Jump to content
Sign in to follow this  
luisspeed

Nou Venita In Familie :d

Recommended Posts

Poate ca trebuia sa postez de aici din prima zi...dar..cred ca lenea e de vina :) )

Masina a fost prima din tara cumparata de la reprezentanta(asa au zis aici in timisoara) a fost comadata cu 7 luni inainte de lansare :D si..primita cu o luna inainte de lansare ei in tara :D

Masina e in familie cam de 2 luni jumate... :( eu nu m-am bucurat prea mult de ea...Tatamiu e fericitul :(

 

Si o poza mai recenta :D cu folie pe gemuri si nr.negre de leasing, normal!

post-13772-1222245772_thumb.jpg

post-13772-1222245977_thumb.jpg

post-13772-1222246678_thumb.jpg

post-13772-1222246905_thumb.jpg

post-13772-1222247017_thumb.jpg

post-13772-1222247150_thumb.jpg

post-13772-1222247556_thumb.jpg

Edited by luisspeed

Share this post


Link to post

Si halatu`, cat fu` halatu`?

 

Niste date tehnice, putere, etc, cum se descurca pe drumuri mai naspa(daca a servit asa ceva), comportament rutier?

 

Foarte fain interiorul, insa eu cu exteriorul nu ma impac deloc plus ca nu inteleg rostul ei intre X5 si X3.

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Ca si dotari...are tot ce se poate pune :D nu mai erau dotari compatibile :) motorul dupa cum se vede si pe masina e 3,5d cea mai buna motorizare pt X6 din punctul meu de vedere..si..chiar si asa..consumul mediu este de 14%. Marisor. Dar...e o masina...impresionanta. Pretul...cca 98.500E

Comportamentul...nu pot da detalii decat despre asfalt! Incredibil X-Drive-ul isi face cu adevarat treaba.. Si cei 286CP se simt cand calci acceleratia!

Edited by luisspeed

Share this post


Link to post

Motorul este de 3L si 286cp, xDrive35d este o chestie de marketing, la fel cum acelasi motor pe X3 se numeste 3.0sd.

Nu inteleg cum masina a costat 98k E din moment ce ea costa 63k E si in afara de piele nu ai ce optiuni sa-i pui, ma indoiesc sincer ca pune cineva optionale de 35k E .

Masina este foarte performanta dar cind o privesc din lateral am impresia ca ma uit la un caine cu piciorul ridicat la pom :D

Hai la cit mai multi km .

Edited by BogdanG

Share this post


Link to post

Bogdan, numai dvd dintre scaune a fost 2500E ..ca deh..preturile..de Bmw. Pretul total a fost 98.500E

Si...iti zic eu ca ai ce optiuni sa pui..Si..pretul nu a fost unul de catalog...masina fiind comandata inainte de lansare cu 7 luni...(si din fericire si primita inainte de lansarea in romania) A fost prima masina vanduta de BMW in romania(desii aparusera de vreo saptamana poate chiar 2sapt 2 BMW X6 in Tm ..erau aduse din Germania)

Share this post


Link to post

Sa te poarte sanatos!

 

Intotdeauna am vrut sa intreb asta: de ce 6 si nu 5?

Share this post


Link to post
Intotdeauna am vrut sa intreb asta: de ce 6 si nu 5?

 

De ce X si nu M? :)

Deci @luispeed.. sa inteleg ca a dat aproape 50% mai mult doar ca sa fie prima din romania? :)

Tare..

Share this post


Link to post

Satori, 6 pt ca era ceva nou, ceva dupa care se uita lumea..ceva ce nu vezii inca pe toate strazile..de X5 cred ca e satula lumea! S-a vrut ceva nou ;)

 

Nu am platit dublu! Ala e pretul masinii!

Pretul ala de vreo 63.000 E mentionat mai sus e de inceput! Si ala e pt benzina de 3l si nu prea multe dotari! Si DVD din fata e optinal ;) si..credeti-ma ca..ajunge la banii aia cu dotarile! Am uitat sa mentionez ca are si trapa :P care...iar se pune la cost! cand o sa ajung pe casa, o sa i-au foaia si o postez aici sa vedeti toate dotrile si pretul total. :P

post-13772-1222264319_thumb.jpg

Edited by luisspeed

Share this post


Link to post

Uita-te pe site la bmw X6 xDrive35d 6 / 4 2.993 210 (286) 10,5 / 7,1 220 53.300,00 63.427,00

Deci e cu motor de 3l nici macar de 3.5. Mi se pare absolut exagerat sa dai 100 de mii de euro pe o masina de 3l si inca diesel? Daca era vreun M6 si avea un v10 macar.. intelegeam. poate .. si eu. Dar fiecare face ce vrea cu banii lui, e absolut firesc. Asa, din punctul meu de vedere e o namila luxoasa si .. atat :)

Si fara suparare.. ratiuni de astea cu.. sa fie prima din romania.. e mai ceva decat aia cu.. o iei de nefasta ca e fata mare =))

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Dap...asa si e, o namila :D ca e cam greu de strecurat prin centru orasului :D Ideea era ca..tata nu a vrut un bolid sport :(

Daca era dupa mine...clar era ceva sport. Dar macar atunci cand am parte de ea...e ceva deosebit :) in prima zi dupa ce am ridicat-o de la reprezentanta toata lumea se uita uimita dupa masina, desii mai era unul negru in tm, nu avea acelasi impact vizual.

Si asa e, l-ma sunat pe tata sa il intreb cat scrie in talon, 2993 cmc.

Tommy, ideea era sa fie o masina mai rara! Ca asa a venit ..si a fost prima vanduta in tara...a fost pur noroc :) nu a fost cu intentie

Edited by luisspeed

Share this post


Link to post

Mai luisspeed ai facut 2 greseli pana acum,

1. pretul, nici nu stii cit costa un X6 in RO si mai mult decit atit, un DVD de 2500E nu poate ridica pretul cu 35k E . Deci este o exagerare pe undeva, preturile la X6 sunt destul de clare pe site la BMW, mai mult decit atit daca iei toate optiunile si le aduni tot nu da 98k E . Mai trebuie spus ca navigatia pt RO nu este detaliata, nu stie de Breaza de exemplu si costa 2500E dar cuprinde si sistemul audio in banii astia .

2. X6 nu este deloc o masina rara, deja e plin Bucurestiul de ele .

Share this post


Link to post

Acum nu mai e rara! Dar cand a fost livrata era! Si eu am spus care a fost pretul de achizitie. Nu stau sa ma uit cat e acum pe site-ul lor! Si sistemul audio..desii e o gramada de banii..se aude ok..dar nu de banii dati pe el.. nu merita laude!

Edited by luisspeed

Share this post


Link to post

Fa-ma te rog sa inteleg : tatal tau are o masina de aproape 100.000 euro daca ne luam dupa ce zici tu . Probabil ca are o firma care-i aduce o mare suma de bani . Si tu ai un lacetti care probabil valoreaza a 7-8 parte dintr-un x6 ? Si te rog nu-mi spune ca lacetti e masina visurilor tale si pe asta ti-ai dorit-o tu foarte mult ca nu te cred . Din moment ce un leasing de vreo 2500 euro pe luna e o suma pe care tatal tau poate sa o suporte banuiesc ca putea sa mai suporte inca vreo 500 de euro la o masina mai buna decat lacetti . Corect ?

 

Sa o stapaneasca sanatos

Share this post


Link to post

la ce ajuta sa fie prima sau printre primele din romania? eu asta nu inteleg...

Share this post


Link to post

Nu stiu, dar cred ca exista multi Toma "the disbeliever" ca sa zic asa, printre noi. Daca omul zice ca are masina si ca a dat atatia bani pe ea, hai sa fie sanatos si sa-l poarte bine. Eu unul cred aceste preturi, stiu ce inseamna un pret de pe site, oficial, si pretul real. Din contra, daca nu o are si e doar vrajeala de impresionat oamenii de pe forum, iarasi sa fie sanatos si sa-si ia o masina de asta vreodata, asa ii doresc. Dar cred ca un om care vrea sa impresioneze aceasta comunitate, chiar si printr-o minciuna, inseamna ca tine foarte mult la parerea ei, deci o stimeaza, sau din contra vrea sa se ridice deasupra ei primind admiratie neconditionata.

In toate aceste cazuri, multe milioane de km ii doresc, reali sau ipotetici ( e tot aia) .

Share this post


Link to post

Lacetti-ul e luat din banii mei! Nu e luata de parinti. Am o situatie mai delicata...sunt independet de parinti de pe la 18 ani.(vorbim la telefon de cateva ori pe luna si..ne vedem...de max 5 ori pe an) Nu are rost sa intru in amanunte!(legate de viata mea personala)

Share this post


Link to post

Asa e romanul .. carcotas . Numai replici acide am citit pe topicul asta cand nu au rost ;majoritatea de'aici nu vom avea niciodata un x6 ( sau o masina ) de 100.000 euro ... dar ne place sa ne dam cu parerea... in mod negativ

 

@balky : vecinul meu are x5 si fiul sau are Cielo ( luat second cu 5mii ) ... unde vezi tu problema nu stiu ...

 

@Bogdan ia da matale o fuga la un dealer BMW si configureaza unul ... ( singura cunostinta cu x6 a dat undeva pe la 85.000 euro )

Edited by Razv

Share this post


Link to post

Mi se pare mie sau în spate e foarte puţin loc (la picioare)? :)

E o maşină frumoasă, dar, aşa cum am observat în tendinţa constructorilor, nu la fel de frumoasă ca modelul precedent!

Share this post


Link to post

In spate chiar e putin loc...eu am 1,95 si nu am loc nu pot sta decat in fata! in spate...doar daca nu as avea cap :)

Share this post


Link to post
tatal tau are o masina de aproape 100.000 euro ...Si tu ai un lacetti care probabil valoreaza a 7-8 parte dintr-un x6 ?... banuiesc ca putea sa mai suporte inca vreo 500 de euro la o masina mai buna decat lacetti .

=))

Dar de ce nu mergi mai departe... decat sa dea tata 2500 pt el si 500 pt fiu, sa dea 1500 si 1500, nu? ce e cu inegalitatea asta in familia lui luisspeed?

=))

Share this post


Link to post
Fa-ma te rog sa inteleg : tatal tau are o masina de aproape 100.000 euro daca ne luam dupa ce zici tu . Probabil ca are o firma care-i aduce o mare suma de bani . Si tu ai un lacetti care probabil valoreaza a 7-8 parte dintr-un x6 ? Si te rog nu-mi spune ca lacetti e masina visurilor tale si pe asta ti-ai dorit-o tu foarte mult ca nu te cred . Din moment ce un leasing de vreo 2500 euro pe luna e o suma pe care tatal tau poate sa o suporte banuiesc ca putea sa mai suporte inca vreo 500 de euro la o masina mai buna decat lacetti . Corect ?

 

Sa o stapaneasca sanatos

 

De ce trebuie sa fie corect?

Daca masina ar fi luata din banii parintilor, ce i-ar determina sa ii dea pe mana o masina de 30 000 euro? Nu vad logica in asta. Daca parintii au bani, e musai ca si copii sa aibe masini de masini? In alta ordine de idei, Lacetti nu e o masina chiar asa ieftina.

Va legati si voi de te miri ce.

Share this post


Link to post

Foarte frumoasa, sa o stapaniti sanatosi, multi km fara probleme si sa te bucuri si tu de ea !

Share this post


Link to post

Nu e nicidecum printre preferatele mele, dar e un BMW. :)

Sa o stapaneasca/stapaniti sanatosi, sa aveti parte de ea.

Share this post


Link to post

Faza meseriasa la configuratorul BMW este ca te lasa sa-ti pui doua sisteme audio in paralel, doua magazii de CD, si multe alte bazaconii care fizic nu se pot pune pe masina astfel am ajuns la 114k E . Daca punem insa ce este necesar nu ajungem la 98k E. Un exemplu este navigatia care nu stie bine RO, comenzile vocale, nu sunt in romana si multe alte bazaconii care nu isi au sensul.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...