Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

Nu imi place sa ma aud urland, dar recunosc, am o satisfactie cand ii aud pe racani facand-o.

 

Depinzand de stat, stii prea bine, nu ai voie sa schimbi banda prea brusc ca ti-o iei pentru wreckless.

Nu il acuzam, doar ma intrebam de ce nu a cautat sa-si largeasca zona de vizualizare si sa iasa din cea de expunere.

Share this post


Link to post

Înfiorător, din vina unui ... de 19 ani: http://videonews.ant...soane-au-murit/

Am trecut de dimineaţă pe acolo, a fost toată zona blocată. După amiază mai erau doar lumânări aprinse pe bordură...

 

Detalii şi aici.

Edited by Wolfman
  • Like 2

Share this post


Link to post

Şi un comunicat oficial al poliţiei.

Sper ca neorocitul ăla ... să putrezească în pârnaie.

Dar... ştiu, sper degeaba. Atunci măcar să sfârşească la fel. Între ei.

Edited by Wolfman
  • Like 2

Share this post


Link to post

Dumnezeu sa-l odihneasca pe Banu Gabriel si sotia lui. Am fost colegi de liceu si in urma cu doar cateva zile am reusit sa stam pentru cateva ore impreuna, sa ne aducem aminte de realizarile fiecaruia in anii trecuti. Din nefericire acesta tragedie a curmat viata a doi oameni fericiti si a lasat un copil de 18 ani fara parinti.

Sunt extrem de marcat de cele intamplate.

  • Like 5

Share this post


Link to post

Discutiile despre cum ar trebui sa fie RCA-ul s-au mutat in topicul Discutii generale RCA.

Share this post


Link to post

Unii o si cauta.

Share this post


Link to post

Dacă este tunăciunea din primul frame ... și-au bătut joc de el și iau pus pedala de frână pe claxoane :shock:

Omu' claxona tot ce avea în cale: pietoni, ca să facă liniuțe pe trecere, SUV-u', că poate-i reușea un stoppie!

E clar, prea multe filme cu ninja văzute!

PS: mers la sursă ... nu, nu era tunăciunea, dar era, în schimb, un lup moralist. Frîna ... tot pe claxon! A intrat în intersecție mascat de tramvai, nici măcar nu a schițat intenția de a frâna .. situație tipică în traficul zilnic!

Edited by nflt

Share this post


Link to post

Da' nu se mai preda nimic de conducerea preventiva pe la scolile de soferi?

Sau macar spiritul de conservare nu te indeamna la asa ceva?

Asfalt umed, Intersectie, pietoni idioti, tramvai in statie -vizibilitate redusa spre contrasens, vezi un Audi (oare nu mai vine nimic dupa el?) ca-ti taie calea si tu nu schitezi un gest pt a frina ?

Dai ca spartu' in pedala ca ai verde? Stupid...

Sau a facut vreun mecanic misto de el si ia pus claxonul pe pedala de frina ?

  • Like 2

Share this post


Link to post

Vineri am vazut-o pe una cu cracii in aer, pe Dorobanti. In statia de autobuz Charles de Gaulles s-a apucat sa traverseze prin fata autobuzului ca deh, ei nu i se poate intampla nimic. Noroc ca se facuse rosu la semafor iar masina de pe banda doi care a luat-o pe capota rula usor.

 

 

 

 

In alta ordine de idei tin sa salut din nou pe mamele celor care cand intra pe autostrada opresc pe banda de accelerare sau merg cu 20 kmh asteptand...binecuvantarile mele...

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post

In sfarsit cineva a auzit claxonul de Matiz!

 

In drum spre muncă, stradă cu doua benzi, scuar pe mijloc. Eu pe banda a doua, pe prima banda un jeep (ii vedeam numai manerul de la portiera langa mine) care da sa depaseasca o masina de gunoi bine-nteles in mine..ma dau spre bordura franez, evit si il claxonez vre-o 4-5 secunde. Ma duc apoi prin spatele lui sa fac la dreapta pe o strada. Omu se baga in fata, pune frana si opreste. Il ocolesc si imi vad de drum..el dupa mine..mai intai am mers regulamentar ... el incearca sa ma depaseasca dar nu are loc ..la un moment dat intr-o inersectie ajunge langa mine si-mi zice "sa opresc sa o rezolvam.."

Vad ca tot insista sa ma depaseasca, am intrat pe stradute sa vad poate scap..(nu vroiam in ruptul capului sa opresc, nu stiam ce intentii are) tot asa vre-o 5-10 minute incearca sa depaseasca, eu o luam la dreapta sau intorceam. Intre timp prietena mea (era in masina) suna la 112 sa intrebe unde este cea mai apropiata sectie de politie. Primeste informatii si ajung la sectia de politie de pe Stefan cel Mare (Constanta). Aici opresc, opreste si el, coboara din masina..si ce credeti ca ma intreaba revoltat: "De ce ma claxonezi?" (s-a mai continuat putin discutia si a plecat)

 

Concluzia: Omul in timp ce a facut manevra, cred ca vorbea la telefon si nici nu a vazut nimic nici nu a semnalizat ...banuiesc ca asta ii defineste cam pe toti soferii din Constanta. Sunt ignoranti. Deci un sfat pentru toti ceilalti care vin in Constanta: fiti cu ochii in 10! nu in patru.

Edited by cristiangabi

Share this post


Link to post

Crezi ca numai in C-ta e asa, peste tot in tara asta dai peste exemplare de genul asa...

Share this post


Link to post

Cine a gresit aici? Mi-a placut jeep-ul, bazat, pleca glont.

Share this post


Link to post

Foarte tare ala cu Jeepu`, si-a dat seama ca e mai sanatoasa acceleratia decat frana. Viteza, soseaua cu polei, lipsa de experienta a aluia cu Skoda - manevrele de evitare au fost luate mult prea din scurt, clar ca s-a pierdut.

Share this post


Link to post

Dobitoc mare tre` sa fii sa pui de o liniuta pe drumul ala. Ori a fost o rivalitate descoperita ad-hoc. Si-a meritat soarta, din pacate.

Share this post


Link to post

Au zis initial la TV ca a pierdut controlul volanului, da' mie mi se pare ca BMW-ul a tras clar de volan sa-l bage in decor; ce alt motiv ar fi avut sa traga asa brusc sa iasa pe contrasens, dupa ce se incadrase pe banda buna ?

Share this post


Link to post

Se poate sa-i fi dat o perversa scurta ca pe targu ocna.

Dar cred ca si filmul inseala, se poate ca ala cu bmw-ul sa fi franat brusc si nu stia

ca mertanul e deja in dreptul lui si a facut o manevra complet tampita sau a scapat-o din mana,

se vede ca mertanul a ajuns instant in dreptul lui iar bmw-ul a oprit inainte de stalp.

Share this post


Link to post

Clar nu aveau o suta cand s-au lovit. Probabil bmw-ul a vazut masina politiei si a vrut a intre pe straduta la stanga ca sa scape.

Share this post


Link to post

Au av 100 :) ) il stiu f bine pe agentul de la rutiera ce a afost acolo . Oricum, cel din Bmw s-a dat de gol ca era blat pt casco.(a fost putin regizat)

 

 

 

 

L.E. Se vede pe inregistrarea de la aparatul radar viteza. Nu stiu daca pe acele site-uri apare ccompleta.

 

 

Edited by luisspeed

Share this post


Link to post

... ORIBIL!

Trecusem prin zona cu vreun sfert de ora inainte. Dzeu sa-l ierte pe nevinovat...

Edited by cris06

Share this post


Link to post

La cum sunt intretinute mijloacele de transport in comun in Iasi nu e o surpriza :( : tramvaie fara frane (asta nu este primul!), autobuze fara frane, autobuze la care cad rotile, microbuze infecte de pe care curg tablele. ITP-ul se face doar de forma iar verificarile si reparatiile sunt carpeli. Nimeni nu este tras la raspundere si nimeni nu ia atitudine. Ce este cu adevarat trist este ca trebuie sa moara un om ca sa miste idiotul de primar un deget...

Share this post


Link to post

Da... lui ii trebuie fotbal si mall-uri. Nu avem strazi, nu avem spitale, nu avem... minte! Ne mananca cainii nea Nichita! :wallbanger:

Share this post


Link to post

Mda, astept cu interes anul 2012 sa pun stampila pe langa el...

 

Si nu cred ca problema principala e tramvaiul SH ci modul cum sunt intretinute si verificate la noi: carpite taraneste, reparate superficial dupa ureche si verificate in doru'lelii. In Praga inca mai erau Tramvaie Tatra T4 de 30-40 de ani dar intretinute si reparate impecabil, super curate si silentioase!

Share this post


Link to post

Suntem :o fftopic: . Alea tramvaie! Da' nu poate aduce domn "primari" tramvaie bune ca se ocupa de infrastructura. Nu mai zic de Citadin cu asfaltul. Orasul culturii. S-a pus praful pe toate. Halal!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...