Jump to content
Sign in to follow this  
vmlinuz

Chevrolet Lacetti WTCC

Recommended Posts

Fugi mai de aici cu pretul ala pentru macheta!!! Daca are si un motoras electric in ea si nivel de detaliu foarte mare ajunge la pretul asta. Ma indoiesc ca exista insa ceva de genul asta!

Share this post


Link to post

Chiar nu am auzit nimic de promotia cu machete si benzina. Nu era nimic pe site-ul oficial si nici la dealer nimic. Stiu ca era promotia cu dream garage, unde un prieten a castigat un cupon cu reducere de cateva sute de euro (plus bonusul de 1100), dar mi-a zis dupa ce am facut contractele, ca altfel imi dadea mie. Eu zic ca era o promotie zonala, ce sa faca un dealer cu machete? Benzina inteleg :P Sau poate can a facut el contractul, pe 30 noiembrie, inca nu era promotie. Chiar atunci am fost prima data la ei, si el deja s-a apucat de contract.

 

PS: @luisspeed e vmlinuz fara t :P

Edited by vmlinuz

Share this post


Link to post
Fugi mai de aici cu pretul ala pentru macheta!!! Daca are si un motoras electric in ea si nivel de detaliu foarte mare ajunge la pretul asta. Ma indoiesc ca exista insa ceva de genul asta!

 

 

Eu v-am spus cat au cerut ei pe macheta...ca nivel de detaliu era super faina! In rest..nu stiu ce sa zic...Nu am vazut-o eu personal...ca eu trebuia sa si priemsc una... :(

 

 

 

@vmlinuz - acum o sa scriu bine :P apropos...ai rez ceva cu palyeru??..pe mine ma bate gandu la un dvd+tv+navi- 2din...ceva...gen navi(cum au la audi...wv...mercedes..dar as vrea ceva sa pastrez comenzile pe volan..desii cred ca n-o sa gasesc..)

Edited by luisspeed
Macheta nu maketa. K se foloseste in alte cuvinte. Aici se considera IRC si se sanctioneaza.

Share this post


Link to post

Problema si la mine e cu comenzile pe volan, altfel as fi luat alt player.

Share this post


Link to post

Pai...in mod normal trebuie sa se potriveasca si la alte payere! pt ca ei au pus un adaptor! comenzile astea..merg si pe aveo, pe sistemul lor, si pe captiva si pe epica! Chiar de la reprezentanta stiu ca cineva si-a schimbat payeru cu un mp3 la ei si i-au mers comenzile..I-au pus tot un Blaupunkt! dar...se potrivesc...numai..sa mergi unde trbuie! Pt ca ei iti zic cel mai probabil ca pirezi comenzile! dar nu e asa! si la opel...si la renault..au facut ei adaptoare sa nu mai ramana moarte nici dispaly-urile la ele..dar comnezile! Numai ca...trebuie mers unde trebuie..! Eu o sa merg atunci cand o sa am banii de un dvd din ala!

Edited by Mircea

Share this post


Link to post
@Mircea nu ai cumva pe lacetti-ul tau alt player?? pt ca din cate stiu eu...la cel sedan are palyer-ul cu magazie..nu stiu, ai tot Blaupunkt?

Nu, am CD player fara magazie pe Premium. Elite are magazie.

Variantele mai noi au venit cu MP3 Player.

Share this post


Link to post

Eu am cerut un mp3 la ei si mi-au spus ca nu au niciunul care sa pastreze comenzile! Imi pun unul dar ma anunta ca pierd comenzile!

Edited by Mircea
Nu mai cita inutil mesajul anterior. Foloseste Fast Reply si Add Reply din josul paginii.

Share this post


Link to post

Sigur este Blaupunkt care arata la fel si are suport mp3, scrie in manual. Numai ca dealerii nu prea se pricep la astfel de detalii.

Share this post


Link to post

Atunci...de ce mai lucreaza acolo?? Ar trebuii sa fie oameni competenti acolo...Nu..toti..care habar n-au...

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

O sa ma duc candva pe la dealerul de unde am cumparat masina sa intreb de alte playere. Numai ca acum ma omoara cu proiectele si examenele la facultate. Ma relaxez pe acest forum cand nu mai am chef de invatat :P

 

Am uitat sa zic, ca am primit numerele normale saptamana trecuta, cu 10 zile inainte sa-mi expire cele rosii. Bila alba pentru firma de leasing, care a inmatriculat masina destul de repede, in ciuda sarbatorilor de iarna.

Edited by vmlinuz

Share this post


Link to post

Eu din pacate am mers vreo 8 zile cu cele rosii expirate...Stiu ca e o prostie! Dar am avut nevoie de masina si...Ei nu se stresau sa-mi trimita mie numerele!

Share this post


Link to post

Pana la urma player-ul de pe Lacetti are iesire pt statie?

Share this post


Link to post

Inca un chevist.Felicitari pentru masina>vmlinutz<.Si cat mai multi km.Hai sa ne traiasca masinile ,si noi pe linga ele.

Share this post


Link to post

Cred ca nu are iesire, parca asa am citit pe un topic de aici. La mine e suspect ca nu are nici aux in meniu.

Am vazut cateva playere Blaupunkt pe net, oare nu se potriveste telecomanda de pe volan?

 

@puchi: mersi

Edited by vmlinuz

Share this post


Link to post

Eu zic ca se potriveste! Pt ca ei au pus un adaptor! Deci..macar pe alt Balupunkt si tot merge! Pricum...daca vrei un raspuns corect, nu-l vei obtine de la reprezentanta! Incerca la un magazin specializat!

Share this post


Link to post

Interesant:

Weird-ass (read: not Blaupunkt) steeringwheel control signals, so it's not possible to use the minimal, but nice remote with normal radios.

Citatul este luat de pe pagina http://dion.swamp.dk/lacetti-blaupunkt.html

Tot acolo este descris cum se poate face un adaptor pentru playere Blaupunkt standard.

Share this post


Link to post

Am scos azi cd playerul. Scrie pe el intrarile si iesirile, si fiecare pin. Nu are iesire pentru amplificator, asta e sigur. La pre-amp out la toate pin-urile scrie not connected.

Teoretic are intrare auxiliara si pentru cd changer, dar am incercat sa conectez un mp3 player, si nu merge. Am facut un cablu improvizat pentru ca nu am conector mini iso. Nici dupa conectare nu am acces din meniu la intrarea aux. M-am uitat si la Kalos, sunt playere diferite. Fetele nu sunt compatibile, chiar daca arata la fel. Al meu este cu 5 mm mai lung si are alt conector la fata detasabila.

 

Am doua solutii: ori imi cumpar alt player, cu telecomanda, sau il schimb cu cel din Kalos, care are aux. :(

 

@luisspeed: si la mine vibreaza usa, dar nu foarte tare. Abia se observa daca il ating cu genunchiul. Pe mine nu ma deranjeaza.

Edited by vmlinuz

Share this post


Link to post

Pai..la mine vibreaza fetele de la usiile din spate cam tare! Se aude un zbrrrr de la ele...! Nu e vb ca vibreaza, aia nu ma deranjeaza! :) chiar imi place, pt ca atunci se simte si bass-ul! Dar se aud niste sunete care nu fac parte din muzica! Alea ma deranjeaza! Si..in rest is relativ multumit de palyer! Statie vreau sa pun, dar vrea sa ma leg de la boxele de spate, exista un adaptor, si poti folosi semanlul emis de palyer pt difuzoare si la statie! Eu as dori un DVD 2din...cu tot cu navigatie! E singurul pt care as schimba in momentul de fata palyerul...Pt ca el se aude ok! Si daca il mai ajut si cu un bass puternic zic eu ca e suficient! :)

 

 

PS. Ai facut vreo poza la palyer cu mufele din spate?

Edited by luisspeed

Share this post


Link to post

Baieti, hai sa vorbim de modificari generice, pe care le pot aplica si altii in topicurile dedicate.

Share this post


Link to post
PS. Ai facut vreo poza la palyer cu mufele din spate?

 

Nu am facut, mi s-a descarcat bateria de la aparat. Pentru intrare aux teoretic se folosesc pinurile 18, 19, 20. 18 fiind masa, restul stanga si dreapta. Este undeva pe forum o poza.

Share this post


Link to post

In rest ce parere ai de masina? Esti multumit?

Share this post


Link to post

Sunt foarte multumit. Am peste 3000 de km pana acum, nu am avut nici o problema. Azi am facut un reset la ECM, de fapt prima oara cand fac asa ceva, ca tot am citit pe forum. Nu observ mare diferenta, trage cam la fel de bine :D Ar trebui sa schimb cauciucurile, dar nu prea am bani acum si oricum nu mai este mult pana la sfarsitul iernii :)

Share this post


Link to post

Cum se face resetul de ECM? Ca la faza asta is cam in pom :(

Chiar nu stiu care e faza!

Share this post


Link to post
Cum se face resetul de ECM? Ca la faza asta is cam in pom :(

Chiar nu stiu care e faza!

 

Se scoate siguranta din cutia de langa scaunul soferului (in partea stanga). Dupa ce scoti capacul o sa vezi care e pentru ECM. (primul din stanga pe randul 2)

Share this post


Link to post
Se scoate siguranta din cutia de langa scaunul soferului (in partea stanga). Dupa ce scoti capacul o sa vezi care e pentru ECM. (primul din stanga pe randul 2)

 

Atentie, siguranta principala ECM la Lacetti e in compartimentul motor, Ef11 parca. E pe primul rand, la mijloc.

Primul semn dupa reset este o mica modificare a ralantiului (sta mai jos parca), asta pana pui din nou vreo 10 Km pe bord.

E util numai daca schimbi conditiile de drum (urban/extraurban), dupa revizii sau cand schimbi benzina.

Se discuta pe larg in alt topic, da un search.

(Scuze pentru OFFTOPIC)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...