Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Ar Fi Utilă O Subsecţiune Dedicată Calculatoarelor ?

Vreau o sectiune pentru calculatoare  

45 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

În urma unor discuţii, ne-am gândit că ar fi utilă o subsecţiune la "Alte Discuţii" dedicată calculatoarelor. Să nu înţelegeţi greşit: nu avem de gând să facem un forum dedicat IT-ului, ci doar un loc unde să se găsească informaţii despre ultimul virus apărut şi link-uri către uneltele de devirusare, recomandări de antiviruşi şi programe firewall, etc.

 

NU avem de gând să aglomerăm discuţiile inutil cu banalităţi, aşa că întrebările prea simple vor fi închise după ce li se va răspunde cu:

 

:stfw:

 

Chestionarul va rula 7 zile (luni 17.05.04 se va închide subiectul şi vom vedea care-i rezultatul).

Edited by VAXXi

Share this post


Link to post

Desi calculatoru pt mine e mai mult decit un hobby / meserie / stil de viata etc, sa nu amestecam treburile. Recunosc ca si eu am dat-o in ciunga prin diverse posturi, vorbind de calcuri, dar incerc sa ma abtin.

 

Aste e forum DAEWOO. Daca vreti sa invatati despre calculatore exista tz forumuri specializate.

 

E ca si cum am face o sectiune, preparate culinare, alta de bauturi, tigari, bagaboante etc ca de, doar sint consumabile.

Share this post


Link to post

Puteţi să susţineţi votul şi prin cuvinte, că nu e ca la alegerile locale, doar pui ştampila şi pleci (aici vi se dă ocazia să vociferaţi pro şi contra :P ).

Share this post


Link to post

Desi si eu sint calculatorist... sau cel putin asa imi place sa cred :) ... am votat tot NU... s-ar crea un precedent si or mai fi si altii care ar vrea sa vorbeasca despre efectul razelor de luna asupra galoshilor de guma!

Share this post


Link to post

Am votat cu DA nu pentru ca asta mi-e meseria (si mi s-a cam acrit de ea, m-as face mecanic auto, de aia m-am apucat de automodelism!) ci pentru ca, poate, multi dintre noi ar avea nevoie de un sfat in domeniu... E clar ca aproape toti care intra aici au calculator si poate le e de folos uneori un sfat.

 

Acuma nu stiu daca neaparat o sectiune specifica, eventual o sub-ramura in CAFENEA...

 

Parerea mea...

Share this post


Link to post
poate, multi dintre noi ar avea nevoie de un sfat in domeniu... E clar ca aproape toti care intra aici au calculator si poate le e de folos uneori un sfat.

Tizule, pt problemele legate de forum exista sectiunea Probleme Forum.

 

Pt altfel de probleme exista forumuri in care numai asta se discuta,

iar la o adica un mesaj de HELP cum fac tz kestie nu e o tragedie ca sta frumos in cafenea.

Share this post


Link to post

Corect, tocmai de aceea ziceam ca nu e neaparat o sectiune specifica, ci e suficient un loc in Cafenea, unde sa stam la o cafea virtuala si sa ne ajutam reciproc. :drinkers:

Share this post


Link to post

Si eu am votat nu si merg pe un topic la cafenea.

Share this post


Link to post

Tot NU , calcu' mi se pare o molima .. ca imi ocupa 80% din timpul meu .. daca si aici as da tot peste calculatoare ... uff .. dar un sfat sa citesc si sa privesc . .. parca ar merge dar tot asa , intr'o sub ramura a forumului.

Share this post


Link to post

eu am votat nu...cafeneaua e suficienta pt cat de adanci ar trebui sa fie discutiile despre calculatoare. O sectiune separata parca te invita la prea mult.

Share this post


Link to post

BLA-BLA-BLA...toti va ginditi cu ce va poate ajuta PE VOI o sectiune dedicata computadorului, NICI UNUL din voi n-a zzis: "Da frate, baga o sectiune ca poate mai sunt iuzari pe forum care mai au nevoie de un sfat, o atentie, o maslina!!!" Bre, cu atita pragmatism in noi o sa ajungem sa o scoatem la capat cand si-o vedea lupul ceafa...cum zice vorba romanului...BLEAH!!! mie mi-a fost de-ajuns...sanatate, organizati-l cum vreti dar lasati-mi ograda de CNE in pace...

Share this post


Link to post

Nu-i asa, colega, ca eu as fi, de exemplu, in gradina celor care ar da sfaturi (nu e o lauda, e o realitate). Chiar daca am votat cu DA, optez cum am zis pentru o subsectiune, eventual scrisa altfel, ingrosat, rosu, etc...

Share this post


Link to post
BLA-BLA-BLA...toti va ginditi cu ce va poate ajuta PE VOI o sectiune dedicata computadorului, NICI UNUL din voi n-a zzis: "Da frate, baga o sectiune ca poate mai sunt iuzari pe forum care mai au nevoie de un sfat, o atentie, o maslina!!!" Bre, cu atita pragmatism in noi o sa ajungem sa o scoatem la capat cand si-o vedea lupul ceafa...cum zice vorba romanului...BLEAH!!! mie mi-a fost de-ajuns...

Mai Iuzar nu o lua asa in negru,eu care am votat cu nu mi-am exprimat o opinie.Este totusi un forum auto si asta ar trebui sa primeze.E bine si consider ca trebuie sa contina si informatii despre calculatoare dar totusi o sectiune mi se pare cam mult.Pentru mine personal acele informatii sunt limba chineza(Shenck stie) si acum nu trebuie sa fim toti experti in hard si soft si retele pentru ca altii si-ar pierde painea.Pace si prietenie.

Share this post


Link to post
..trebuie sa contina si informatii despre calculatoare dar totusi o sectiune mi se pare cam mult.

Pai avem o sectiune "Probleme forum".

 

Daca se face sectiune de calculatoare vreu si eu una de retete culinare ca nu gasesc pe net cum se prepara fructele de mare :D decit cu orez :D

Share this post


Link to post

Si pe mine m-ar interesa cind vine ciclul la broastele testoase!?!? :shock:

Share this post


Link to post

no comment... :shock:

Share this post


Link to post

Mei bajetzi voi iar o luatzi prin sfeacla!?..Si adica care ar fi problemu7' dk ar exsita si o asemenea sectiune despre compi!?!?!....Zau ca nu va intzlege oricum o gramada de posturi de pe aici nu se refera la discutii despre masini si eu am crezut (o repet ) ca sumtem mai putzin obtuzi la cap adica deci eu votez DA ...Si votez DQA pentru orice subiect de qaici nu sti never cand ai nevoie de un sfat..Parerea mea!...

Share this post


Link to post
Si pe mine m-ar interesa cind vine ciclul la broastele testoase!?!?

 

Iti raspund eu: rar :P .

 

iuzar: sa-ti zic un minibanc. Cica s-a facut un sondaj de opinie: de ce sunt romanii atat de needucati si pragmatici. 86% au raspuns "nu stiu si nu imi pasa" ;) .

Share this post


Link to post

Ca atare, într-o luptă extrem de strânsă, această secţiune nu se va înfiinţa. Mulţumim celor care au votat, ruşine celor care nu au votat, "ză end".

Share this post


Link to post

Orcit ne-am stradui sa mentinem domeniul auto au inceput sa se indeseasca dicutiile despre calculatoare/ domeniul IT.

 

Desi am votat la vremea respectiva NU , se pare ca e nevoie de o asemena sectiune, subforum la Cafenea. Topicul despre calculatore e o varza amestecata :(

 

AM resetat voturile, rog revotati!

Share this post


Link to post

Nu inteleg cum pe un forum care si-a sustinut cu atata inversunare orientarea PUR DAEWOO AUTO (si atat si nimic mai mult si cine are ceva impotriva sa plece) si-ar avea locul o sectiune dedicata computerelor ?

 

Sincer, decat o sectiune intreaga, 2-3 topicuri mi se par de ajuns. Daca nu s-a putut face o reorganizare a stirilor pentru a face ordine in stirile auto si pentru a facilita o mai buna informare a celor interesati de domeniu nu vad de ce s-ar face o sectiune pentru computere. Am votat NU.

Share this post


Link to post
Orcit ne-am stradui sa mentinem domeniul auto au inceput sa se indeseasca dicutiile despre calculatoare/ domeniul IT.

 

Nu inteleg cum pe un forum care si-a sustinut cu atata inversunare orientarea PUR DAEWOO AUTO (si atat si nimic mai mult si cine are ceva impotriva sa plece) si-ar avea locul o sectiune dedicata computerelor ?

 

E vorba doar de reorganizare, topciurile despre calcuri apar si vor aparea in continuare.

Share this post


Link to post

este o decizie buna shenckule si asa majoritatea dintre noi lucreaza in it...

 

o sectiune separata unde topicurile pot fi la gramada, nu e nevoie sa fie separate pe hard, soft, overclocking samd.

 

PS: Dar cine mai are timp de moderat si acolo ca parca stati cam nasol la partea asta...? ;)

Edited by alx

Share this post


Link to post

Am votat DA, la mine in casa banii vin numai din IT asa ca o informatie este oricand binevenita...

Share this post


Link to post

pai.. aici intru sa aflu de drequ asta se masina, si sa fiu sincer, sa nu ma ascund dupa deget.. si sa ma relaxez.. ca-s oameni faini

 

si implicit.. sa mai scap de calculatoare ..

 

nu cred ca ar ajuta pe cineva atat de mult sau ar creste 'audienta'..

 

dar.. "sefu/sefii decide" :) )

 

 

ps: vezi @alx ca overclockingu' intra tot la hard, mai ales la amd :) )

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...