Jump to content
Sign in to follow this  
mongoose

Discuţii cu Mongoose

Recommended Posts

:lollol:

 

Din păcate, nici una nici alta ! Ziceam că mă pune pe mine să-i dau mesaj pe u2u de parcă cine ştie ce VIP aş fi :D .

Share this post


Link to post
:lollol:  

 

Din păcate, nici una nici alta ! Ziceam că mă pune pe mine să-i dau mesaj pe u2u de parcă cine ştie ce VIP aş fi :D .

 

Ziceam sa-i dai si tu , poate il convingem.

 

PS. Ai vazut ce fata de infractor am? (joking)

Share this post


Link to post
Acu ati sarit cu totii. Dar m-am uitat pe post-uri si sunt putini cu avatar de Espero. Adica pe topic-ul cu viteza maxima & stuff doua pagini sunt numai cu Matiz si Tico. La asta ma refeream. Fiti mai activi !!! :P  

 

Pai noi suntem activi mongoose dar te pui cu astia mici (Tici, Matiji)? nu-i vezi si prin oras cum se strecoara pe cand noi, cu salupele noastre zici ca trece coloana oficiala... :lol:

Share this post


Link to post

De un' să văd bre ce faţă de infractor ai, ca de vândut ţigări nu vând, şi nici nu caut fericirea prin parcări ! :twisted:

 

Hai că vad ... poate-mi schimb semnătura pe Autoshow, că apare prin destule locuri...

Share this post


Link to post

Pai nu-s activ acolo ca inca nu am dat in ea sa vad cat stie... Am dat doar 130 pe DN1 cu 4 adulti si Junior + ceva bagaje, intr-a 5-a, si mai avea clar de unde...

Share this post


Link to post
De un' să văd bre ce faţă de infractor ai, ca de vândut ţigări nu vând, şi nici nu caut fericirea prin parcări !   :twisted:  

 

Unchiule, hai ca m-am suparat si am scos din postul de mai sus link-ul catre sit-ul unde puteai sa-mi vezi fatzaul...as ca mister... numai Luc ma stie deocamdata...

Share this post


Link to post

Eh, noroc c-am memorie bună şi atenţie distributivă :twisted: .

Share this post


Link to post

te'am vazut shi io...zici ca eshti florin de la class... (parca asha il cheama..)

Share this post


Link to post

Bre, ma jignesti (joking), ala e anemic saracu. Eu am bagat 6 ani de rugby si cred ca arat mai mare decat ala, chiar daca din 0.11 tone au ramas 0.9 :lol:

Share this post


Link to post

Apropo "nepoate", dacă mă mai faci unchi ... vin cu tancu' la întâlnire! şi n-o să fie de-ăla teleghidat! :)

Share this post


Link to post

Hehehe. Hai sa-ti spun o chestie. Eu sunt Aroman (machedon mai pe romaneste) iar la noi apelativul "unchi" este adresat oricarei persoane mai in varsta (sau de aceeasi varsta) pentru care ai respect si consideratie. Te-am lamurit?

 

In concluzie ar trebui sa fii mindru ca iti spun "unchiule" :osanale:

Share this post


Link to post

:oops: :roll: Am priceput şi, în acest caz, apreciez.

Share this post


Link to post
Eu am bagat 6 ani de rugby

Unde, cind? ca si io am bagat la Dinamo cu Mircea Paraschiv da a trecut ceva vreme.

Share this post


Link to post

de la bun inceput m-a incantat enorm espero, si designul (de', Bertone) si felul in care se misca si confortul + facilitati si ma gandeam ca urmatoarea masina pe care mi-o voi lua va fi un espero; din pacate a fost scos din productie cam rapid (chiar, oare de ce?) iar pe locul ramas liber a fost introdusa nubira (sa ma scuze proprietarii si/sau iubitorii de nubira, dar eu o consider o masina inferioara espero-ului);in prezent sunt mandrul posesor a unui cielo-exe (data nasterii 2003) dar, tot suspin dupa espero.

P.S. daca la cei 1800 cc espero ar fi fost si ceva mai vioi ...

Share this post


Link to post
Eu am bagat 6 ani de rugby

Unde, cind? ca si io am bagat la Dinamo cu Mircea Paraschiv da a trecut ceva vreme.

 

1990-1994 la Ctza la TcInd. (nu ride ca eram in prima divizie atunci)

1994-1996 la Ctza la Farul

 

S-ar putea sa ne fi intilnit pe teren, cine stie...

 

Auzi, nu cumva tu esti ala care mi-ai rupt genunchii... :P

Share this post


Link to post
in prezent sunt mandrul posesor a unui cielo-exe (data nasterii 2003) dar, tot suspin dupa espero.

P.S. daca la cei 1800 cc  espero ar fi fost si ceva mai vioi ...

 

Pai, ca sa-ti alin durerea am putea sa facem un schimb: ti-l dau eu pe al meu Silver si-ti garantez ca e super-sprinten chiar daca are cutie automata :lavolan:

Share this post


Link to post

Da' n-am înţeles, dacă e Silver, cu ce e mai rapid decât al meu de exemplu ? :P aa... m-am prins ... fiind Silver, reflectă mai puţină lumină... şi rezistenţa opusă de fotoni este mai mică... deci e mai rapid ... :twisted:

Share this post


Link to post
Da' n-am înţeles, dacă e Silver, cu ce e mai rapid decât al meu de exemplu ? :P aa... m-am prins ... fiind Silver, reflectă mai puţină lumină... şi rezistenţa opusă de fotoni este mai mică... deci e mai rapid ...   :twisted:

 

Nu te-ai prins... e mai rapid ca e al meu si e cel mai mumos si mai puternic, minca-l-ar tata pe el de baiat...

 

Si, apropo, al meu are motor de 1797 cm3 nu 1796 cum scrie la voi (joking)

Share this post


Link to post

merci de oferta; m-a batut la un moment dat gandul sa-mi iau un espero SH dar am ramas descumpanit de ce-am gasit pe piata si, cu resemnare, l-am luat pana la urma pe cielo; cat despre cutia automata, nu ma bag, eu fiind adeptul cutiilor manuale (am condus un ford cu cutie automata si-am ramas cam dezamagit de felul in care "se misca" cutia); in plus tin ca sa am un demaraj cat mai bun la masina (de aceea singura bila neagra pentru espero este relativa lipsa de voiciune; cu cutie automata cu atat mai mult)

Share this post


Link to post

pana la urma, stie cineva de ce a fost scos espero din productie?

Share this post


Link to post
pana la urma, stie cineva de ce a fost scos espero din productie?

 

Păi ... să încercăm să răspundem:

 

Espero s-a lansat în 1990. În 1997 a apărut Nubira, care a avut rolul de a-l înlocui. Espero este prima maşină Daewoo care nu-i copiată după un model Opel ( sursa http://www.stva.com/stva/mag_03.asp?a=3&b=...que=236&lang=fr ). Daewoo nu a primit suport tehnic sau financiar de la General Motors (din 2002, GM e în parteneriat cu Daewoo) pentru a dezvolta Espero. Deci, motivul scoaterii din producţie nu este concret definit, ci ... aşa a fost să fie.

Share this post


Link to post

Apropos, ştie cineva vreun Espero asamblat în România ? Eu ştiam că s-au făcut doar în Coreea, de unde s-au importat la noi.

Share this post


Link to post

Ocebe, nu stiu cum e Fordul cu cutie automata dar daca vrei, dupa ce repar tablaraia la a mea ti-o dau sa te joci un pic cu ea, mie mi se pare aca are demaraj zdravan si fara sa apas butonul de p0wer

 

cah, acum am vazut ca esti din Galati... atunci tb sa ma crezi pe cuvint

 

VAXXi, eu n-am auzit pina acum de Espero asamblat la noi...

Share this post


Link to post

Acum, şi mie mi se pare acceptabil de sprintenă, chiar cu cutie manuală. Trebuie totuşi să ştii să schimbi corect vitezele.

Share this post


Link to post

Depinde cum o calci si depinde cu ce compari. Nu e masina de demaraj de la stop dar in jur de 3000 de ture cam rupe. Daca ai ajuns pe acolo si schimbi numai la 3500 (ceea ce nu e mult pentru motorul asta) o sa vezi ca nu mai e asta bunicutza. :D

 

merci de oferta; m-a batut la un moment dat gandul sa-mi iau un espero SH dar am ramas descumpanit de ce-am gasit pe piata si, cu resemnare, l-am luat pana la urma pe cielo; cat despre cutia automata, nu ma bag, eu fiind adeptul cutiilor manuale (am condus un ford cu cutie automata si-am ramas cam dezamagit de felul in care "se misca" cutia); in plus tin ca sa am un demaraj cat mai bun la masina (de aceea singura bila neagra pentru espero este relativa lipsa de voiciune; cu cutie automata cu atat mai mult)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...