Jump to content
Sign in to follow this  
ticolino

Accident Minor

Recommended Posts

ce s-a intamplat:

ticolina a reusit sa loveasca conserva de un copac. bineinteles, la parcarea cu spatele.

 

avem casco, deci nu sunt probleme cu reparatul.

 

problema e... ce declar la politie?

 

auzisem ca daca declari ca te-ai lovit de un copac, iti cere sa aduci o dovada de la adp ca nu l-ai stricat. nu e cazul, dar n-am chef de umblat dupa cai verzi pe pereti.

 

pentru simplitate, pot sa declar ca l-am gasit asa in parcare? tine in cazul loviturii de fata? atasez si poza, ca sa se vada "damage-ul"

post-228-1128511794_thumb.jpg

Share this post


Link to post

pai normal ca asta faci, dar poti la fel de bine sa declari ca l-ai lovit de poarta de la garajul personal si atunci nu mai sunt problemele de care te feresti. La Casco nici nu te baga in seama daca n-ai dovada de la politie.

Share this post


Link to post

Am avut si eu o lovitura de genul asta dar mai mica si exact in dreptul rotii, insa eu chiar asa am gasit-o lovita in parcare si asa am si declarat.

Cred ca si tu ar trebui sa declari la fel. Bafta

Share this post


Link to post

Curata urmele de vegetatie de pe tabla, si zi c-ai gasit-o lovita.

 

Da, inca exista "dovada de copac", la fel cum exista "dovada de stalpisor de parcare" si "dovada de stalp electric" :mda:

Share this post


Link to post

Normal ca te-a lovit copacul, peste noapte, in parcare! Sau, daca ai chef de birocratie...

 

Asta e din ciclul: Am mers prea mult pe motor si ala nu are marche arrier :P

Share this post


Link to post

@ticolino: vezi Vaxxi + ca e nasol ca ala care ti-a busit-o, a busit destul de rau si usa in partea de jos. Nu stiu cum de ti-a busit-o si acolo jos dar e neplacut ca la reparat o sa pierzi toata bunatatea de rugina.

Share this post


Link to post

sa nu cumva sa declari ca ai lovit-o in curte usa garaj sau alte locuri decat DRUMURI PUBLICE pt. ca cei de la casco nu ti-o repara.

 

declara ca asa ai gasit-o in parcare. e cel mai simplu.

Share this post


Link to post

Gasita in parcare publica (atentie sa nu declari ca ai parcat-o aiurea pe strazi, pe unde se poate intimpla sa se afle "parcarea interzisa".

Share this post


Link to post

multumesc tuturor pentru raspunsuri :) >-

 

intr-adevar, mare pacat ca nesimtitu ala de m-a lovit in parcare n-a atins si usa. cred ca raman cu bunatate de rugina :(

 

apropo, la portiera din dreapta a aparut rugina (o pata maricica) cam in acelasi loc, desi a fost vopsita anul trecut si inainte de vopsire nu avea nici un punct de rugina!

 

cred ca vine din interior, si in cazul asta nu prea stiu ce sa-i fac :(

Share this post


Link to post

Gasita in parcare...e mai simplu...bafta

Share this post


Link to post

eu cred ca una bucata ciocan rezolva si problema ruginei pe casco..da facuta ferfenita..

Share this post


Link to post

Zile ca ai gasito lovita in parcare, o data am gasit masina "lovita" in parcare. dar cum? Pe capota niste proeminente, am zis ca a fost vandalizata probabil, in bot avea tabla cu semnul Daeewoo infundata, nu stiu de ce, dar am zis ca era lovita de cineva probabil, si o zgarietura pe usa si aripa spate stanga, s-a uitat politistul crucis putin, dar a semnat dovada pana la urma. Si mai vroiam si bara spate gasita lovita, dar a zis sa mai vin si a doua zi, au trecut 9 luni si nu am mai fost de lene. Deci merge treaba, si asa am facut mereu cand aveam ceva care nu-mi convenea. "asa am gasito dimineata in parcare"

Share this post


Link to post

politistul ma priveste banuitor

- dumneata cu cine te-ai lovit?

- eu? cu nimeni, am gasit-o in parcare

- da? aveti casco?

- da

- bine

 

:thumbl:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...