Jump to content
Sign in to follow this  
Snick

Caucuicuri Tico 2011

Recommended Posts

Salut , pentru ca tot am cautat in forum niste topic-uri mai noi despre anvelope tico si nu prea am gasit ... am considerat sa deschid eu unul .

 

Problema mea : as vrea sa ies cu dansa din Bucuresti si sincer nu m-as risca cu cauciucurile mele Kumho ( 155/ 70 / 12 ) ( vechi de 10 ani ) care am un sentiment ca sunt primele ei cauciucuri . M-am tot uitat pe site-uri si am dat telefoane unde am gasit anumite modele ( de fapt oriunde am gasit ceva de diametru 12 ) . Marele dezavantaj pe net este ca baietii nu-si actualizeaza prea bine site-urile si evident peste tot acelasi raspuns " NU mai aveam ... nu mai aducem ... si dupa ce ii vrajesti un pic ... poi am putea aduce doar daca va gasiti 20 cu tico sa dam comanda mare " .

 

As vrea sa imi cumpar 4 cauciucuri de vara ( tubeless ) ( ca doar iarna s-a terminat si a fost blanda cu noi ) ... aveti cumva niste magazine pe unde ati putea sa ma indrumati ( care sa si aibe pe stoc anevelopele dorite ) ...

 

Alta buba : eu stau in militari .. este un magazin daewoo ( bine sunt mai multe ) dar in unul de pe Uverturii chiar au anvelope de 12 ... problemare ar fi asa : 2,1 milioane / cauciuc ... consider ca totusi este tico si o investitie de 8 milioane ( excluzand jantele ) este cam mare .

 

Pe net am gasit ( dar nu are nimeni pe stoc ) ... Barum Brillantis ( sau ceva de genul ) care cica ar fi bune ( firma preluata de Continental .. bla bla ) ... are cineva asa ceva si ne poate da vreo parere ?

 

Am tot auzit pareri despre targul din Vitam ... personal nu am fost niciodata acolo ... stiti vreun " baietas " pe acolo care combina asa ceva ... se merita sa luam de acolo ceva ???

 

Oricum chiar astept pareri si sfaturi de unde sa luam si ce ar fi ok de vara ( preferabil ce ati cumparat din 2010 ... nu cred ca mai e nevoie sa dezgropam trecutul .. ca oricum atunci se gaseau si erau si alte preturi ) ... Multumesc frumos :)

Share this post


Link to post

Si daca postai intr-unul vechi crezi ca nu-l baga nimeni in seama?

Cel mai bine ar fi sa facem cate un topic lunar,sa fie mereu unul proaspat :) )

Edited by Dr.L

Share this post


Link to post

Si daca postai intr-unul vechi crezi ca nu-l baga nimeni in seama?

Cel mai bine ar fi sa facem cate un topic lunar,sa fie mereu unul proaspat :) )

 

Mdea ar fi o treaba ... dar poate un user nou nu cauta pana in pagina a 8-a pana gaseste thread-ul respectiv ... + ca probabil nu sunt singurul care cauta anvelope .. prinde bine sa fie mai in fata

Share this post


Link to post

Adica vechi ca asta?!?

 

 

... dar poate un user nou nu cauta pana in pagina a 8-a pana gaseste thread-ul respectiv ...

 

... :) )...

Edited by Viktor

Share this post


Link to post

:) ... da ... eu am specificat de vara ... ok am prins ideea ... poate nu strica acest thread asa tare

Share this post


Link to post

Ba strica pentru ca mai exista discutia despre anvelope TICO. Nu are sens sa discutam pe n topicuri chestia asta, ajunge unul.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...