Jump to content
Sign in to follow this  
ing3r

Ce Mufa Este Aceasta?

Recommended Posts

Imi atarna firul cu mufa asta pe presul de la picioarele pasagerului si m-am uitat sub torpedou de unde vine firul...si se pare ca intra cumva pe langa manunchiul de fire care se duce inspre aripa dreapta. Nu este conectata nicaieri. M-am uitat si nu are unde sa intre sub torpedou. De la ce provine?

post-12972-1239225687_thumb.jpg

post-12972-1239225706_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Dupa cum arata firele, nu imi pare sa fie din instalatia originala a masinii.

Share this post


Link to post

Asa am zis si eu, seamana cu cele de la difuzoare din spate de la mine, dar... la el difuzoarele merg pe fata in usi...

Share this post


Link to post

clar pentru un difuzor ;)

Share this post


Link to post
Imi atarna firul cu mufa asta pe presul de la picioarele pasagerului si m-am uitat sub torpedou de unde vine firul...si se pare ca intra cumva pe langa manunchiul de fire care se duce inspre aripa dreapta. Nu este conectata nicaieri. M-am uitat si nu are unde sa intre sub torpedou. De la ce provine?

 

Posibil sa fie Mufa pentru statie emisie\receptie Alinco pentru taxi. Ajung pana pe baterie firele sau masoara daca vin 12V pe ele sau pune un bec si vezi daca se aprinde. A fost pe xaxi Masina?

Share this post


Link to post

Masina NU a fost pe taxi, cel putin nu din cate stiu eu . Nu am apucat sa masor inca. Cert este ca mie difuzoarele din usi imi functioneaza, chiar bine pot spune! Sunt alte fire ce sunt conectate la difuzoare...

Share this post


Link to post

Parerea mea 80%-90% E de statie. De taxi sau a fost pe firma? Nu stiu. Dar seamana foarte mult cu mufa de statie Alinco. Lucrez in domeniu. Masoara sau pune un bec si vezi daca are 12V

Edited by run4fun

Share this post


Link to post

Mda, am cautat firul unde duce si am gasit: se duce la baterie =)) . are pe drum 2 sigurante si mai are un + legat la baterie, iar minusul nu era legat. E totusi posibil sa fi fost o statie instalata din moment ce era firul legat la baterie...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...