Jump to content
Sign in to follow this  
th3_grimreaper

Alte Jante Pentru Tico

Recommended Posts

offtopic @soran Am fost si am dat comanda de discuri si de placute de frana. Discurile sunt ATS, parca...nu prea am fost atent la nume.

 

aproape ontopic Acum vreau si eu un sfat pentru cumpararea unor amortizoare sport de tico dar sa fie pe gaz. Spuneti-mi si mie ce marca sa cumpar, de unde si eventual si un pret. Pana acum ce am gasit ar fii Koni (desi am auzit multe pareri proaste despre ele - cica sunt made in RO) si monroe (care nu sunt foarte scumpe si am inteles ca sunt si bunicele). Trebuie sa le iau cat mai repede ca dup-aia cheltui banii.

Edited by Leutzu

Share this post


Link to post

Caut pe cineva care sa-mi faca flanse pentru tico!Daca stiti pe cineva va rog sa postati aici, ca nu am gasit niciunde.

Share this post


Link to post

Amortizoare SPORT de tico nu exista, trebuiesc unele sa se potriveasca de la o masina mai grea implicit mai dure si in felul asta se apropie de cele sport. V-am dat exemplu de kangoo, Pep nu are de Kangoo.

Share this post


Link to post

OK, atunci intreb altfel, amortizoarele Monroe sunt mai bune (mai ridige) decat cele originale daewoo?

Share this post


Link to post

mai rigide nu...

mai bune clar...

stai ca iti spun eu joi ce bune au fost alea originale de m-au tinut 2000km...

Share this post


Link to post

Cand vorbiti de roti pe 14 banuiesc ca este vorba de cuciucuri de cel putin 175 .S-a intrebat cineva ce se intampla cu caseta de directie? Cel putin eu o vad cam fragila (subdimensionata) pt. asemenea roti! :-?

Share this post


Link to post

Amortizoare Monroe are baiatu de 5 ani pe spate sezatark parca se chiama si sunt ca noi mentionez ca le-am montat la 70.000km iar acum am 245.000. cele originale de spate sunt de kkt nu mai aveau deloc ulei erau pur si simplu teava in teava era sa ma rastorn cu masina. Cele de fata sunt bune le-am schimbat pe la 160k si le-am dat unui prieten care a mai mers cu ele vreo 60k.

Share this post


Link to post

Oare daca pun jante de aliaj pe 13 cu niste cauciuri de 155/65 R13 o sa-mi atinga ceva la bracaj maxim? Differenta la tyre calc. este de 1,9%.

 

Sau mai bine caut jante pe 12?

Share this post


Link to post

poti pune linistit 13

 

aaa... domnu topser stai linistit :D

pepul cat crezi ca are???

185 pe fata si 195 pe spate

Edited by pesteimputit

Share this post


Link to post

Da poti pune linistit !!!Subsemnatul a pus jenti de 13 si cauciucuri 155/70 /13 Vredestein,cred ca mergeau chiar si mai late (165 de ex)Am pus poze la sectiunea tuning. Eu nu am vrut sa fac modificari! :) >-

Share this post


Link to post

subsemnatul a gasit jenti pe 13 + distantieri si cauciucuri 195\50\13

 

asa ca tare mie ca o sa trec la jenti oz pe 13 :D

Share this post


Link to post
subsemnatul a gasit jenti pe 13 + distantieri si cauciucuri 195\50\13

 

asa ca tare mie ca o sa trec la jenti oz pe 13 :D

195/50 ????? moama si eu ziceam de ale mele (175/50) ca sunt late...

prezoanele se potrivesc sau ai si flanse?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...