Jump to content
Sign in to follow this  
gabigpl

Instalatii Gpl Orice Tip Auto

Recommended Posts

Salut, da-mi si mie un pret te rog pt DOHC16V cu rez toroidal, are sonda lambda, stiu ca este ok si tomasseto Euro4 dar una putin mai ieftina... cu stag 100 ceva... Mersi.

Share this post


Link to post

Vreau sa pun gpl pe un matiz model 2007 motor euro 4.

 

As dori sa imi spune-ti un pret + discount-ul afrent acestei operatiuni avand in vedere urmatoarele:

 

Instalatie secventiala

Alimentare langa busonul de benzina(cu adaptor + cele 3-4 modele de adaptoare pt alimentare gpl din toata europa)

Butelie toroidala - daca aveti in oferta, daca nu sa-mi spune-ti cat este cu cea normala si daca in locul ei se poate monta una cu o capacitate mai mare.

 

Tot pe aceasta cale va rog sa detaliati si tipul instalatiei( componente/marca) si un consum aproximativ de gpl.

 

Multumesc anticipat!

Share this post


Link to post

salut

 

instalatia pt. matiz euro 4 este de 2100 lei cu montaj si tva inclus , rezervorul este special de matiz si se amplaseaza in laterala din dreapta , cu rezervor toroidal momentan nu am primit pt. ca sunt putin mai mici decat cele normale , pretul cu rez. toroidal este de 2250 lei cu montaj si tva .

Share this post


Link to post
salut

 

instalatia pt. matiz euro 4 este de 2100 lei cu montaj si tva inclus , rezervorul este special de matiz si se amplaseaza in laterala din dreapta , cu rezervor toroidal momentan nu am primit pt. ca sunt putin mai mici decat cele normale , pretul cu rez. toroidal este de 2250 lei cu montaj si tva .

 

Salutare!

 

pot sa aduc butelia din alta parte? un id de mess?

Share this post


Link to post

La un Ford Focus II 116 cp din 2005 euro 4 cat ajunge o instalatie cu rezervor toroidal? Asta in cazul in care se poate :P

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

Oferta speciala!

 

 

 

OFERTA SPECIALA instalatii auto gpl Marini

  • Instalatie auto GPL Carburatie ----- 750 lei


 

 

 

 

 

OFERTA SPECIALA instalatii auto gpl TOMASETTO Euro 3 si Euro 4


  •  
    Instalatie GPL Secventiala ----- 2000 lei

    Toate preturile de mai sus includ TVA.

    Instalarea este gratuita!

    Blink('prem_hint');

    • garantia este de 24 luni .

    [*]

    [*]

    [*]

    [*]

    [*]

    [*]

    • www.autoservice-gpl.ro

Share this post


Link to post

Imi dati un pret aproximativ pentru tico ? Cea mai ieftina instalatie combinata cu cel mai mare rezervor! Multumesc.

Share this post


Link to post

noul punct de lucru este in prelungirea ghencea nr. 55 , noul service dispune si de statie i.t.p. pentru detalii vizitati site-ul

 

www.autoservice-gpl.ro

Share this post


Link to post

Reducerea de 5 % membrilor forumului la orice instalatie gpl .

Share this post


Link to post

Aspect nediscutat: Cat costa filtrul de gaz pt fiecare dintre aceste instalatii si la ce rulaj trebuie schimbat?

Share this post


Link to post

Pentru secventiale pretul reviziei este de 70 lei iar la cele clasice 50 lei .

Schimbul de filtre se face la 15000 km.

Share this post


Link to post

Si acest cost include si filtrul sau nu?

Cat ar costa o buteleie toroidala pt Leganta sau un upgrade de la cilindric si la ce capacitate s-ar ajunge?

Share this post


Link to post

Da filtrele sunt incluse .

Upgrade nu se merita , pretul este prea mare .

Share this post


Link to post

pt . un chevrolet spark , 0.8 din 2008 , e4. ce pret ?

aveti si rezervor toroidal ?

multumesc

Share this post


Link to post

PT-Gabi Gpl

Am o Nubira 2 EURO 2.

-1.Ce instalatie mi-ai recomanda?Care este ce a mai calitativa pe care o aveti la vanzare?

-2.Pot achizitiona o instalatie in rate?

 

Astept un raspuns. :)

Share this post


Link to post

Salut

Pentru spark pretul este de 2170 lei cu montaj , tva inclus si rezervor de 35 l toroidal .

 

La nubira recomandarea mea este tot instalatia secventiala , se poate achizitiona in 6 rate egale fara dobanda prin cardul avantaj de la credit europe bank . daca te hotaresti suna-ma sa-ti dau mai multe detalii despre achizitionarea cardului si pt preturi .

Share this post


Link to post

Nu mai imi fac card la nenorocitii aia de la Credit Europe Bank.Am avut si stiu cu ce se manaca.Au niste dobanzi si comisioane de-ti sar mucii de la nas :uff: .Credeam, ca la voi se face ,direct in magazin.Pacat .Raman tot pe benzina.

 

 

Multumesc pt raspuns.

Edited by Nubirosul

Share this post


Link to post

Nu cred ca exista firme de montaj GPL care sa acorde direct ratele.

Share this post


Link to post

Salut! Ma intereseaza sa trec de la o instalatie stag 100 cu mixer la una secventiala. Nu vreau montaj ci doar piesele. Cat ma costa? Mersi.

 

ps: putem vorbi si pe pm

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...