Jump to content
Sign in to follow this  
sprite

Becuri H4 Philips Vision Plus pe Tico/Matiz

Recommended Posts

A incercat cineva Osram H4, AllSeason Super ?

Share this post


Link to post

si pana la urma cat costa becurile Philips Blue Vision?

 

ca pe siteul de la Aspad nu prea inteleg nimic? :">

Share this post


Link to post

Ghiciti voi cine si-a mai luat VijanPlushi !!!!

 

Update de pretz azi 17/03/05 1 pereche 397.000 ROL d-aia vechi.

Tip: daca va duceti la Aspad luati cu voi niste acte de firma pentru ca saracii nu pot lucra cu publicul deci tre sa cumparati pe firma.

 

 

satori: nu e voie cu din astea! :) stii tu...

Share this post


Link to post

Impresii - da dom'le, nu sunt minune, nu fac din noapte zi dar se simte o mare diferenta de la Philipsurile de fabrica la Philipsurile Vision Plus. Efectiv am acum lumina in fatza mea chiar si pe faza scurta. Felicitari Philips pentru produsul realizat. Le recomand cu caldura.

Share this post


Link to post

de astea ce ziceti?

nightguide

ma gandesc ca zona aia galbena e mai prietenoasa pentru cei ce vin din sens opus

cred ca le iau. si daca sant discrete le tin - sa nu faca masina curcubeu ca dau cu ele de pamant! (au tot +50%)

post-1022-1113848996_thumb.jpg

Edited by ZLI

Share this post


Link to post

sa nu uiti sa ne spui si noua cum sunt ... ca se stie cum sunt farurile de tico ;)

Share this post


Link to post

Vreau sa mi le schimb si eu pe Nubira ...

Ma intereseaza si pe mine comparatia intre Philips NightGuide si Vision Plus , care sunt mai bune ?

Share this post


Link to post

pai ambele au +50%, numai ca nightguide au zonele alea unde lumina e filtrata

2 pentru cei care vin din fata

1 cred ca el identic ca intensitate cu visionPlus

si 3 mi se pare o timpenie (sa dea bine la pietoni) sau ma insel eu si la tenta aia albastra are ochiul o mai buna sensibilitate.

 

sper sa nu fie un kitch ca le sparg

Share this post


Link to post

Hmm ... nu stiu daca se potrivesc la Daewoo (cele NightGuide), ti le-ai luat ?

Din ce-am vazut pe site-ul de la philips folosind optiunea "configure" astea n-ar fi disponibile pt Daewoo :

 

http://www.lighting.philips.com/in_en/cons...lamp_to_buy.php

 

Altfel, NightGuide sunt doar H4 si H7.

 

...

 

In cazul asta ... ma gandesc sa-mi pun VisionPlus (pentru faruri si proiectoarele de ceata) si BlueVision pt pozitii ... o fi bine ? Tre sa vad si cat ma costa ...

Edited by dinoc

Share this post


Link to post

H4 sunt in jur de 500k perechea

nightvision sunt 20eur

eu am alea de pozitie albe si asa vreau sa ramana nu-mi plac cele colorate

Share this post


Link to post

Pai ti le-ai pus pe cele NightVision - ti se potrivesc ? te intreb asta deoarece din linkul respectiv pe care ti l-am dat (cel de la philips) reiese ca nu sunt pt masinile Daewoo

 

Eu la Nubira nu stiu ce H trebuie - cred ca H1 dar nu sunt sigur (n-am manualul momentan ... apropos il are careva in format electronic pt Nubira II ?)

 

Alea de pozitie ma gandeam sa fie BlueVision - nu sunt tot albe (cu o usoara tenta spre albastru) ? albastre albastre chiar ca nu vreau nici eu ...

Share this post


Link to post

pai H4 sunt becurile si H4 vrea masina au aceeasi putere electrica absorbita maine mi le cumpar si pun poze

nu conteaza ca nu apare masina ta acolo. conteaza numai standardul.

vezi ce H ai :>

cred ca am si manualul

Share this post


Link to post

Cool , astept impresii despre noile tale becuri.

 

Si daca ai manualul Nubirei II te rog da-mi-l si mie . :)

 

Merci

Share this post


Link to post

sunt super.

700siceva de mii La augsburg militari

tentele alea sunt foarte discrete

merita toti banii!!

manualul trebuie sa ti-l dau pe un disc ca e mare

Edited by ZLI

Share this post


Link to post

Misto, sa le stapanesti sanatos !

Si, se vede diferenta ? Ti-ai schimbat si cele de ceata sau numa farurile ?

 

La Nubira tot nu stiu ce H am nevoie (faruri + ceata) ... vad ca in manual nu se precizeaza... stie careva ?

 

Dar cele SilverVision le-a incercat cineva :) ?

 

PS> am facut rost de manual (le-am trimis un email celor de la Daewoo si mi l-au trimis pe email).

Share this post


Link to post

este o diferenta destul de mare - nu m-am asteptat

de ceata nu am, dar am vazut niste proiectoare Hella. cand voi avea bani le voi lua pentru ca e cam intunecat prin lateral.

Share this post


Link to post

Hella ? nu stiu nimic despre ele sunt bune ?

 

Eu ma gandisem ca cele de ceata sa fie tot VisionPlus ...

Share this post


Link to post

hella ( renumita) ce o firma ce produce proiectoare, de toate tipurile, un fel de vechea elba de la timisoara, dar parca acolo se faceau si becuri... becurile pot fi visionplus :">

catalog hella

http://www.hella.com/produktion/HellaCOM/W...ers/Drivers.jsp

 

http://www.tagfahrlicht.de/daytime-running-lights

 

http://www.hella.com/produktion/HellaCOM/W...s/Home/Home.jsp

Edited by aztec

Share this post


Link to post

Aha :) merci ... da' care or fi mai bune Hella sau VisionPlus ?

Share this post


Link to post

SilverVision sunt doar niste becuri care sunt argintii dar se aprind portocaliu sau alb in functie de model... doar au tuning vizual. se preteaza la blocuri optice clear glass si sa arate cool. nu au proprietati iesite din comun din punct de vedere al iluminarii. e chestie de imagine.

 

VisionPlus mi se par cele mai indicate pentru iluminare maxima. Deasupra lor mai sunt doar Xenoanele. NightVision sau cum se numesc alea de noapte nu cred ca au decat niste zone colorate in plus pe raza... luminozitatea nu cred sa fie mai mare decat la VisionPlus.

 

Eu am VisionPlus pe masina mea, H4 adica 2 filamente si sunt foarte multumit. Mai exista si alte H-uri VisionPlus si am optat pentru ele pt ca ofera cel mai bun raport calitate pretz.

Share this post


Link to post

ai dreptate

nightguide sunt la fel de puternice ca vision plus (+50%) in zona centrala si au filtrele alea pe lateral pentru confort pt cei care vin din sens opus (pe stanga) si tenta aia albastra pentru o mai buna vizibilitate (pe dreapta)

oricum sunt super

:lavolan:

Share this post


Link to post

Super, cred ca merg si eu maine sa-mi iau , am sa-mi iau VisionPlus pt farurui (NightGuide nu stiu daca se potrivesc pe Nubira ) .

 

Vreau sa-mi iau si pentru proiectoarele de ceata ... ce-mi recomandati: tot VisionPlus sau BlueVision ?

Share this post


Link to post

Tocmai mi-am luat NightGuide (de la ASPAD) - da inca nu-mi dau seama de diferenta ... voi cum le-ati testat ?

Share this post


Link to post

pai la mine, diferenta e evidenta.

prima data am schimbat intai un bec si am dat drumu' la faruri in fata unui perete :shock:

Share this post


Link to post

aha ... ok, am sa incerc si io metodat cu peretele...

:)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...