Jump to content
Sign in to follow this  
Mike1

Dot 3 Sau Dot 4?

Recommended Posts

@Banderas_232003: Situatie concreta - AGIP DOT4 la 19lei/litru vs. FERODO DOT5.1 la 25 lei/litru. In Mai-Iunie face un an de cind il am in instalatie (Ferodo, desigur) si NU vreti sa stiti la cite chinuri am supus masina in materie de frinare. E drept ca placutele ajuta enorm, insa nu am simtit nici o secunda vreun efect de fading ! O diferenta de 5-6 lei intre DOT 4 si DOT 5.1 este egala cu 0, nici macar un pachet de tigari !!!!!! Nu e nevoie sa pleci din Bucuresti, daca vrei scrie-mi pe PM si iti spun unde poti gasi

 

LE: Vorbesc de asta : http://www.federal-mogul.com/en/Aftermarke...ingBrakeFluids/

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Prin amabilitatea membrului @salex am gasit lichid de frana Ferodo, 1 litru DOT 4 = 20 lei, fabricat 28.10.2008.

 

Nu am gasit DOT 5.1, dar sunt multumit de acesta pe care l-am luat, este totusi Ferodo, unii dintre cei mai buni in materie de sisteme de franare.

Imediat ce o sa il schimb si rulez putin revin cu impresii.

Share this post


Link to post

salut:intrebare..am avut o problema la furtun ambreiaj si am pierdut ceva lichid.vreau sa completez dar nu stiu ce marca de lichid au bagat cei de la service.e vreo problema daca ei au bagat OMV si eu bag pentru completare GM ?Ambele sunt DOT 4.

Alta intrebare; am bidon de lichid de frana daewoo DOT 4 sigilat dar a expirat de 2 luni.mai e bun de ceva?

 

thank's

Share this post


Link to post

La prima intrebare: mai bine il schimbi ca s-ar putea sa nu le placa amestecul. Nici nu e greu (cred) de schimbat.

A doua intrebare: e posibil sa-si pastreze o parte din proprietati. Dar ti-as recomanda sa achizitionezi lichid nou. Nu e o avere! :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...