Jump to content
Sign in to follow this  
emi2009

Poze tuning Daewoo

Recommended Posts

topser are dreptate, nu prea face bine eleronul ala acolo. Pe mine ma irita rau de tot cum se vade toba aia, chiar daca o fi ea din inox, arata tare rau. In rest o nota foarte buna. (mai am eu o problema, alimentarea cu GPL, e hidoasa gaura aia oriunde ai pune-o :) )

Share this post


Link to post

Nu mai am poze..asta e singura ...oricum eleronul ala aveti dreptate nu prea e locul lui acolo...iar toba chiar mi se pare funny

Per total eu zic ca e ok

Sincer sa fiu eu as plati sa imi fac masina asa dar nu prea stiu unde sa fac chestia in Romania.

:o fftopic: Chiar asa...Exista vreo firma in RO la care sa ma duc cu masina sa ii zic ca asa vreau sa arate si sa mi-o faca?

Stie cineva?

Share this post


Link to post

Documenteaza-te si pe 4tuning,daca Grimreaper are timp iti poate explica unde a dus masina ,bani sa fie se poate face orice !!! :thumbl:

Share this post


Link to post

Suntem ,te putem ajuta cu ceva ? :-?

Share this post


Link to post

Super tare.Chiar ii draguta ideea, nici nu arata rau si nici nu e greu de realizat.Dar oare e legal la noi?Nu intra tot la treaba aia cu modificatul luminilor?

Share this post


Link to post

NU are de ce sa fie ilegala, e ca si cum ai avea stopul de grana zgariat, dar cu model. Culoarea e legala, luminozitatea e ok + ca ala e stop optional ( central ) si paote fi sau nu acolo.

AM vazut si la mine aceeasi chestie facuta dar parca mai frumos in sensul ca pe frana nu se aprindea decat scrisul, restul stopului fiind opac.

In teorie e si usor de facut ( descriu din tutorialul uniu 300m ) :

1. Se da jos stopul

2. Se desface sticla

3. Se confectioneaza din hartie la imprimanta scrisul, se lipeste ceva folie ( material care sa NU absoarba sprayul ) pe foaia de hartie

4. Se decupeaza scrisul si se pileste in oglinda pe stop

5. Se sprayaza cu negru sau ma rog, cu ce culoare de fond vreti

6. Se dezlipeste scrisul

7. Se remonteaza stopul

Gata.

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Mai mare kitsch ca asta, am vazut doar la autobuzele vechi, unde era o chestie similara :) ) , numai ca scria "STOP" pe geamul triplelor, si se aprindea doar inscriptia :D

Share this post


Link to post

Eu nu o consider kitsch ci mai degrama o mica personalizare. In definitiv NU scrie nici NIKE nici RS nici NOSS nici V12

Share this post


Link to post

Nici eu nu o consider kitsch mai ales ca, referindu-ma la Matiz, la multe din ele nici nu scrie ce masina este :) .Este doar logo-ul Daewoo.Dar totusi imi place mai mult asa ca in linkul dat de tine.Daca ar fi luminat numai scrisul ar iesi prea tare in evidenta.

Share this post


Link to post

Nu mi se pare nici mie kitch... imi place ideea...

Oricum, de gustibus...

Share this post


Link to post

:)

Share this post


Link to post

E al tau Matizul sau e luata poza de pe net?

Share this post


Link to post

E al meu :) ... si i-am facut si stopurile sa se aprinda pe toata partea de sus :) dar la stopul central, portiunea din mijloc fiind mai groasa, 'a' de la Matiz se vede mai puternic

Share this post


Link to post

Pai si nu faci si tu un tutorial cum ai facut?Ne lasi asa sa fierbem si sa ne gandim cum oare se face ca am vrea si noi :P

Share this post


Link to post

Si eu vreau asa! Inca ceva, am citit pe aici ca semnalizatorul lateral de la matiz se poate inlocui cu unul alb de pe Nubira 2? Asteptam tutorialul cu cat mai multe poze si detalii.

Share this post


Link to post

De desfacut stopul din spate stie toata lumea banuiesc...se scot 2 si inca 3 suruburi si dupa se trage de plasticul rosu. Se ia poza 2 si se imprima pe o bucata de carton. Se decupeaza cu un forfecel mic literele pe interior, astfel incat sa ramana doar conturul. Se lipeste sablonul cu lipici de hartie in cazul meu. La litera 'a' ca sa arate mai bine, se decupeaza mica parte din mijloc si se lipeste tot cu lipici de hartie la locul ei. (poza 1) Eventual ca sa se vada literele mai bine si sa nu fie a-ul mai puternic, probabil se poate pili uniform pe spate tot plasticul. Sper ca m-am putut face inteles :) (stiu ca em!l zice ca arata ca la autobuzurile vechi unde se aprindea STOP si are dreptate, dar cum a zis Mengelaus parca e un mod simplu de a o personaliza, ca doar nu scrie nike sau alte balarii ) Nu-mi ramane decat sa va urez spor la treaba... e o treaba usoara 20 de minute maxim :) daca mai aveti intrebari astept

Edited by banzay

Share this post


Link to post

Eu as fi scris acolo Logan (cunoscatorii stiu de ce) ...

Share this post


Link to post

D-le tolin eu cand conduc masina cat de cald o fi tin pe mine tricoul, nu car sute de kg de cartofi, nu stau la volan inghesuit de sacii de ceapa, nu cred ca matizul e racheta, nu vreau si nu fac tuning extrem, aripioare nu pun sa nu-si ia zborul, capace cromate nu ca nu vreau sa orbesc alti conducatori si sa faca accident, asa ca postul dvs. ma lasa cel putin rece. Obesv totusi ironia fina si aveti un + de mine :) . (nu generalizez in cazul posesorilor de logan, este un logan si la mine in familie, dar dadeam cateva exemple vis-a-vis de remarca D-lui Tolin...cel putin mie ceva de genul mi sa parut ca zice) Toata stima D-le Tolin!

 

Si ca tot am fost offtopic atat... mie chestia asta cu stopul mi se pare un mic nimic de efect :)

Edited by banzay

Share this post


Link to post

Schimba becul .Sau pune 3-4 inseriate .Asta ca sa nu mai fie centrul stopului prea luminat .

Share this post


Link to post

D-le banzay, in postul meu de, doar, 6 cuvinte am scris ce as fi facut eu, fara vreo legatura cu ce au facut altii. Ironia era adresata stopurilor centrale de la unele Loganuri care nu se aprind cand este apasata frana si care are legatura cu producatorul si in niciun caz cu proprietarul. Deci, un singur lucru s-a remarcat la ironia mea, finetea.

Share this post


Link to post

In cazul asta, va rog frumos sa ma scuzati... tot respectul ptr. Dvs.

Share this post


Link to post

baieti ma scuzati! salut! am si eu o mica intrebare... am vazut in drum spre casa azi un TICO mov parca ca nu mi-am dat seama prea bine ca am trecut cu moto pe langa el. era foarte marfa tunat... nu am vazut numar nimic, ca ma grabeam sa ajung acasa cu probleme. stie cineva ceva de tico ala???

 

P.S. : l-am vazut in popesti leordeni, in fata la petrom.??????? sunt disperat sa aflu despre. eu sunt in pragul de a vinde tico, dar daca as vorbi cu cineva despre tuning l-as modifica putin si l-as tine ca e prima masina:-x din 98 cu 194.000 de km si are valoare sentimentala mare mare:-x am trecut prin multe cu ea.

Share this post


Link to post

Ia de te uita la Tico-ul lui greamreaper sau al lui topser si vorbim apoi. A mai fost si al lui peste, si mai sunt si alte cateva. Vezi sectiunea Masina mea.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...