Jump to content
Sign in to follow this  
mongoose

Discuţii cu Mongoose

Recommended Posts

Apreciez că-mi purtaţi de grijă, dar mai bine aţi face ceva mai util societăţii decât să-mi purtaţi mie de grijă... de-aia stă ţara asta pe loc, că nu vă ţineţi de treabă ! :twisted:

Share this post


Link to post

Ha. Imi rectivez topicul. Ca sa nu fac spam in alta parte.

In atentia saluparilor care isi iubesc masina.

Ia uite aici un link:

http://www.histomobile.com/1/Daewoo/1991/E...ranos.htm?lan=1

Am cautat ceva de genul asta pentru ca m-am uitat pe Autoscout24 si am gasit niste oferte de Espero de 110CP. Si eu stiam ca motorul de 2000 era doar de 105CP. Ei bine conform link-ului de mai sus se pare ca intre 93-94 s-a facut o versiune de 2.0L de 110CP. Ce parere aveti de asta :D . Interesant, mi-ar fi fost buna una de-aia. Sunt curios ce viteza max avea. Poate mai gasiti info interesante de genul asta.

Share this post


Link to post

Văd şi 122 CP p-acolo... nu prea cred că-s fondate informaţiile.

Share this post


Link to post

Vezi ca te-ai uitat gresit.

kW/min-1

hp (DIN)/min-1

Asta de mai sus este puterea.

Si scrie clar 101, 105 si 110.

Daca faci o http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showtopic=15613&view=findpost&p=450382][url=http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showtopic=15613&view=findpost&p=450382]cautare[/url]'> pe Autoscout24 o sa vezi ca si acolo sunt mai multe versiuni de motor de 2L

Share this post


Link to post

A. Ai dreptate.

 

Dar scrie 122 la CID (scrie după 91 şi 110, de-aia am presupus că-i puterea în CP), ce-i aia CID ?

Share this post


Link to post

Abar nu am ce e aia.

Inca o chestie. In spania s-a vandut sub numele de Aranos. Nu stiam nici asta. Mie imi place mai mult Espero :D

Share this post


Link to post

Eu ştiam :tongue:

 

Nu-i o noutate, şi Cielo e Nexia în Polonia.

Share this post


Link to post

Păi acolo e un text despre cum să cumperi maşini second-hand, ce zice de Espero, că nu văz ?

Share this post


Link to post
Păi acolo e un text despre cum să cumperi maşini second-hand, ce zice de Espero, că nu văz ?

Din ce am inteles io e un articol despre ce sa verifici cand cumperi un Espero. Recunosc ca nu l-am citit integral. Oricum, dati ignore, nu e prea interesant. Neeeext.

Share this post


Link to post

Aşadar, DragoşB, ai achiziţionat Espero şi nu o lauuuuzi ? :lol:

Share this post


Link to post

Pai lasa-ma sa-mi revin :roll: :shock: ... la cat de mult mi-am dorit masina asta si la cat am asteptat sa fie a mea ... acu' ca o am , nu-mi vine sa cred ... fara sa exagerez catusi de putin : I'M LOVIN' IT ! Este excelenta ... este o placere s-o conduci . :lavolan:

Share this post


Link to post

S-o stăpâneşti sănătos şi să te bucuri de ea ;)

Share this post


Link to post

Multumesc frumos ! :P :-D

 

Asa cum am mai spus si-n alte posturi , masina este intr-o stare excelenta ( tablarie , motor ... toate functioneaza pe ea , inclusiv martorul pt zeama de parbriz :lol: ) . Am fost cam ocupat in ultima vreme , si de-asta nu am mai intrat pe forum ... masina am cumparat-o de aproximativ o luna . Am fost cu ea in service , inainte de cumparare , sa-i faca baietzii o diagnosticare completa :

 

- CE TREBE FACUT LA EA - nimicuri , asta este - schimbata cureaua de distributie ( asta pt ca ex-proprietarul nu i-a mai facut revizia de 60.000 KM , cand se schimba cureaua distributie - masina are acum 63500 Km) , schimbat filtrul de benzina ( ca sa fiu sigur ca este totul ok ) , schimbate lichidele ( frana , racire etc ) , schimbat uleiul +filtru ulei .

 

ASTA ESTE TOT CE AU GASIT BAIETZII IN NEREGULA LA EA !!!! Au pus tester-ul pe ea - no error ... nu le venea sa creada , pus si implu ; compresia ( repet , cu ulei vechi ce trebe schimbat ) era de 10 , injectoarele curate ca lacrima ( numa' benzina Shell V-Power a vazut masina asta ... ) .

 

Deci , sunt super multumit ...

Share this post


Link to post

oho...superrrrrrrrrrrr :lollol: bine ai venit in secta shaluparilor ... sa-ti traiasca si ... BRRC :beerchug: :zdrangazdranga: :heavydrinker: :rastabanana:

Share this post


Link to post

Meserie ca iti merge si martorul de la spalatorul de parbriz. La mine ala din pacate nu mere.

Share this post


Link to post

Aici e locul unde se lauda Espero ? Presupun ca da, asa ca incep si eu. Am vazut saptamana asta un Espero cu 400.000 km parcursi. Am vorbit cu soferul. La motor, transmisie si cutie nu a umblat. Doar revizii la timp, consumabile, ulei si combustibil bun. Atat. Exteriorul - fara pic de rugina. Imm... I-am spus omului ca vreau sa-mi iau si eu unul si mi-a zis sa n-o fac deoarece este demodat si uzat moral. Pai o fi nene, dar sa mearga un Logan cat Espero matale si sa mai si arate asa cand s-o apropia de juma de milion de km. Cand ma gandesc ca masina lui arata mai bine ca SLZ mea si nici nu i se auzea motorul...

Edited by Bolt

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...