Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Kitsch-URI

Recommended Posts

Limuzina de primar de comuna cu saraci lipiti pamantului.

Share this post


Link to post

Am fost la Costinesti la inceputul lunii si va prezint cea mai admirata masina din statiune. Vorbesc serios, ramanea lumea ca la circ in jurul ei. De-a dreptul impresionant, lumina noaptea cu neoane, nu mai avea manere la usi!!! ( cea mai tare chestie). A, si stergator mono de mertzan :D . :) >-

post-31-1156357181_thumb.jpgpost-31-1156357193_thumb.jpgpost-31-1156357205_thumb.jpgpost-31-1156357217_thumb.jpgpost-31-1156357318_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Limuzina de primar de comuna cu saraci lipiti pamantului.

Nu reusesc sa-mi dau seama ce steag e ala :D

Share this post


Link to post

Are stopuri de tractor? :-?

Share this post


Link to post

Nu, de autobuz cred...

Share this post


Link to post
Nu reusesc sa-mi dau seama ce steag e ala :D

Cehia

Share this post


Link to post
Am fost la Costinesti la inceputul lunii si va prezint cea mai admirata masina din statiune. Vorbesc serios, ramanea lumea ca la circ in jurul ei. De-a dreptul impresionant, lumina noaptea cu neoane, nu mai avea manere la usi!!! ( cea mai tare chestie). A, si stergator mono de mertzan :D . :) >-

IMG_2302.jpgIMG_2303.jpgIMG_2304.jpgIMG_2305.jpgIMG_2185_1.jpg

Stopuri de remorca IMU Medgidia, masca de bmw sh, aerisiri false pe aripile fata, inutile pe cele din spate, stergator de mercedes, care la mercedes sta sub capota, nu pe ea, spoilere stranse cu suruburi de au crapat, fibra si chit cat incape... ce sa zic supermasina!

PAcat de munca de a pune jante in 5 prezoane pe ea... Pun pariu ca scotea fum de ulei la greu...

Share this post


Link to post

Si mai e o munca. Munca de a ajunge de la Zalau cu ea intreaga, atatea sute de kilometri. :) )

Nu i-au dat amenda ca n-are semnalizari?

Share this post


Link to post

Ultima moda in materie de faruri:

 

post-2220-1156444808_thumb.jpg post-2220-1156444825_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Dream nu este moda ,nu stii ca esti prea tanar ,obsesia romanului pt rugina ; cu ulei prin praguri usi si a.s.m.d ,nu ai vazut nici odata faruri exfoliate de rugina ? De aia a pus ulei in faruri ! :banana:

Share this post


Link to post

Am mai vazut si eu ciudatenii din astea...avea un prieten la un aro. Bagi ulei in far sa nu mai rugineasca =)) .

Share this post


Link to post

Asta-i chiar tare, n-o stiam (ca multe altele, de altfel).

Share this post


Link to post
Dream nu este moda ,nu stii ca esti prea tanar ,obsesia romanului pt rugina ; cu ulei prin praguri usi si a.s.m.d ,nu ai vazut nici odata faruri exfoliate de rugina ? De aia a pus ulei in faruri ! :banana:

 

Am vazut mai ieri o dacie mai batrana ca mine care avea dat pe praguri, cel putin, un fel de vasilina sau cel putin ceva de culoarea ei. Mi-a trecut mie prin cap pentru ce dar nu sa-i fac si poze :wallbanger:

Share this post


Link to post

Faza cu uleiul in faruri nu e pentru rugina! Uleiul serveste ca o oglinda suplimentara si farul bate mai mult. Cand va chioraste noaptea unul d-alde d-astia o sa va convingeti. Eu am pe un vecin care si-a facut asa ceva de nu stiam ce dracu are de ma orbeste cand ma intalnesc cu el. Si era tare mandru, pana i-am spus ca daca ma orbeste pe mine, o sa-si gaseasca uleiul pe trotuar intr-o dimineata. Omul mai avea in cap si sa faca ambele faruri sa se aprinda odata, nu separat lunga si scurta... :-W

Share this post


Link to post

Astazi, in timpul lungilor perioadelor de stationare de pe A1 (aproape o ora jumatate, adica mai mult s-a stat decat s-a mers), am avut timp din belsug sa-mi observ vecinul din fata. Era un Lacetti albastru, frumos foc. Ce m-a deranjat vizual (si m-a mahnit totodata) au fost sacii de plastic de pe scaunele din spate. Comportament loganistic, zau asa. Urat, foarte urat. Lacetti-ul avea suporti de numere de la Rucom Craiova, deci presupun ca de la ei provine scaparea. Parerea mea e ca n-ar trebui sa predea masina asa. Eu stiu ca Di-bas-ul mi-a "pregatit" masina; nu mai aveam nici o punga in ea si chiar mi-au spus ca ei fac asta intotdeauna.

Share this post


Link to post

Deh ,sa vada lumea ca are masina noua! :banana:

Share this post


Link to post

Eu am vazut si masini inmatriculate care mai aveau inca pungile pe scaune. Deh fiecare cu mandria lui :) !

Share this post


Link to post

Am un vecin care a tinut pungile alea pe banchetele din spate aproape un an. Alea din fata s-au rupt, si a trebuit sa le scoata :D Nu spun ce masina, va las sa ghiciti.

Share this post


Link to post

=))

Sti ce era misto, sa le scoata si sa puna altele =)) !

Sa fi fost o mandrete de logan :-? ?

Share this post


Link to post
Si mai e o munca. Munca de a ajunge de la Zalau cu ea intreaga, atatea sute de kilometri. :) )

Nu i-au dat amenda ca n-are semnalizari?

 

Am vazut si eu masina, e caterinca :) . Semnalizarile sunt in faruri :) , iar motorul dupa cum torcea cred ca era diesel :)

Share this post


Link to post
Deh ,sa vada lumea ca are masina noua! :banana:

 

Astia mai fac schimburi de stoc pe roti. Data viitoare cand ii vedeti asa, sa nu va mirati, daca masina are numere rosii.

Share this post


Link to post

Un logan "tunat", vazut astazi in Durau:

Extreme_tuning_golan_1.jpg

Extreme_tuning_golan_2.jpg

Extreme_tuning_golan_3.jpg

Share this post


Link to post

Acuma orice stopulet este kictch? Cateodata e chiar bun. Evident ca nu l-a nimerit acolo dar...

Share this post


Link to post

Pai nu-i stopulet. E catadioptru de bicicleta.

Share this post


Link to post

Nu e kitsch.

Adica nu poti sa spui ca e kitsch ceva pus pe un ansamblu care e din start kitsch.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...