Jump to content
Sign in to follow this  
DANNY WOO

Trucks,buses&other "giants"!

Recommended Posts

Dupa explicatiile unui sofer de asa ceva, are legatura cu sarcina maxima suportata de suspensii. nu stiu mai multe.

Share this post


Link to post

http://www.hankstruckpictures.com/d_child_misc.htm

ia sa vedeti adevarate "tractoare"

 

spezial

http://www.mischa2000.de/Technik/technik.html

 

 

parca la un moment dat i-mi aduc aminte ca un man parca tracta o racheta spatiala in pozitie verticala de la hangar la locul de lansare.. nu mai gasesc poza..

Edited by aztec

Share this post


Link to post

am vazut asa ceva (cred in proportie de 60% ) in iasi ca autovehicul de ridicat masini :mrgreen:

Share this post


Link to post

TITAN...dupa cum ii spune numele...

post-17-1128354918_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Mil Mi-24 Hind, un elicopter folosit cu "succes" in afganistan.. elicopter de atac si transport

 

post-1569-1128355240_thumb.jpg

 

Mai multe detalii si poze gasiti aici

Edited by maximus

Share this post


Link to post

tocmai ce am vazut si cumparat lastautoomnibus , revista despre transporturi produsa de cei ce scot si auto motor si sport. Destul de ieftina, in jur de 4 lei, are un test de cabine xxl intre volvo fh12 globetroter xl, scania topline, renault magnum, mercedes actros megaspace, man tga xxl, daf xf spacecab,test cu man lion's city s, nissan cabstar 35.13,mercedes vito 111 cdi, mazda b2500, info tehnice despre puntile motoare,info despre asistenta la franare la autocare, este prezentat un tractor f interesant geda 100, informatii despre midibuzele igero ce vor fi produse in tara, sporturi cu camioane, istoria freightliner, cateva date despre niste machete (camioane) si date fff interesante despre bucegi. Abia astept sa imi fac putin timp liber sa citesc revista, iar daca imi revine inapoi scanerul in timp util, pentru interesati voi scana revista, daca nu o gasesc la chioscuri

Share this post


Link to post

De curiozitate cine a castigat la cabine??? Si la ce numar a ajuns revista sau e primul numar??

Edited by DANNY WOO

Share this post


Link to post

pai dintr-un total de 500 de puncte, actros-ul a avut 429 de puncte, apoi vine volvo cu 424, apoi scania cu 419, daf si man fiind la egalitate cu 417, ultimul fiind renault magnum cu 402. Revista a ajuns la numarul 6, si se pare ca este lunara. Insa din cate am citit in ams, revista ajunge numai la abonati (????) si ca se gaseste mai greu la chioscuri

Share this post


Link to post

Mersi de info Maximus!!! :osanale: Uitati aici o cabina adevarata cu WC,cabina de dus apa calda/rece,cuptor cu microunde etc.!!! :) >- In 2 cuvinte Scania Longline!!!

post-780-1128432058_thumb.jpg

post-780-1128432101_thumb.jpg

post-780-1128432112_thumb.jpg

post-780-1128432124_thumb.jpg

post-780-1128432167_thumb.jpg

post-780-1128432189_thumb.jpg

post-780-1128432201_thumb.jpg

post-780-1128432220_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Liebherr - 360 tone...e mare, a vazut-o pe viu, te simti mic si neinsemnat

post-1446-1128440300_thumb.jpg

Share this post


Link to post

noul renault premium.. arata destul de bine

 

 

Premium.jpg

Share this post


Link to post
Uitati aici o cabina adevarata cu WC,cabina de dus apa calda/rece...

 

Stati putin, domn' politist. Ma duc la toaleta, fac un dus, caut actele sub pat si ma intorc imediat! =D> =))

Share this post


Link to post

Sunt multe capuri tractoare care au pe colturile din fata ale cabinei chestiile alea distantate...Aveti idee ce rol au?...(Se observa si in poza de mai sus, parca am vazut si la Iveco).

Share this post


Link to post

Si Renault Radiance:

 

th_renault-radiance25.jpgth_renault-radiance24.jpgth_renault-radiance22.jpgth_renault-radiance20.jpgth_renault-radiance19.jpgth_renault-radiance13.jpg

Edited by nrares

Share this post


Link to post

Imi cer scuze pentru postare a doua oara consecutiv dar cica depasesc nr maxim de poze:

 

th_renault-radiance10.jpgth_renault-radiance09.jpgth_renault-radiance08.jpgth_renault-radiance07.jpgth_renault-radiance06.jpgth_renault-radiance05.jpgth_renault-radiance02.jpg

Share this post


Link to post

mai fuse pe aici...

Share this post


Link to post

oricum se pare ca deja radiance influenteaza noile modele de la renault.. cum e acest renault premium. Actualul Magnum oare de cand e pe piata?

Share this post


Link to post

Pai Magnum se vinde sub forma de Black Edition daca nu ma insel?? :-?

Share this post


Link to post

bine,dar modelul nou de cat timp e pe piata? Oare cand ar apare un nou model? Si care e durata de viata a unui model, pana cand apare succesorul lui?

Share this post


Link to post

Pai dupa facelift,care se face de regula dupa 3-4 ani de la lansare,modelul revizuit mai "rezista" cam 4 ani!!!

Share this post


Link to post

actualul magnum banui ca este un model nou, nu un facelift..nu?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...