Tot vara am patit-o si eu. Insanatosire grabnica :mrgreen:

 

:) Ca sa nu ma invart pe acolo cand o fi, am pus harta. Nu prea e vis-a-vis de SELGROS ce am gasit eu.



Am mai primit o recomandare pe privat de la un coleg, e bine ca am de unde alege.

post-36075-0-98430200-1372406040_thumb.png

Share this post


Link to post

Succes, este pe strada biruintei, intrarea pe acolo se face , aproape vis-a -vis de selgros, nu ai cum sa ratezi sunt masini in curte si scrie la intrare ...oricum succes orice ai alege

Share this post


Link to post

Bine ca am mai intrebat. Revin dupa operatiune, sper sa am curaj sa rezolv vara asta.

 

Multumesc!

Share this post


Link to post

Cred ca s-ar putea sa am putin noroc, totusi. Am fost la o spalatorie (unde nici n-o sa mai merg) unde aveau o presiune de mi-a sarit cateva floricele de vopsea, iar sub, nu este decat tabla ruginita, nu este coapta, cum ma asteptam eu. Pare-se ca rugina e superficiala si nu vine din interior, sper sa fie asa si sa nu ma insel. Poate scap mai "ieftin", fara chituiri.

Share this post


Link to post

am vopsit si eu pe casco la toplac, aveam cateva lovituri de la tot felul de cascati si mici portiuni de vopsea sarita inclusiv la pasaje roti spate.

am vopsit doar ce necesita toate usile, aripile spate si capota motor, masinuta a iesit impecabila fara nici o diferenta de culoare. :rolleyes:

Share this post


Link to post

Printre altele, stiti de unde pot cumpara un marker cu vopsea preparata pe codul culorii masinii? Am nevoie pentru mici retusuri, din cauza unora care habar nu au sa deschida o usa; cu parcarea goala (privata), numai langa a mea parcheaza.

Share this post


Link to post

Am gasit. Merci! Revin cu impresii dupa aplicare.

Share this post


Link to post

detalii pret locatie..etc

Share this post


Link to post

Am luat de la ei, tipul e super de treaba, fata e super :wink: Nu am folosit inca, abia cand dau fuga la tara, dupa o spalare, sa vedem ce iese; revin cu impresii.

Au marker la 40 lei si "spray cu pensula" (e ca oja) la 25 lei, ambele 10 ml. Mi-a recomandat ultima varianta, pentru ca markerele cica se mai infunda.

Mai multe detalii pe site http://laboratorvopseaauto.ro/ .

Eu cred ca-i mult mai bine asa, decat cu markerele din hipermarket-uri/benzinari, ale caror nuante nu au nicio legatura cu cele ale masinilor, in majoritatea cazurilor.

 

Acum ma gandesc la un kit de indreptare a tablei :) )

Share this post


Link to post

Am reusit sa dau si cu minunea. Aplicata pe suprafata mica (puncte), se observa destul de bine ca este inchisa nuanta, pe suprafata mare, e OK, difera putin nuanta fata de cea de pe masina, probabil soarele, spalarile si vechimea sunt de vina.

Pana la urma e buna varianta, am observat ca e cam "pretentioasa" culoarea pe care o am, probabil pentru alte culori e mai simplu.

Share this post


Link to post

- Aveti idee de vopsitorii bune in Bucuresti?

Am auzit lucruri bune de o vopsitorie in incinta stadionului

National dar costa 80Euro/bucata indiferent de cit de avariata e?

 

- Pt "rosu super" se poate retusa fara sa se cunosca

cu un creion de retusat?

 

Am o cunostintza cu un matiz rosu super,

nou si zgiriat destul de urit

 

Buna,

Eu recomand un service auto din Pipera unde se folosesc vopseluri STANDOX. Iti ofera si garantie pe viata la reparatia la vopsitorie cu vopseaua STANDOX si in plus masina ta chiar va arata impecabil.

Share this post


Link to post

Daca faci recomandare la modul general e ok. Daca ii faci colegului Schenk, cred ca si-a vopsit masina de acum 10 ANI! :D

  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...