Jump to content
Sign in to follow this  
Mircea

Turismul romanesc

Recommended Posts

Nu mai e nevoie. Multumesc insa pentru oferta :)

Am luat legatura cu hotelul si asigura ei si transportul. Costa cu 60 roni / caciula mai mult decat nava rapida, insa are un orar mult mai convenabil.

Edited by mr_

Share this post


Link to post

Traseu turistic cu masina daca sinteti in pana de idei:

 

Bucuresti-Vidraru-Transfagarasan-Sibiu(dormit o noapte)-Sebes-Sugag-Transalpina-Obirsia Lotrului(dormit o noapte)-Transalpina-Rinca-Bucuresti

 

Transfagarasanul ok fara gropi, multe plombe de asfalt. Transalpina ok, se lucreaza pe ici pe colo, nimic grav.

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Hai sa incepem sezonul de iarna.

 

Idei pentru sarbatori, intr-o zona de preferinta montana, cu zapada, o pensiune/hotel deosebit (nu rahaturi industriale cu mobila ikea si carnati de la selgros, ci ceva autentic), derdelus in preajma si ceva obiective de vizitat in jur pentru vreo saptamana?

Share this post


Link to post

Praid si Sovata. Bai termale, salina cu WiFi/adventure park, partii de ski, ape minerale, liniste, oameni politicosi, mancare buna, preturi foarte rezon, non-cocalareala.

Share this post


Link to post

Tnx, arata f bine!

 

Am mai craniat si cred ca as prefera zona Bucovinei. Nu e neaparat batuta in cuie, insa are aeroporturi aproape si distanta rezonabila si pana la Galati (maaare punct de atractie turistica :D ).

Edited by mr_

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...