Jump to content
Sign in to follow this  
steph

Muzica In Ticolino

Recommended Posts

se poate monta in Tico orice cd-player?sau exista o limitare a dimensiunilor?care sunt acestea?

Share this post


Link to post

orice 1dim .ca doar nu ai unde sa bagi 2dim :P

Share this post


Link to post

orice 1dim .ca doar nu ai unde sa bagi 2dim :P

 

ai fii surpins sa aflii ca bagi chiar 3 :) )

Share this post


Link to post

Salut. Am cautat pe forum dar nu am gasit nimic referitor la dimensiunea boxelor fatza de pe tico. M-ar interesa sa le schimb cu unele ceva mai puternice dar fara modificari, ci pur si simplu sa iau niste boxe de aceeas dimensiune si sa le inlocuiesc. Astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra. Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post

10cm nu prea ai ce sa pui puternic acolo sa dea bass.daca vrei iei un sistem boxe si twetere puse pe fata si woofer ptr bass :)

Share this post


Link to post

Ms frumos pentru raspuns. Nu vreau neaparat bass, ci sa se auda mai tare si mai clar. Pe spate am niste boxe relativ bune. Niste Magnaturi dar nu stiu ce model :)

 

 

Share this post


Link to post

Cauta niste Blaupunkt-uri GTx de 10 si baga-le acolo, o sa se auda mai bine :mrgreen:

Share this post


Link to post

Daca ar fi si o incinta,ceva acolo si nu doar difuzoarele in aer,ar fi o diferenta. Altfel,nu prea... Ba da,pe inalte sigur o sa fie mai bine

Share this post


Link to post

pai la mine deja fata da innalte de rupe,boxe de 10 in bord sony si spatele doar wooferu,care zdrangane plamanu :D

post-4301-127387503146_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Care vrea placa de pal, de pus in spate, cu tot cu difuzoare ovale (6x9), sa-mi dea mesaj. Pret - o bere (neagra). E facuta de mine, arata ca si cum e facuta de mine... dar isi face treaba :) si boxele nu se aud rau, desi sunt noname. O sa pun si poze... daca va mai fi cazul.

Share this post


Link to post

Ce ai pus in locu ei ? de curiozitate.

Io tot ma gandesc sa caut o mocheta mai dura sa pun in locu celei deja din poza de sus.Sa stea mai dreapta.

Share this post


Link to post

Salut! Mai tine minte cineva placa asta?E hand made , mochetat si aranjat ! O doreste cineva? Se da...cadou, dar fara difuzoare!Contactati-ma!

post-3970-12772327599_thumb.jpg

post-3970-127723278073_thumb.jpg

post-3970-127723281021_thumb.jpg

post-3970-127723283022_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ce grosime are placa de pal pe care ai folosit-o?

Share this post


Link to post

Placa are 18 mm, nu este chiar asa de complicat de facut!Iei placa originala si o trasezi peste placa de pal , adaugi cam 2 cm in plus inspre partea cu bancheta, si treci la taiat! Dupa ce ai decupat-o , faci gaurile pentru difuzoarele pe care le vei monta. Dupa care ai nevoie de niste prenadez , o pensula si de mocheta cu care vei face operatia de mochetare!Ai remarcat ca placa originla are niste tampoane de cauciuc!o sa ai nevoie si de asa ceva! Daca mai pot sa te ajut cu ceva...anunta-ma!

  • Like 1

Share this post


Link to post

eu am pe fata boxele stock,pe spate blaupunkt gtx 662,amplificator sony xplod xm zr604 si un bass blaupunk gt 1200 mk2 mystic.

 

My link

 

My link

 

My link

 

Edited by serbanel

Share this post


Link to post

Si pe fatza ce ai?

 

Help me out... vreau sa schimb boxele..sau sa pun inca ceva pe fata...am cele standard pe fata din fabrikatie , se aud si ...atat

Aveam un tovarash care isi pusese cu 75 de lei niste boxe...nu cine stie ce firma...dar se auzeau clar si tare...avea si bass...in portierele din fata...insa ma gandesc...unde sa le pun...si de unde iau distantiere...ca altfel ma gandesc sa nu aiba vreo problema geamul...zic si eu...astept si eu un ajutor...cu sau fara poze...eventual si o trimitere undeva...ca sa si cumpar...multzam anticipat

Edited by EM!L
Nu mai cita integral mesajul anterior! Foloseşte AddReply sau FastReply din partea de jos a paginii şi majusculele acolo unde se impun şi renunţă la scrisul tip Irc.

Share this post


Link to post

Cel mai bine le montezi in usile din spate dupa parerea mea. Nu va mai cobori geamul pana jos de tot, dar nu-i bai pt ca oricum la majoritatea masinilor nu coboara pana jos.

Share this post


Link to post

iei frumos un cd player pioneer . neaparat sa fie mos -fet. costa in jur de 3 mil(fara usb si alte minuni) simplu radio-cd. deh 2000 de exemplu.lumina butoanelor e verde deci se potriveste in tico :) sa aiba iesire rca pe spate. iei 2 boxe pioneer de 13 cm pe 2 cai. e mai bun ca sony jvc ect. am incercat pe toate in domo. boxa de 13 cm in realitate are numai 11 cm si ceva. astia au masurat si rama boxei... il montezi frumos in usa din fata spre interiorul contraaripei. acolo e singurul loc unde intra, si poti lasa geamul pana in jos. poti lua un distantier din plastic ca sa fii sigur ca nu atinge. in spate poti pune de 17 cm tot pe 2 cai. in realitate e in jur de 14,8 cm. atentie la montaj ca manerul de la geam sa nu atinga in boxa cand vrei sa-l invarti. totul nou nout te costa pana in 600 lei. folosesti butonul fader din player si dai 60% din putere pentru boxele spate restul ptr boxele fata. nu o sa distorsioneze si o sa ai o muzica decenta in masina. playerul are egalizator pe 3 benzi, si functia loudness. asa am eu in tico si sint multumit ci cantitativ si calitativ. daca esti genul ,,bumti-bumti,, poti lua un sub activ ts wx 210 a. incape sub scaunul de sofer, sau ocupa loc foarte mic din ,,portbagaj,, . e cam scump in jur de 6 mil... :( daca nici asa nu esti multumit ai 3 posibilitati 1: mergi la doctor ,ai problema cu auzul :) 2;renunti la bancheta din spate si pui multe suburi, amplificatoare filtre,cabluri groase si boxe, (dublezi sau triplezi valoarea masini) si poti pune muzica si pentru vecini direct din parcare :) 3: lasi totul asa cum e si mergi la un concert rock sa auzi ,,volum adevarat,, :) sper sa nu te superi si o iei ca o gluma ultimele propozitii :)

Share this post


Link to post

stationeaza forumul ... ieri mi am luat un akai penrtu dubita (damas) 4x25 watt?? , citeste usb, card sd,mmc. are iesire rca pe spate. cd nu are. radio cu rds,memorie de3ori6 canale, egalizator presetat sau individual pe 2 benzi. loudnes.

 

are fata detasabila.

 

o firma din mures vinde cu doar 170 lei.. au aparate destul de faine. cd player cu mp3, card reader si usb la 300 lei, dvd player auto cu 2 monitoare lcd 450 lei...

post-28153-066233400 1298111533_thumb.jpg

post-28153-069514900 1298111739_thumb.jpg

post-28153-043436400 1298111757_thumb.jpg

post-28153-042028700 1298111773_thumb.jpg

Share this post


Link to post

stationeaza forumul ... ieri mi am luat un akai penrtu dubita (damas) 4x25 watt?? , citeste usb, card sd,mmc. are iesire rca pe spate. cd nu are. radio cu rds,memorie de3ori6 canale, egalizator presetat sau individual pe 2 benzi. loudnes.

 

are fata detasabila.

 

o firma din mures vinde cu doar 170 lei.. au aparate destul de faine. cd player cu mp3, card reader si usb la 300 lei, dvd player auto cu 2 monitoare lcd 450 lei...

 

mda

interesant DVD ...despre radio cam scump la numai 4 x 25 w si cu eq slab dar e cool ideea de a te obliga sa iei numai stik ptr muzica si te scuteste de vraful de cd care se deterioreaza repede si mai ocupa si spatiu

eu am doar un sony explode 4 x 50 cu eq 3 benzi si presetari , int. aux. tip jack si din pacate nu e varianta cu stick :( dar sunt multumit de el

am 2 boxe blaupunkt pe portierele din fata si doua oale 3 cai pe spate :P

Share this post


Link to post
cam scump la numai 4 x 25 w

Toate au puterea asta,poate unii o declara mai onest (da,toate pe care scrie 40-50W au de fapt pana in 25w)

Share this post


Link to post

Salut!Am facut rost de doua boxe magnat si as dori sa le montez pe usile din fata impreuna cu doua inele adaptoaredin MDF.As dori sa stiu daca incap in fata de usa si daca cumva aveti vreo poza cu locul eact unde ati montat va rog sa o postati?multumesc

Share this post


Link to post

Sigur ai citit toate cele 30 de pagini? De fapt doar sa te uiti la pozele atsate...

Apoi la cati posesori de Tico au ramas p-aici, nu cred ca mai are cine sa-ti raspunda

Share this post


Link to post

M-a pus dracu` de-am cautat difuzoare pentru faţa. Azi, cu chiu cu vai, abia am reusit sa scot difuzorul original de pe parte stanga, timp de lucru ~ 1 ora. Sa vad cat imi va lua sa-l pun acolo pe cel achizitionat, magnetul e mult mai voluminos... In dreapta nici n-am avut curaj sa ma uit. :-S

post-18181-0-24223800-1362331066_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Eu zic (dupa parerea mea) ca nici n-are rost. Difuzoarele alea stau in aer liber, prinse de un plastic. La fel de bine le puteai folosi pe cele originale + tweetere suplimentare. obligatoriu filtrate frecventele joase, ca altfel le distrugi cand dai de volum nitel mai tare

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...