Jump to content
Sign in to follow this  
iso

Coltul Cinefilului

Recommended Posts

Vazut la cinema :

 

Body of lies > 7.5/10 Un film bun de actiune, cu clasica poveste > teroristi, razboiul din Irak etc dar bine facut

Pride and Glory > 6/10 Un film de actiune despre politie, coruptia din politie, destul de plictisitor, ma asteptam sa fie mai bun mai ales ca joaca Edward Norton.

Share this post


Link to post

Seven Pounds

Nota 9,5.

Will Smith a jucat fantastic, drama ca la carte, super filmul, 2 ore nu m-am dezlipit de langa ecran.

Cu toate ca nu am ce-i reprosa nu e genul de film care as vrea sa il mai vad curand inca o data.

Share this post


Link to post

Subscriu, putin cam sf idea insa jocul destul de bun, merita vazut daca doar si pentru ca dupa prima jumate de ora te intrebi care dracu e subiectul.

 

Disaster Movie absolut 0 barat, nici macar spatiul de pe hard nu il merita daramite pe cel de pe disc. Ce-a mai proasta parodie din toate timpurile. E cel mai prost film din istoria omenirii.

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Astazi am revazut Bicentennial Man, un film bun (parerea mea)

Share this post


Link to post

Changeling.

O altă Angelina Jolie. Una care a reuşit să mă ţină treaz până la ora asta. Timp de 2 ore şi un sfert. Fără pauze. :D

Share this post


Link to post

Pe mine m-ar fi tinut treaz orice fel de angelina :P

N-am vazut icna filmul pt ca astept sa il gasesc bun nu screener

Share this post


Link to post

E un screen bunuţ.

Cât despre Angelica... ai şi tu dreptatea ta...

Share this post


Link to post
Seven Pounds

Nota 9,5.

Şi de la mine!

 

Vazut la cinema - The Day the Earth Stood Still.

Nota 5. Mi s-a parut o porcarie.

Hai, fie un 6, că e şi puţinel original.

Un singur lucru n-am înţeles: cum de ziua aceea, pomenită în titlu, nu e tocmai 4 iulie???

Share this post


Link to post

Defiance cu Daniel Craig, o drama despre razboi. Foarte bine realizat, iar actorul incepe sa imi placa din ce in ce mai mult. Nota 8.

 

The Curious Case of Benjamin Button cu Brad Pitt, iarasi drama, de data asta cu un subiect mai putin obisnuit, dar foarte interesant. Recomand. Nota 9 de la mine.

 

Blindness cu Julianne Moore. Grozav - cu un mesaj puternic si subtil in acelasi timp. Reuseste sa prinda perfect toate tipurile de personaje care ar aparea in situatia propusa de film. Mi-a placut. Nota 8.

Share this post


Link to post

Va recomand calduros Appaloosa si Red.

primul un western modern, regizat de Ed Harris, care a co-scris scenariul si a jucat la nivelul la care-l stim. Red e un film destul de neobisnuit, in care Brian Cox isi arata clasa.

Edited by wallaby

Share this post


Link to post
Nu trebuie să rataţi:

- Slumdog Millionaire;

- The Curious Case of Benjamin Button;

 

Merită văzute:

- The Wackness;

 

De acord, desi The Curious Case of Benjamin Button m-a plictisit un pic. The Wackness mi-a placut ceva mai mult.

Slumdog Millionaire, foarte misto. :thumbl:

 

L.E. : a aparut si DVD-rip-ul la Vicky Christina Barcelona, l-am asteptat destul de mult, dar a meritat. Excelent.

Edited by andrew

Share this post


Link to post

The Curious Case of Benjamin Button mi-a placut si nu m-am plictisit deloc, spre deosebire de Seven Pounds la care o ora am cascat. Vicky Christina Barcelona e un film tipic Woody Allen; si nu-mi plac filmele lui Woody Allen. Totusi m-am uitat la el pentru Barcelona, un oras super in am care am fost anul trecut. Partea buna e coloana sonora, pe care am si tras-o azi dimineata.

Share this post


Link to post

The Curious Case of Benjamin Button recomand si eu :)

Share this post


Link to post

Cleaner un thriller bun cu Samuel L. Jackson.

The Contractor un film de actiune tipic cu Wesley Snipes. De urmarit doar daca sunteti adepti ai genului sau nu aveti altceva de facut.

Watching the Detectives - foarte plictisitor si slab; parerea mea e ca nu merita sa va pierdeti timpul.

The Wackness nu mi s-a parut cine stie ce.

Share this post


Link to post

cine ma poate ajuta si pe mine cu filmul " 'night, mother" ? va multumesc!

Share this post


Link to post

E acelasi cu Mother Night?. Doar sa-l aiba cineva pe un cd ca de downloadat nu prea se gaseste ca e vechi.

Share this post


Link to post

Cred că de fapt e vorba de ăsta, care tre' să fie şi mai greu de găsit.

Eu unul nu l-am găsit. :(

Share this post


Link to post

Am urmarit in ultima saptamana cateva filme nominalizate la Oscar:

Milk e povestea unui activist gay. Filmul e bun, pe alocuri plictisitor si respingator prin secventele gay.

The Reader e drama care mi-ar placea sa castige titlul de cel mai bun film.

Frozen River e o poveste trista a unei familii sarace, iar povestea se deruleaza incet, spre foarte incet. Unora s-ar putea sa nu le placa;mie mi-a placut.

 

Altele:

My Best Friend's Girls O comedie romantica tipica. Pentru descretit fruntea merge sau in lipsa in altceva.

Gran Torino mosu' e bun tare si ca regizor si ca actor. Film ce nu trebuie ratat.

Garden Party o tentativa nereusita de comedie cu adolescenti; foarte slabut. De urmarit doar intr-o dimineata târzie de week-end.

Ghost Town e o comedie romantica reusita. Merita vazut.

Share this post


Link to post
Am urmarit in ultima saptamana cateva filme nominalizate la Oscar:

Milk e povestea unui activist gay. Filmul e bun, pe alocuri plictisitor si respingator prin secventele gay.

 

 

Stiu ca sunt offtopic, dar e bine totusi ca nu e povestea unui pasivist gay.

Share this post


Link to post

Ce sa-i faci? Alaturare nefericita de cuvinte. :P

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...