Jump to content
Sign in to follow this  
CMG

Cielo Exe 2005

Recommended Posts

Cum ai facut tobele.Banuiesc ca ai tras teava de la intermediara,dar ai si finala?Cat a costat si unde le-ai facut.Si complimente tie si masinii ,cu adevarat superba.

Share this post


Link to post

Sper să nu te superi... admir ambiţia ta dar orice i-ai face tot Cielo rămâne (nu o să scoţi din el vreun BMW). Ştiu că o să zici că nici nu vrei asta dar mi se pare că este cam dezechilibrată investiţia ta--- pur şi simplu nu merită un Cielo chestii gen: Climatronic, sistem de navigaţie, sistem video, scaune piele încălzite, faruri xenon, ESR; EBD; SRS; 10 airbag-uri, parktronic, senzori ploaie şi toate drăciile de genul ăsta.

 

Nu merită şi nu-i stă bine!

 

Oricât ai vopsi cioara tot nu o să scoţi un vultur din ea. Mie mi se pare o refulare chestia asta: nu-ţi iei o maşină adevărată dar bagi mii de euro în Cielo. Mai bine bagă-i într-o berlină! Că nu a văzut nimeni până acum monitoare pe tetierele de la berlină.

Share this post


Link to post

Buna, nu ma supar deloc. Am ras chiar bine. Dimpotriva mi-a placut foarte mult ce ai spus. Nu te contrazic ca nu poti face dintr-o cioara un vultur... Am cheltuit ceva bani cu masina si fiecare ban cheltuit ma bucura din ce in ce mai mult. Eu am mai spus cred aici pe forum ca nu mi-am luat "vultur" pentru ca nu merita sincer pentru ce drumuri ordinare avem. E singurul motiv pentru care nu mi-am luat alta masina. O masina mai buna, la stilul meu de conducere si la drumurile noastre ar necesita o intretinere prea piperata - iar din intretinere nu am nici o satisfactie = si anume sa cheltui bani sa "mentin" o masina in paramatrii ei normali - mie unul mi se pare ca nu are rost (desigur e o parere subiectiva). Pe de cealalta parte - orice imbunatatire aduc unei masini care, daca e sa nu fim rautaciosi inca se mentine eleganta si suficient de supla - desi este batrana ca design si dotari), imi face placere. Nu cred ca tu crezi cu adevarat ca un sistem de navigatie sau o clima, sau un senzor de ploaie, sau scaune de piele, sau senzori de parcare sau sistem audio-video are de a face cu aspectul si marca masinii. Sunt instrumente utile care ajuta in ziua de azi, care relaxeaza la condus si care (poate) aduc o nota suplimentara de personalitate si (eventual) de bun gust masinii utilizate zi de zi in Romania.

 

Revenind la cele spuse de tine - nu cred ca inteleg de ce consideri ca vreau sa schimb Cielo - daca privesti masina (in treacat si nu neaparat atent) vei observa ca nu are nici o schimbare exterioara - pentru ca in opinia mea nu i se poate aduce nimic - e desenata frumos, are o linie eleganta, e ok, nu vad de ce sa i se schimbe ceva (sau sa fie transformata in altceva). Din punctul meu de vedere am dublat evacuarea pentru ca mi-a placut cum se aseaza si in plus da un aspect sportiv rafinat si nu impunator (iarasi parere subiectiva). Eu am incercat sa aranjez putin interiorul unde sincer lucrurile nu mai pastreaza aceeasi linie frumoasa exterioara. Este sarac, destul de sec si modelat arhaic. Nu se pot face minuni, insa am incercat sa fac in asa fel incat eu si cei care merg cu masina mea sa se simta bine (nu pot spune daca am reusit, pentru ca nici nu am incercat sa ma apreciez. Insa eu ma simt mai bine acum decat intr-un Cielo de fabrica). Iarasi am vrut sa evit zorzoanele si alte lucruri banale si am pus cateva lucruri care le-am considerat de calitate, etc. In ceea ce priveste echilibrul investitiei - probabil ca desi frecventezi acest forum nu esti si cu sufletul aici - cand te "joci" cu o masina (daca ai bani) nu te intereseaza investitia cat te intereseaza realizarea proiectului propus si satisfactia ulterioara. Cred ca orice incepe un body-styling sau tunning sau un remodeling interior sau pur si simplu vrea sa faca o modificare masinii, etc face acest lucru din placere si mai ales din anumite motive care este posibil sa scape celorlalti care nu ii impartasesc pasiunea sau nebunia :) . Anyway - ca sa inchei - nu orice initiativa e inteleasa de cei din jur sau cum spuneam mai sus - motivele initiativei respective pot scapa sau pot fi intelese altfel decat a gandit cel care a initiat actiunea.

 

Cat despre faptul ca nu ii sta bine, nu pot sa fiu de acord cu tine pentru ca nu te inteleg. Tu spui ca un cielo standard e mai frumos decat unul ingrijit si ajutat prin partile unde este mediocru sau chiar slab. Te intelegeam daca as fi avut nu stiu ce spoilere, praguri, umflaturi, eleroane (rog sa ma scuze cei care le au, ca si mine au avut motive pentru a aduce astfel de imbunatatiri, nu vreau sa aduc nici o jignire si sper sa fiu inteles - folosesc exemplul doar pentru a face o remarca) deoarece si eu consider ca Cielo e o masina care arata bine asa cum e la exterior - poate cu micile schimbari gen grila, ornament evacuare, etc care sunt lucruri ce ii lipsesc (repet poate) si care se regasesc la alte masini ca dotari standard.

 

Cat despre refulare nu sunt sigur ca inteleg ce vrei sa spui : "Nu-ti iei o masina adevarata dar bagi mii de euro in Cielo." - ( REFULÁ, refulez, vb. I. Tranz. 1. A respinge, a înăbuşi din domeniul conştientului în subconştient imagini, dorinţe, reprezentări, idei sau tendinţe neplăcute, care contrazic conştiinţa morală a individului). Daca completezi ceea ce vrei sa spui eu iti raspund cu placere.

 

Cat despre berlina - poate sunt prea subiectiv - dar nu face subiectul discutiei. Cat despre ce a vazut lumea sau nu, iarasi e foarte subiectiv - insa consider ca un Cielo cosmetizat un pic nu e ceva chiar atat de nemaiintalnit :)

 

Toate cele bune

Share this post


Link to post

Mai, am o rugaminte la tine: am si io Exe, si vreau sa schimb janta de 14' din fabrica cu una de aliaj, pastrind aceleasi caocioace cu care vine masina echipata (185/60/r14). Vreau sa stiu daca pun janta de 6'/14 atinge in spate la buza de la aripa? Din fabrica janta de tabla este 5.5/14.

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Am pus si niste fotografii facute ziua. Am profitat de vremea draguta si am ales un cadru mai natural - m-am saturat de oras - si cred ca prinde si masina mai bine.

 

Urmatoarele fotografii vor fi cu noile jante :)

 

Toate cele bune!

post-3037-1144778683_thumb.jpg

post-3037-1144778697_thumb.jpg

post-3037-1144778710_thumb.jpg

post-3037-1144778722_thumb.jpg

post-3037-1144778736_thumb.jpg

post-3037-1144778751_thumb.jpg

post-3037-1144778770_thumb.jpg

post-3037-1144778788_thumb.jpg

post-3037-1144778806_thumb.jpg

post-3037-1144778840_thumb.jpg

post-3037-1144778866_thumb.jpg

post-3037-1144778880_thumb.jpg

post-3037-1144778913_thumb.jpg

post-3037-1144778923_thumb.jpg

post-3037-1144778934_thumb.jpg

post-3037-1144778945_thumb.jpg

post-3037-1144778955_thumb.jpg

post-3037-1144778971_thumb.jpg

post-3037-1144778984_thumb.jpg

post-3037-1144779000_thumb.jpg

post-3037-1144779015_thumb.jpg

post-3037-1144779033_thumb.jpg

post-3037-1144779048_thumb.jpg

post-3037-1144779069_thumb.jpg

post-3037-1144779237_thumb.jpg

post-3037-1144779254_thumb.jpg

post-3037-1144779269_thumb.jpg

Edited by CMG

Share this post


Link to post

Deci vreau sa cred ca plasa aia din grila nu e mov.... :-W In rest superba masina!

Share this post


Link to post

Interesanta masina dar se putea si mai mult pt 3000E cheltuiti ...mai ales niste jante de calitate nu CMS turcesti ...astept sa vad Rial-urile .

Share this post


Link to post

@bogdanG - "Interesanta masina dar se putea si mai mult pt 3000E cheltuiti" - te rog sa faci unele sugestii - sunt deschis la sugestii. Eu unul am facut ce am crezut de cuviinta si am luat in considerare si sfaturile celorlalti membri.

 

Cat despre jante, faptul ca sunt turcesti nu m-a deranjat deloc - mi-au placut cum se aseaza pe masina si oricum erau temporare (vezi la bursa ca sunt la vanzare la doua saptamani dupa ce le-am luat - atunci a fost lipsa de optiuni - nu prea gaseam nicaieri jante de 14/6 care sa imi placa).

 

Multumesc pentru post si astept sugestii.

 

@Mircea - plasa este rosie chiar :D - stiu ca nu prea se pupa insa atunci a fost un exces de zel si mi s-a parut ca face nota discordanta cu masina oferindu-i astfel un plus de personalitate (feed=back precum cel de la tine am primit de la mai multe persoane :P ) insa nu am mai apucat sa schimb. Multumesc de apreciere si de opinie.

 

Toate cele bune!

Share this post


Link to post

Frumoasa masina,simpla si "curata".Excat pe gustul meu :D ,exceptand plasa aia rosie care face nota prea discordanta.Eventual ai putea sa ii pui semnalizatoare albe sau argintii de vw (cu modificarile de rigoare) si sa elimini culoarea galbena de la masina scotand din stop si semnalele fata geamurile (plasticele)care dau cul galben-portocalie.In locul becurilor poti pune philips silverstar sau omonimele lor de la alte firme.

Apoi o suspensie sport si ceva modificari la motor!

 

 

felicitari pentru ce ai realizat pana acum!

Share this post


Link to post

@negoctav - multumesc frumos. Nu prea pot sa schimb la motor, suspensii, lumini (becurile care sunt pe ea acum sunt niste Philips Vision Plus (cred ca asa se numesc) - deoarece masina este in garantie (are 8 luni de cand e cumparata), insa o sa tin cont de sugestii pe viitor. Semnalizarile de pe oglinzi sunt de asemenea galbene. offtopic - Eu sunt suparat pe cei de la Craiova ca nu au lasat macar optional ABS, consola cu cotiera, clima si alte lucruri care in alte tari vin din fabrica.

 

@hitman - jantele care sunt acum pe masina - 6'/14 nu ating buza spate. Eu voiam sa pun mai late - dar m-au linistit cei din service :)

 

@geti - imi cer scuze insa nu pot spune unde am facut tobele - da-mi un pm. Multumesc de intelegere.

Edited by CMG

Share this post


Link to post

Mă bucur că ai înţeles cam ce vreau să spun... sunt de acord cu ce zici tu legat de faptul că e o maşină elegantă la exterior şi cam spartană în interior...

 

Critici:

1. Scaune îmbrăcate în huse imitaţie piele (huse care nu au cum să vină perfect). După mine mai bine le laşi pe alea originale dacă nu poţi să le duci la un tapiţer care să le îmbrace într-adevăr în piele.

2. Dacă ai scaunele îmbrăcate în piele atunci ar trebui să schimbi şi feţele de uşi- să îmbraci în piele sau într-un material care să se potrivească zona aia cu pânză de tip ”purici TV”.

3. Dacă ai îmbrăcat scaunele în piele şi feţele de uşi ce faci cu plasticele ordinare şi cu bordul colţuros, din plastice tari cu îmbinări destul de ”aproximative” ca să nu zic ”prin care bagi deştu'"? - deci ai ajuns la un dezechilibru la o notă discordantă având piele şi plasticele standard

4. vii cu un sistem video cu monitoare în tetiere care se văd cam aiurea în husele alea - cu un sistem de sunet care în mod sigur nu este exploatat la calitatea maximă cu difuzoarele poziţionate ca la Cielo - ai stat în spate la drum lung să vezi cum te ”termină” difuzoarele din spate?- ai nişte dureri de cap... plus că ăia din spate sunt ”zăpăciţi” iar în faţă abea sea aude. Ca să nu mai zic că izolarea fonică a maşinii nu e tocmai de nota 10.

5. volanul ăla nu are eleganţa potrivită unor scaune de piele şi nici pedalele

 

Concluzia mea:

 

Ai luat elemente de bun gust şi utile amestecate cu unele de prost gust şi le-ai ticsit în interiorul maşinii. Aşa că, în final interiorul are un amestec de plastice ieftine, imitaţii ieftine, chestii scumpe şi frumoase, elemente electronice de vârf dar nici măcar oglinzi electrice ca să nu mai zic de climatronic. Asta am vrut să zic prin investiţie dezechilibrată. Dar te înţeleg - ai investit în chestiile care le consideri tu importante.

 

Şi nu ai considerat importante: elemente de siguranţă, izolare fonică, îmbunătăţiri mecanice (suspensie de exemplu) - dar aici înţeleg că eşti ”legat de mâini” pentru că maşina e în garanţie.

 

Laude

Apreciez totuşi că ai lucrat destul de finuţ şi nu ţi-ai bătut joc de maşină - cred că eşti printre puţinii care aduc modificări maşinii fără să o facă să arate mai rău decât standard. Majoritatea îşi bat joc de ele.

 

PS: mie îmi place grila aia violetă! ;)

Share this post


Link to post

Nu-i asa ca vopsesti grila aia intr-o alta culoare?

Ambele evacuari sunt functionale?

Ce este chestia aia lipita de parbriz?

 

Te felicit. Imi place determinarea ta, cel putin, si arata bine masina.

Ii lipseste totusi autocolantul cu DaewooClub.ro.

Share this post


Link to post

Multumesc frumos.

Grila o voi schimba :) - dintre toate feed-back-urile primite (si au fost multe) concluzia este ca acea grila trebuie schimbata.

Evacuarile sunt din inox si sunt functionale (desi inegale ca si cantitatede fum - din cauza traseului)

Pe parbriz nu e montat decat aparatul GPS - daca la asta te referi - e sistem de prindere gen ventuza (altceva nu mai am pe parbriz)

 

Toate cele bune

 

O sa incerc sa raspund printre randuri

 

"Mă bucur că ai înţeles cam ce vreau să spun... sunt de acord cu ce zici tu legat de faptul că e o maşină elegantă la exterior şi cam spartană în interior..."

 

Referitor la critici :

"1. Scaune îmbrăcate în huse imitaţie piele (huse care nu au cum să vină perfect). După mine mai bine le laşi pe alea originale dacă nu poţi să le duci la un tapiţer care să le îmbrace într-adevăr în piele."

 

Problema nu se pune ca nu ma pot duce la un tapiter - daca cunosti o firma specializata care face asa ceva as fi recunoscator daca imi dai date de contact. Eu am cautat, am vazut huse facute la noi, etc si sincer sunt incomparabile cu cele de pe masina - alea sunt facute in fabrica (coreene) si desi pe scaunele din fata nu sunt perfecte deoarece sunt "chele" - nici plasticuri de alea de jur imprejur ca la matiz nu au (la matiz husele realizate de acelasi fabricant sunt perfecte - o sa pun niste fotografii si cu Matizul) sunt, ma repet, incomparabile.

 

"2. Dacă ai scaunele îmbrăcate în piele atunci ar trebui să schimbi şi feţele de uşi- să îmbraci în piele sau într-un material care să se potrivească zona aia cu pânză de tip ”purici TV”."

 

Sunt de acord cu tine partial - vreau doar sa spun ca urmeaza schimbate fetele deoarece trebuie puse difuzoare si aranjate putin.

 

"3. Dacă ai îmbrăcat scaunele în piele şi feţele de uşi ce faci cu plasticele ordinare şi cu bordul colţuros, din plastice tari cu îmbinări destul de ”aproximative” ca să nu zic ”prin care bagi deştu'"? - deci ai ajuns la un dezechilibru la o notă discordantă având piele şi plasticele standard"

 

Aici nu pot sa fiu de acord cu tine. Motivul este ca plasticele alea (bord si pe usi) nu mai tin de styling - alea sunt elemente standard ale masinii si nu pot schimba bordul - si ca sa completez - nu intentionez sa o fac "vultur"(BMW). Iar faptul ca e piele sau nu, dar e in tonalitatea culorii interioare a masinii nu cred ca face nota discordanta. Plastic au toate masinile - unele mai finisat si de mai buna calitate in mod cert.

 

"4. vii cu un sistem video cu monitoare în tetiere care se văd cam aiurea în husele alea - cu un sistem de sunet care în mod sigur nu este exploatat la calitatea maximă cu difuzoarele poziţionate ca la Cielo - ai stat în spate la drum lung să vezi cum te ”termină” difuzoarele din spate?- ai nişte dureri de cap... plus că ăia din spate sunt ”zăpăciţi” iar în faţă abea sea aude. Ca să nu mai zic că izolarea fonică a maşinii nu e tocmai de nota 10."

 

Sistemul audio nu e finalizat - cum spuneam si mai sus. Cat despre video este realizat cum am crezut eu mai bine. Cu siguranta poate fi imbunatatit, si probabil va fi.

 

"5. volanul ăla nu are eleganţa potrivită unor scaune de piele şi nici pedalele"

 

Aici pot spune ca fiecare cu moftul lui. E posibil sa nu se potriveasca - pentru mine insa este suficient de imbinat volanul cu bordul (ca si culoare). Partile cromate fac nota comuna cu cromul de pe capul de la schimbator si cu ornamentul de frana de mana, precum si cu pedalele.

 

"Concluzia mea:

 

Ai luat elemente de bun gust şi utile amestecate cu unele de prost gust şi le-ai ticsit în interiorul maşinii. Aşa că, în final interiorul are un amestec de plastice ieftine, imitaţii ieftine, chestii scumpe şi frumoase, elemente electronice de vârf dar nici măcar oglinzi electrice ca să nu mai zic de climatronic. Asta am vrut să zic prin investiţie dezechilibrată. Dar te înţeleg - ai investit în chestiile care le consideri tu importante. "

 

O sa te rog sa imi spui care sunt plasticele alea ieftine pe care le-ai vazut in masina (exceptand cele ale masinii din fabricatie care poate daca nu sunt greu de schimbat este imposibil) pentru ca chiar ma mira. Apoi o sa te rog sa imi spui care sunt in opinia ta elementele de prost gust si mai ales de ce consideri ca masina e ticsita?! (intreb pentru ca eu am incercat sa o tin cat mai degajata posibil... si traiesc cu impresia ca asa si este). Apropo de oglinzi incalzite macar, nu electrice -din pacate nu am reusit sa gasesc pe nimeni in iasi unde sa mi le faca. Cat despre clima sunt chiar curios cate persoane cu climatronic ai vazut cu Cielo :)

 

"Şi nu ai considerat importante: elemente de siguranţă, izolare fonică, îmbunătăţiri mecanice (suspensie de exemplu) - dar aici înţeleg că eşti ”legat de mâini” pentru că maşina e în garanţie."

 

Aici observ ca ai inteles si tu ca nu prea am ce face in aceste momente cu partile mecanice sau alte adaugiri de ordin tehnic

 

Laude

Apreciez totuşi că ai lucrat destul de finuţ şi nu ţi-ai bătut joc de maşină - cred că eşti printre puţinii care aduc modificări maşinii fără să o facă să arate mai rău decât standard. Majoritatea îşi bat joc de ele.

 

Multumesc frumos pentru apreciere!

 

PS: mie îmi place grila aia violetă! ;)

 

e draguta, dar cred ca e prea extravaganta - exact ca un machiaj strident (care poate da bine, insa depinde de critici

Edited by CMG

Share this post


Link to post

Buna seara. Doua fotografii facute in fuga pe marginea drumului cu noile jante RIAL. O seara buna.

post-3037-1144964247_thumb.jpg

post-3037-1144964262_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Am vazut poza cu firul de la GPS ascuns sub bord -sunt sigur ca se poate si mai bine, eu l-as ascunde de tot ;)

Referitor la monitoarele din tetiere, eu unul nu le vad utilitatea in masina, avand in vedere si pretul lor piperat, dar aici sunt subiectiv, daca tie -ti folosesc, e ok, insa eu as fi montat doar unul singur in plafon, pe centru -ai fi iesit mai ieftin,ar fi avut aceeasi utilitate, si ar fi fost ascuns privirilor hotilor - parerea mea.

In privinta huselor - si eu sunt adeptul potrivirii culorilor, chiar daca materialele sunt mai slabe calitativ.Am avut si eu huse de imitatie, in culoarea masinii, si am renuntat la ele in trei luni, pentru ca s-au mototolit si s-au uratit foarte tare, mai ales cea de la sofer, iar vara se incing foarte tare.

Spuneai ca vrei cotiera, poti pune una de Nubira, sau de Logan, cum am eu la Matiz- poti vedea pozele tot la aceasta sectiune, topicul "Un Matiz banal" , ultima pagina.

O intrebare, am vazut telecomanda Pioneer de pe volan , am si eu una la fel, insa are raza de actiune foarte mica si lucreaza doar cand vrea ea- desi am icercat-o in mai multe pozitii. In final am renuntat la ea. A ta functioneaza cum trebuie?

Share this post


Link to post

Buna ziua! Multumesc pentru sugestii.

 

Firul GPS probabil ca se poate ascunde mai bine desi nu prea vad cum, dar nu te contrazic. Cat priveste monitorul de plafoniera, nu as monta niciodata asa ceva din doua motive: e ireversibil, adica daca ma razgandesc raman cu plafoniera gaurita si trebuie sa o schimb eventual, e enervant la mers deoarece vine peste oglinda. As mai adauga ca trebuie gasit unul in culoarea plafonierei, trebuie sa fie suficient de finut si bun calitativ - unghiul de vizualizare cat mai larg. Eu am in plan in viitor montarea de parasolare noi ce includ monitoare tft si care mi se par de departe mult mai utile si mai reversibile. Mai am o idee pe care o veti vedea in curand daca o sa o pun in practica - e suficient de scumpa si nu sunt sigur ca renteaza.

 

Referitor la huse - cele care sunt acum pe masina au 7 luni si se pastreaza excelente ca atunci cand au fost cumparate - sunt foarte multumit de ele.

 

Despre cotiera, cea pe care o am e ok, nu ma deranjeaza, insa acum astept o consola de Nexia cu cotiera integrata (ventilatie +scrumiera in ea) ar trebui normal sa imi ajunga dupa Paste :banana: Cea de logan nu imi place si mi se pare scumpa pentru ce ofera (desi nu sunt zgarcit deloc) si in plus mai am o dilema la montaj. Multumesc pentru invitatie - am citit deja topicul cu Matizul

 

Telecomanda (ai vazut care e pozitia pe volan) functioneaza foarte bine (exceptie face cand e foarte rece afara- cum a fost iarna aceasta - cand dureaza putin pana se incalzeste masina). In rest incearca sa ii schimbi bateria cat de des cu baterii de calitate (adica o data la o luna, o luna jumatate sa ii pui alta baterie). Eu nu stiu ce m-as face fara ea :) - cand am schimbat volanul original si nu apucasem sa pun telecomanda cautam pe sub volan din instinct si mi se parea asa aiurea sa ma uit la unitate si sa invart potentiometru - mi se parea ca ma incurca la mers (parere subiectiva desigur).

 

Toate cele bune!

Share this post


Link to post

Firul- putin mai intins si cat mai ascuns cu putinta, cel putin din unghiul din care e facuta poza, deranjeaza. Sper sa nu te superi pe mine, nu vreau sa fiu critic de dragul de a critica , spun doar cum vad eu lucrurile. Deci, in privinta sistemului audio as avea cateva sugestii. Masina per-ansamblu, are o anumita personalitate, iar sistemul audio trebuie sa fie pe masura. Daca spui ca banii nu sunt o problema, eu in locul tau as vinde tot ce ai acolo, si as face umatoarele: pregatire usi, schimbat HU, tot cu Pioneer, dar de la P6800 in sus, amplificator pe patru canale, Audison sau DLS, difuzoare fata, sistem componente, de 16,5 , Hertz sau DLS, si un subwoofer incinta, nu tub. Cu aceasta configuratie, masina ta va suna mult mai bine comparativ cu ce ai tu, pentru ca nu ai respectat cateva reguli de baza, in privinta configurarii sunetului. Astfel, sunetul va fi "in ton" cu restul masinii. Repet, nu vreau sa fiu critic, sunt doar cateva sugestii, nu neaparat, cele mai bune.

Share this post


Link to post

Nu pot decat sa te felicit pentru tot ceea ce ai facut. Cielo este, intr-adevar, o masina cu o linie inca eleganta, si ai facut bine ca ai pastrat aspectul exterior al masinii. Cu exceptia grilei rosii nu am nici un fel de critica sa iti aduc. Nu imi place, de regula, sa aduc modificari de nici un fel masinii, insa ceea ce ai facut tu este de laudat. Bravo. Masina este superba! :) >-

Share this post


Link to post

f frumoase noile jenti ! dau bine pe masina . niste poze ziua si de rezolutie mai mare n-are strica !

grila mai bine o faci neagra ;)

numai bine !

Share this post


Link to post

@guru - multumesc frumos pentru sugestii. Nu ma supar, dimpotriva. Referitor la sistemul muzical - probabil ca il voi schimba, pentru ca spuneam si mai sus ca nu e complet si nici excelent. Eu am mers pe un sistem care sa imi asigure o anumita calitate a sunetului, nu putere. Insa se simte lipsa difuzoarelor de portiera. Sunt de acord si cu wooferul. Multumesc

 

Multumesc de asemenea celorlati pentru parerile lor.

 

Voi pune si alte fotografii cu jantele - alea au fost facute in drum, repede :)

 

Toate cele bune

Share this post


Link to post

Pai in sistemul sugerat de mine de calitate este vorba, nu de putere ;) Am vazut descrierea sistemului tau si, dincolo de componente, nu ai respectat niste reguli simple de configurare. Poate tie-ti place cum suna masina ta acum, dar daca ai ocazia, asculta o masina cu sistemul de care am povestit, si vei avea o mare surpriza. Si cred ca merita, ca si sistemul audio sa fie pe masura masinii, atata timp cat banii nu sunt o problema.

Share this post


Link to post

Intradevar jantele dau cu totul alt aspect masinii... se poate spune de unde le-ai luat si cu cat?!

Share this post


Link to post

@MCojo - jantele sunt luate de la distribuitor Rial - pretul 1.570 ron - include valve ascunse si antifurturi.

Share this post


Link to post

Astazi am terminat de adaugat ultima "imbunatatire" la sistemul video al masinii.

DVD player "in-dash" Valor

2 x 7"tft cu parasolare

TV Tunner Diversity

Filtre pentru eliminarea interferentelor

2 x Antena (2 poli fiecare).

 

In curand o sa pun si fotografii daca vreti sa vedeti ce a iesit.

 

Toate cele bune!

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...