Jump to content
Sign in to follow this  
muscarul

Benzina - 5 Lei

Recommended Posts

Asta e ca si cu tigarile.Domne daca se fac 5 lei ma las.

Aiurea, nu stiu cati sau last ca sau scumpit tigarile.

 

Cu totii ne-am lasa de fumat si de sofat samd daca s-ar tripla brusc. Dar asa, din aproape in aproape.. mergem inainte consumand !

Share this post


Link to post
Noi ascultam manele compuse de Bach, Mozart, Ravel, Rahmaninof si altii.

Wow ! Traim in aceeasi tara ? Al dreq, ce inapoiata e zona asta a Moldovei. Am uitat sa spun ca si la noi se face curatenie prin trenuri. Da, atunci cand ploua post-5587-1205272788.gif ! Ce mai, e misto cand te trezesti intr-un acvariu de 27 000 de volti :| !

Share this post


Link to post
Managerul propriului buzunar.

Nu sunt genul sa calculez fiecare banut din buzunar. Am, dau. N-am...asta e.. :)

Share this post


Link to post
Si ce tigari mai sunt acum 5 lei? Plugarul?

Ca winston, clasicul de 5 ron, e acum 5,5 ron.

 

Vezi, manajerule, c-amesteci monezile.

Share this post


Link to post

5 lei litru' ... nu e problema, pana la iarna scot scuteru' din garaj ... hmmmm pazea ca am avut o sclipire, anu' asta sunt alegeri, cred ca urmatorul prim-ministru are contracte cu firmele producatoare de scutere, si avand in vedere ca un scuter consuma intre 1,5 si 2,5 s-a gandit dinainte ca romanu' se reprofileaza, si sa vezi atunci cat mergi cu 7 litrii de benzina, atata doar sa nu puna si la alea taxa de prima inmatriculare ...

Share this post


Link to post

Tariceanul s-a orientat inaintea ta, azi a venit pe scuter la guvern, in 5 minute, fara girofar (zic prompteritele).

Share this post


Link to post
Vezi, manajerule, c-amesteci monezile.

 

 

Multam de apelativ- dar cu ce ocazie? Chiar nu esti amuzant deloc. Jigniri fericite in continuare.

Share this post


Link to post
Vezi, manajerule, c-amesteci monezile.

Manager era altu'... :) )

Edited by s0r|n3l

Share this post


Link to post

A, scuze atunci.

Share this post


Link to post

Pai e clara treaba mai Tolin, tre sa ne luam scutere daca asa zice premieru :P

 

Oare o merge GPL pe scuter ??? > :)

Share this post


Link to post

Butelie clasica sau toroidala?

Share this post


Link to post

Shit, n-as vrea sa fiu in preajma lui in caz de accident. Daca si la scuter trebe gepeleu...

Bine, chestia e ca se poate, nu ca se va implementa. Cu toate ca... mai stii?! O sa vedem si motociclete de circuit cu gpl?

Share this post


Link to post

Bai Lucian e asa de greu de folosit gugalu ? Cauta si tu LPG scooter, sau LPG bike, gasesti o multime de modele . E asa greu ?

 

Deci solutii exista, pot sa faca astia benzina si 10 lei, tot vor fii pline strazile de Q7 si ML .

Share this post


Link to post

La 10 lei, doar din alea. Sigur n-o sa mai vezi Sambata seara pe unii cu cazane la benzinarie punand de 30 lei, ca apoi sa joace ruleta ruseasca intrand pe rosu in intersectii, in viteza cat mai mare.

Share this post


Link to post

Eram intr-o seara (14 feb) in Targu Neamt la petrom, aglomeratie mare. Intru si eu si dau sa ma bag in spatele masinii de la pompa 1. Intre randul de la pompa 2 si masina mea (pompa 1) era unul cu un opel vectra albastru, gagica din dotare in dreapta. Cum nici nu ajung langa pompa, se pune ala pe claxonat si pe gesticulat- vezi doamne- el statea pe mijloc si unde gasea prima pompa libera- aolo s-ar fi bagat. Ma rog- las distrusul sa intre in fata la !, astept frumusel, baga omul pistolul si opreste pompa la fenomenala suma de 24,9x ron!!! Eh- de ce vocifera babuinul- e scumpa benzina, e scump timpul si cu nervii sta prost. Iar ta'su i-a dat termen sa aduca masina pana in ora 10 acasa, deci el are treba si intra la ce pompa vrea si pune benzina cat pana la distotelnita si inapoi acasa.

Daca era litrul 10 ron, punea omul 2,5 litri- care-i ajungeau pentru cativa km, facuti cu motorul oprit (idem si farurile- ca a auzit el ca si alea consuma tare).

Ce nerv, dom-le, numa sa te bucuri de "prioritate"...

Share this post


Link to post

250 000 ... e bine ... eu eram la gaz, inaintea mea unu jmeker rau, cu o dacie, tunata cu brizzbrizuri, muzica la blana, smekerie ce sa mai spui, si a alimentat cu gaz, iti spun ca nu mi-a venit sa cred, 20 000 lei vechi, pe vremea aia era 1,75 litrul, deci 1 litru si ceva ... si l-am intrebat pe nenea care alimenteaza masinile acolo, si mi-a spus ca sunt multi care se duc si baga gaz de 20-30-40 000, si pe strada nu ai loc de ei ... asa ca 250 000 ... a bagat mult ;)

Share this post


Link to post
NO COMENT

post-725-1205348035_thumb.jpg

 

Fratilor, dar ala cand aprinde farul lumineaza si altceva in afara de butelie? Ca din poza s-ar zice ca nu... :-?

Share this post


Link to post

Pai ala e concept...nu varianta "de productie"... =))

Share this post


Link to post

Da, e concept de chitrosenie americana... Pai daca si aia vor sa faca econolmie la benzina :) ) . De fapt gazul parca e mai scump decat benzina la ei, mai bine ii punea pedale in loc de butelie. Si ca bonus vedea si el pe unde merge... :D

Share this post


Link to post

:D tare, tare de tot scuterul ala

Share this post


Link to post

O fi avnd omul ala atestat de kamikadze?

Share this post


Link to post
Multam de apelativ- dar cu ce ocazie? Chiar nu esti amuzant deloc. Jigniri fericite in continuare.

 

Cine vrea sa fie amuzant? Fericit sa fii tu, mai, indeplinesti toate conditiile.

 

Nu-ti trebuie butelie de gaz pe scuter ca sa fii in pericol. Totusi, merge sa pui GPL pe motor in 2 timpi?

Share this post


Link to post

Nu cred ca acel scuter are motor in 2 timpi, iar scuterele noi oricum nu mai au motoare in 2 timpi de ceva ani. Deja exista scutere cu LPG nu stiu insa ce succes au .

Am vazut azi noile preturi la combustibili :P 3.95RON diesel EU4 si 4.25 diesel EU5

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...