Jump to content
Sign in to follow this  
Senna

Comenzi Piese De Pe Autodaewoo.ro

Recommended Posts

Pt membrii care doresc piese mai putin costisitoare, intrucat valoarea minima a unei comenzi pe AutoDaewoo.ro este 100RON am putea contopi mai multe comenzi mai mici sau mai mari intr-una singura. Mai mult, taxele de curierat se vor imparti la numarul acestora. Ma voi ocupa eu ca piesele comandate sa ajunga in posesia celor interesati. As vrea sa dau o comanda chiar in aceasta saptamana, cine mai este interesat sa se uite pe site si sa posteze aici.

Share this post


Link to post

Buna idee :) Ma abonez pentru saptamana asta. Cand vrei sa faci comanda ?

Share this post


Link to post

Eu as vrea minim:

-garnitura chiulasa de tico

- simeringuri supape 6 buc (tico)

 

si sa vad de doua buzunare pt usi,tot de tico...

Edited by negoctav

Share this post


Link to post

Eu vreau deflectoare de aer Matiz, pentru usile din fata, modelul din sticla acrilica, acelea care se monteaza in culisa geamului. Eventual si banouri pentru usi, modelul cu colturi rotunde, dar am intrebat acum o luna si nu mai aveau. Poate mai aduc...

Share this post


Link to post

As face comanda miercuri, astfel incat joi sau cel tarziu vineri sa avem piesele. Am sa-l intreb eu de bandouri.

Edited by Senna

Share this post


Link to post

Apropo, voua va raspunde la e-mail? Am primit doar un raspuns ca nu stie ce sunt codurile cerute, desi erau de pe site, iar tot acolo e de vanzare Catalog! De atunci nici macar o urma de raspuns! Foarte neserios, dupa parerea mea.

 

Costel

Share this post


Link to post

Eu am primit raspunsuri mereu. Adevarat cu unele intarzieri (normale zic eu la ce balamuc trebuie sa fie acolo). Pe o scara de la 1 la 10 autodaewoo sunt la 8. Parerea mea.

Share this post


Link to post

Dar tu nu ai primit confirmarea la comanda, si apoi un mail care sa te intrebe ce vrei... Asta chiar e buna. Cand codurile sunt de pe site, au catalog mai bun ca al meu, si marfa presupus in stoc pentru confruntare.

 

Cu stima,

Costel

Share this post


Link to post

Din partea site-ului AutoDaewoo cer scuze tuturor pentru modul defectuos in care s-au prelucrat comenzile in ultimile 2 saptamini. Birourile firmei sint in renovare, numarul de calculatoare functionale a fost redus si nu reusim sa raspundem prompt la mesaje si comenzi. Totul se va remedia incepind de saptamina viitoare (incepind din 17 iulie 2006) cind se termina renovarea si vom avea din nou acces la toata reteaua de calculatoare.

 

Sper sa nu va dezamagim

Share this post


Link to post

Si pe mine m-ar interesa bandouri pt.Matiz.

Share this post


Link to post

Am senzatia ca suntem destui de multi doritori de piese. Decat sa ajungem la pachete de xx Kilograme (eu unul vreau sa comand 4 amortizoare) si sa evitam situatii neplacute de genul "am platit kilogramele tale", ce-ati zice sa dea cineva o fuga iar ceilalti sa cotizeze la benzina + transport ? Ce ziceti, ne hazardam?

 

 

PS: Subscriu pentru seriozitatea Domnului Nicu Barbu, cred ca este vorba doar de o problema temporara.

Edited by pixelconscious

Share this post


Link to post

Salut.

Mie imi trebuie vreo 8 capacele pentru gaurile in care sunt suruburile din exterior, de sub parbriz.Luati-mi si mie, va rog.

Merci.

Share this post


Link to post
Am senzatia ca suntem destui de multi doritori de piese. Decat sa ajungem la pachete de xx Kilograme (eu unul vreau sa comand 4 amortizoare) si sa evitam situatii neplacute de genul "am platit kilogramele tale", ce-ati zice sa dea cineva o fuga iar ceilalti sa cotizeze la benzina + transport ? Ce ziceti, ne hazardam?

PS: Subscriu pentru seriozitatea Domnului Nicu Barbu, cred ca este vorba doar de o problema temporara.

Buc-Iasi 800km dus intors asta inseamna calculat la 5,8%(Cielo) imi da 46,5 litrii hai 50(un plin) in lei insemnand 1.770.000 impartit la numarul de doritori de piese nu cred ca se merita.

Share this post


Link to post
....(eu unul vreau sa comand 4 amortizoare)

 

uite ce scrie pe site-ul autodaewoo:transport gratuit la amortizoare(pentru localitatile cu centre RoCourier)

Edited by bella

Share this post


Link to post

Senna,imi comanzi si mie,te rog 6 simeringuri de supape si o granitura de chiulasa.

Share this post


Link to post

Daca se comanda set de amortizoare pot adauga si celelalte piese si nu mai impartim costurile de transport.

@Frankie vrei perechea de proiectoare de pe prima pagina, la 120ron?

@SMB uita-te tu pe site si vezi cum sunt denumite, eventual codul capacelor de parbriz pe care le doresti, sa fiu sigur ca este vorba de "capacel ornament sub parbriz" Daca nu gasesti am sa intreb eu telefonic.

Edited by Senna

Share this post


Link to post

Toate comenzile care contin minim 4 amortizoare benefiaza de transport gratuit - deci incercati sa cumulati cu o comanda de amortizoare si nu platiti transportul - daca expeditia se face catre un municipiu resedinta de judet.

Share this post


Link to post

Nu se plateste transportul chiar daca se depaseste greutatea maxima ? (presupun ca exista o greutate maxima/colet)

Share this post


Link to post

Asta conteaza prea putin. Tu oricum vei plati doar amortizoarele.

Share this post


Link to post

Senna, da, alea de pe prima pagina de 120 RON pt Matiz. Polonia scrie parca.

Share this post


Link to post
Daca se comanda set de amortizoare pot adauga si celelalte piese si nu mai impartim costurile de transport.

@Frankie vrei perechea de proiectoare de pe prima pagina, la 120ron?

@SMB uita-te tu pe site si vezi cum sunt denumite, eventual codul capacelor de parbriz pe care le doresti, sa fiu sigur ca este vorba de "capacel ornament sub parbriz" Daca nu gasesti am sa intreb eu telefonic.

 

 

 

Codul e aici.

 

1 96320156 CAPACEL ORNAMENT SUB PARBRIZ Matiz 0,55

 

Merci mult.

Share this post


Link to post

@Sena:In ce zona stai?

 

M-ar interesa si pe mine deflectoare pt Cielo, din sticla acrilica pentru usile fata...cele de aici.

 

Cum se procedeaza cu banii?

 

Merci.

Share this post


Link to post

Senna, ai intrebat cumva de bandouri pentru Matiz?

Share this post


Link to post

E clar, stam si o scarpinam colectiv prin balarii.

Uitati ce va propun: cine are cu adevarat nevoie de piese, vine frumos Joi la intalnire si aduce banii si lista. Iertati-ma, dar cred ca este mai corect asa decat "vreau nu stiu ce dar de fapt nu trebuia sa comandati ca nu am nevoie acum ci peste 2 luni". Intrucat topicul a fost deschis de Sena, va propun (daca si el este de acord) sa stranga el banii si listele si sa facem comanda Vineri, ca sa avem piesele saptamana viitoare. De acord ?

Edited by pixelconscious

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...