Jump to content
Sign in to follow this  
savimbi

Cazare In Bucuresti

Recommended Posts

In perioada 15-19.09 voi fi in Bucuresti pt. un curs, zona Conservator; ceva idei de cazare? Multumiri anticipate!

 

De doua zile caut pe Internet, insa nu am gasit ceva sub 130 ron... Am ajuns pana si la ideea de a ma caza in Buzau si sa fac naveta cele 4 zile...

Share this post


Link to post

Pai nu prea gasesti sub pretul asta... Si nu incerca Buzau, ca e jale cu intrarea in Bucuresti dimineata. Incearca sa cauti ceva in zona Militari, insa fiind oricum in/langa capitala preturile vor fi tot mari. In Buftea de exemplu o camera single e 220 ron...

Share this post


Link to post

Eu cit am avut treaba in Bucuresti, am stat la hotel Sir Colentina. Parca 160 Ron/noapte. Hotelul este mai mult decit accesibil si camerele curate. Decit sa faci naveta pina la Buzau mai bine stai acolo.

Share this post


Link to post

Nu ai nici o ruda/amic in Bucuresti? ;)

Share this post


Link to post

Am stat in 2003 la un hotel al Ministerului Educatiei, in Ferentari vis-a-vis de o vulcanizare mare, cu stive de cauciucuri in curte, (zona mi s-a parut safe daca nu ma aventuram noaptea, parcarea hotelului intr-o curte interioara pazita ) camere foarte curate, cu baie si TV pe la 70 RON; nu dau de acest hotel pe internet sa fac rezervare si nu vreau sa risc sa caut cazare luni seara dupa 18.00. Cineva prin zona, sa-mi faca rost de un nr. de telefon?

Share this post


Link to post
Nu ai nici o ruda/amic in Bucuresti? ;)

La mine mai tine din pacate ca n-am mai avut timp de asta de vreo luna si ceva, apartamentul e gol dar n-as avea curaj sa bag pe cineva in el, deocamdata sunt doar peretii curatati si atat. :(

Share this post


Link to post

Am un cumnat care sta pe Stirbey, insa in saptamana respectiva are pe cineva venit la control cu un baietel bolnav de autism, asa ca nu pot sta la el; insa se pare ca am rezolvat problema, am gasit casute cu 78 RON la Camping Casa Alba in Baneasa, insa sunt 20 km dus-intors in fiecare zi de acolo pana la Union Business Center unde se tine cursul; nu vreau sa fiu inteles gresit, insa tinand cont ca eu nu am nevoie decat sa dorm cateva ore pe noapte undeva nu am nevoie de cine stie ce conditii pentru asta, asa cu nu are rost sa dau cateva sute de euro aiurea...

Intre timp s-a amanat si cursul cu o saptamana, asa ca se pare ca voi sta la cumnatu-meu...

Share this post


Link to post

In perioada 19-25 aprilie sotia are un curs si ceva examene in Bucuresti, undeva pe Soseaua Oltenitei(sect. 4).Ar avea nevoie de o cazare pe aceasta perioada(din18 dupaamiaza pana in 25), de preferat prin zona sau macar intr-o zona de unde sa aiba mijloc de transport in comun direct.Prferabil hotel sau pensiune de 2* cu conditii decente si preturi accesibile.Ma ajuta un numar de telefon si o localizare aproximativa.

Edited by danutza

Share this post


Link to post

Salut. Pe soseaua Oltenitei gasesti cateva hoteluri destul de noi si cu preturi bunicele. Din ce-mi aduc eu aminte, unul ar fi Hotel Domino. Preturile erau in jur de 100ron/camera dubla si 60 ron/camera single. Da-i un search pe net, cred ca gasesti. Bafta

Edited by fry

Share this post


Link to post

Despre Hotel Paradis, de pe drumul Gazarului stiti ceva?Din ce am cautata pe net ar fi cel mai aproape de zona unde are treaba.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...