Jump to content
Sign in to follow this  
luisspeed

Lacetti-ul lui Luisspeed

Recommended Posts

Nu Mircea..nu am deloc(Nu port, nu ca nu am) :D nu imi place sa port bijuterii, o bratara daca port,cel mult..

Glumeam mane :)

Eu ti-am zis cum as face-o, in culorile specifice WTCC.

Share this post


Link to post

Mircea, m-ai cam ppus pe ganduri :) Acum caut cat mai multe pozecu wtcc-ul atasat de tine..sa vad culorile mai bine...si..sper ca in zilele astea sa am timp de stat a comp sa vad cam cum ar iesi :D

 

LE: Sau ar mai fi o varianta sa fac cu negru perlat sau cameleon ceea ce vreau acum cu alb..dar, nu stiu cum e cu negru. Tu ai putea sa imi zici cum e la intretinere.. :D ca doar ai negru :)

Edited by luisspeed

Share this post


Link to post

Si mie imi place ideea propusa de Mircea,cea de wttc.Si acolo prelungirile sunt albe ;)

Share this post


Link to post

Daca tot vrei sa o personalizezi,mai bine incepi cu jantele.Cred ca ar scoate-o mult mai bine in evidenta.

Share this post


Link to post
Mircea, nu stiu cum e cu negru. Tu ai putea sa imi zici cum e la intretinere.. :D ca doar ai negru :)

Te scoate din multime, dar si te face cu nervii cand vezi ca se vede orice fir de praf si orice zgarietura.

Share this post


Link to post

Akon, daca citesti atent, sunt pe lista :) odata cu vopsirea o sa vina si jante si..ce e scris mai sus :D si daca am noroc sa raman cu banii dupa concediu un DVD 2DIN :)

 

Mircea, ms de info ;)

 

Si o realizare in dimineata asta la cafea. Acum urmeaza sa va si cu alte culori cum ar arata ,o sa incerc cu negru.si..evcentual pareri...si ma gandesc sa schimb alabstru actual cu cel mentionat de Mircea. Pot incerca :D daca nu iese bine..mai scoatem niste banii si revenim :) sau asteptam oportunitatii CASCO.

post-13772-1250228885_thumb.jpg

Edited by luisspeed

Share this post


Link to post

Mie sincer nu-mi place deloc combinatia asta alb-albastru(plafon, capota, praguri, prelungiri albe) mi se pare..."coca style".

Share this post


Link to post
Mie sincer nu-mi place deloc combinatia asta alb-albastru(plafon, capota, praguri, prelungiri albe) mi se pare..."coca style".

 

 

Pai zii si o combinatie de culori (doar 2 sa fie) care crezi ca ar fi interesante.. Ca de asta am vrut sa dezbat problema pe forum, sa aflu pareri,sfaturii..

Share this post


Link to post

Salut Luisspeed

 

Am vazut ca ai trecut prin diferite faze cu acest Lacetti. Ai avansat, trebuie sa fii de acord cu mine ca de la ideea total esuata cu acea cotiera oribila ai ajuns acum la un moment cand incepi sa ai idei bune. Daca vrei sa-mi asculti sfatul, OK, daca nu... oricum nu conteaza ca este masina ta si faci ce vrei cu ea.

 

Parerea mea este c daca vrei masinuta in doua culori, lasa doar partea de sus alba. Nu te supara ca-ti zic dar in combinatia actuala (si sus si jos alb) este kitch. Daca o faci toata alb perlat nu e nici o problema, albul perlat NU este egal cu termenul de cocalar. Sincer, am vazut un VW alb perlat cu jante albe si era chiar frumos! Baiatul din interior asculta Leonard Cohen, daca va vine sa credeti :) Deci... se poate. Intr-adevar sunt destui cu masini albe perlat care o rup pe manele si fite de tarani, dar o masina alba e in general o masina care arata bine.

Share this post


Link to post

Fry, dar..daca fac eu doar partea de jos alba? Cum ti se pare? :)

Oricum, ms de info. Am vazut si eu azi ca nu da bine asa...sus si jos.

Si legat de cotiera aia...Ideea era sa vad cum ar fi si dupa sa fac ceva fain..dar am renuntat :) nu merita bataia de cap..

O idee faina ar fi cum a zis Mircea, dar e diferenta de forme intre HB si sedan, sedanul e mai patratos, si..arata bine cum e facut pt WTCC dar..pr Hb care e mai rotunjor, nu stiu daca iese asa bine la aripa din spate partea mai inchisa la culoare.. Trebuie sa stau in una din zilele ce urmeaza cand o sa am mai mult timp liber sa vad cum ar iesi ceva fumos din culorile alea...

Share this post


Link to post

Iti amintesti daciile editie aniversara- Dacia Dedicatie, cu partea inferioara gri negru si superioara gri argintiu? Asa sa pui combinatiile de culori din WTCC, albastru inchis in zona inferioara,deschis sus.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Fa-o alb perlat, insa nu din acela.."cameleon". Am vazut un civic alb perlat, era superb, masina in soare stralucea ca...zapada. Nu prea am vazut multe masini alb perlat si nici nu cred ca o sa dai prea curand de un lacetti culoarea asta.

Share this post


Link to post
Fa-o alb perlat, insa nu din acela.."cameleon"... Nu prea am vazut multe masini alb perlat si nici nu cred ca o sa dai prea curand de un lacetti culoarea asta.

 

 

Esti sigur? :D trage o privire mica pe gama de culorii de la chevy. O sa fii surprins. este si la ei :) Am vazut eu cateva Epica si o Captiva.

Si..Mircea. sa stii ca e o idee foarte buna :) ms. Si ..daca se poate un PM cu un id de mess, ms anticipat :P

Edited by luisspeed

Share this post


Link to post

Masina ta se poate confunda usor cu o epica?

Share this post


Link to post

Hai mai...cum asa? :) Asa mare e Lacetti Hb?

Am vrut sa iti zic doar ca exista culoarea si la ei. Deci sunt sanse sa apara si alb perla , si direct din fabrica ;)

Ceva..se va intampla si cu buburuza mea. Probabil..ceva in genul ce mi-a recomandat Mircea.

Share this post


Link to post

Alb perlat total=spectacol.Daca ii faci decat prelungirile de la distanta o sa para ca sunt puse de proba.

Share this post


Link to post

Man, ori o faci alba toata, ori in doua nuante de albastru cum ti-a recomandat Mircea. Cu alb pe portiuni o sa arate ca data cu chit dupa o lucrare neterminata de tinichigerie.

Edited by root

Share this post


Link to post

Stiu :) Si desii imi place albul perlat, toata masina..nu cred ca o sa o fac. Deci ramane varianta propusa de Mircea. Oricum, mai dureaza aproape 2 luni pana intra la personaliza..

Va multumesc pt pareri, si daca mai apar sunt binevenite :)

Share this post


Link to post

Eu as merge pe ideea din poza... dar nu pe toata masina... incepand de pe usa din spate pana pe aripa din spate. Restul masinii aceeasi culoare.

 

Ceva in genul pozei a doua :D

post-5070-1250544925_thumb.jpg

post-5070-1250547174_thumb.jpg

Edited by ratusca

Share this post


Link to post

Am gasit si eu pe net varianta asta..dar la cum se lucreaza la noi..mi-e teama, sincer. Asita nu sunt in stare sa faca asa ceva...

Share this post


Link to post

Incearca cu autocolant dinala de imita carbonul arata super ;) .Sunt firme destule de tuning care se ocupa cu asta ai sa vezi rezultatul.

Share this post


Link to post

Poti sa le faci tu desenul (sau cineva care lucreaza vectorial... sau cum vor ei...) si ei il imprima pe autocolant si-l lipesc.

Share this post


Link to post

A chiar uitate la poza mea din avatar :)

Share this post


Link to post

De mult nu am mai postat aici. Readuc putin la viata acest topic, pt ca masina a capatat unele schimbari, jante, folii, bi-xenon 5000K -35w si cate un mic autograf, cu o cheie, o portiera..ce au avut si oamenii la indemana..despre care astept pareri :)

 

Si cu ocazia asta, sa nu mai deschid un nou topic, prezint si noua achizitie. Din Germania, pretul a fost de 3200E acolo, masina e din 09.2002 , a avut un singur proprietar, are 98.000 km. carte service, motor de 1.6-16v 103 ponei, maunala 5+1, dublu climatronic, sistem cu cd 6boxe+ subwoofer din fabrica.. Interesanta jucarie, a fost achizitionata pt prietena mea, ii place foarte mult modelul, as fi vrut sa gasesc unul cu panorama, dar nu a fost sa fie. Singurele care mi-au placut sa fie si rosii si cu panorama erau cu motor de 2.4 si..nu! :) Taxa a fost destul de ok, 1489lei, rar-ul cca 400 sa nu uit de costul funtitei cu care a fost lasata in fata blocului :) 3E Masina a fost adusa pe platforma..(am avut posibilitatea asta) si nu am mai fost necesare nr de Tol. detalii nu stiu ce as mai putea da, daca am omis ceva..pot raspunde la intrebari :)

post-13772-021791500 1281338766_thumb.jpg

post-13772-011304800 1281338836_thumb.jpg

post-13772-051673800 1281339039_thumb.jpg

post-13772-016692600 1281339065_thumb.jpg

post-13772-088365000 1281339091_thumb.jpg

post-13772-074021300 1281339680_thumb.jpg

post-13772-062426200 1281339705_thumb.jpg

post-13772-081954900 1281340064_thumb.jpg

post-13772-022927300 1281340085_thumb.jpg

post-13772-071545700 1281340103_thumb.jpg

post-13772-011205900 1281340126_thumb.jpg

post-13772-089274300 1281340162_thumb.jpg

post-13772-053332200 1281340193_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Faine jantele de pe lacetti.

Despre fiat... poate o sa ai noroc, si sa nu iti vina sa il dai in primul pom dupa 6 luni...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...