Jump to content
Sign in to follow this  
gabigpl

Instalatii Gpl Orice Tip Auto

Recommended Posts

Reducere 5% pentru membrii Daewoo & Chevrolet Club.

 

garantie 24 de luni

 

Preturi incepand cu 750 ron tva inclus.

 

Mai multe detalii pe ;

 

http://www.autoservice-gpl.ro

 

 

 

Preturi Instalatii Gpl Marini pt. Daewoo

 

Daewoo Cielo , Espero fara sonda lambda -------950 lei

 

Cielo , Espero , Nubira si Matiz Euro 2 --------1399 LEI

 

Preturi Instalatii Gpl BRC

 

Daewoo Cielo , Espero fara sonda lambda -------1190

 

Cielo , Espero , Nubira si Matiz Euro 2-------1499

 

Preturi Instalatii Gpl Tomasetto Secvential Euro 2 .3 si 4

 

Cielo , Nubira si Matiz Euro 2 , 3 si 4 ------2000 lei

 

Preturile includ Tva si Montaj

Instalatiile sunt omologate RAR si au Garantie de 24 de luni

post-10653-1190905441_thumb.jpg

post-10653-1190905616_thumb.jpg

post-10653-1190905784_thumb.jpg

post-10653-1190906010_thumb.jpg

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Intrucat ai intrat la Parteneri Daewoo&Chevrolet Club.ro te rugam sa precizezi si electronica care se monteaza pe fiecare instalatie (stag 2L, stag 100, stag 200), durate aproximative de montaj si, bineinteles, sa mentii reducerile de 5% anuntate fata de preturile afisate pe site-ul tau pentru membrii Daewoo&Chevrolet Club.ro (autoturisme cu autocolant sau comenzi provenite de pe forum prin intermediul mesageriei private.

Ne dorim o colaborare buna si de durata.

Share this post


Link to post

Ce instalatie recomandati pt o Skoda Octavia I 1.8T @110kw EURO3 .

Ma intereseaza pretul final in lei si cit dureaza montajul .

Share this post


Link to post

...

salut

 

Instalatia potrivita este Tomasetto cu electr. Stag 200 si Doi reductori montati paralel .

 

pretul este de 2800 lei cu tva si montaj inclus - 5 % = 2660 lei (rezervor cilindric de 55 l )

 

Durata de lucru este de aprox. 8 ore .

 

 

Diferenta de rezervor toroidal este de 40 euro

Edited by tolin
hai sa ne si autocitam, daca-i moka grande !

Share this post


Link to post

Am un Matiz E din 2005 (Euro2) cu 55.000km. Ma gandesc la varianta montarii unei instalatii GPL. Vreau sa aflu mai multe detalii despre instalatiile secventiale care se pot monta pe masina mea: firma, electronica, pret (inclusiv diferenta pentru achizitia unui rezervor care se monteaza in locul destinat rotii de rezerva).

Share this post


Link to post

Istalatiile comercializate de noi suntTomasetto cu electronica Stag 200 , din pacate nu avem rezervor toroidal pt. matiz , aceste rezervoare sunt putin mai mici decat standardul adus de noi , doar fabrica de la daewoo le monteaza .

 

Rezervoarele noastre speciale de matiz sunt genul acesta ;

 

Pretul cu montaj si tva este de 2050 lei - 5% reducere , Garantia este de 24 de luni , durata montajului este de aprox. 4 ore .

post-10653-1191563112_thumb.jpg

post-10653-1191563132_thumb.jpg

post-10653-1191563146_thumb.jpg

post-10653-1191563158_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Multumesc pentru raspuns. Mai am o intrebare legata de rezervor: ce capacitate are?

Share this post


Link to post

rezervorul are 28 de litri si se incarca 22 l maxim.

Share this post


Link to post

Pentru mine, Chrysler 300M, motor V6 3,5Litrii, aveti vre-o instalatie care sa faca fata ? Ma intereseaza cu rezervor toroidal dar nu este exclusa nici varianta unuia clasic.

In conditiile in care aveti ce imi trebuie :

1. Cat costa cu totul ?

2. Cat dureaza instalarea ?

3. Cat % din puterea motorului se pierde ?

4. Cat % carburant ( GPL ) se cunsuma in + fata de benzina.

5. Cum se procedeaza cu omologarea RAR ?

Multumesc pentru raspunsuri !

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Buna ziua

 

Da avem instalatie , dar cu rezervor toroidal nu se poate pt. ca are capacitate de 34 litri . Poate cu cel cilindric de 90 l.

 

Pretul este de 1800 de euro .

 

Montajul dureaza doua zile .

 

Nu sunt diferente sesizabile la demaraj si putere iar consumul pe gaz creste cu 10--15 % aproximativ.

 

Cu actele emise de noi mergeti la RAR cu o programare in prealabil.

Share this post


Link to post

Salut, daca instalatia pt Octavia aia e deja cu 2 reductori, stag 200 si secventiala, de ce pentru inca doua injectoare in plus si alt rezervor diferenta e de vreo 32 de milioane?

Share this post


Link to post

Multumesc pentru raspuns.

Am insa oferta la aceeasi solutie cu 1250 euro, evident incluzand si testele Dyno, inainte si dupa.

Share this post


Link to post

Pentru ca instalatia nu se numeste Tomasetto ( adica nu exista omologare la tomasetto pe aceasta putere de motor )

 

Cine spune ca are omologare peste 120 de kw, minte . 100%.

Share this post


Link to post

M-ar interesa si pe mine o instalatie de gaz,cu butelie toroidala pentru un Cielo GLE din 1997,care are motor tipul G15MF si 55 Kw,care ar fi instalatia cu raportul calitate/pret cel mai bun

Astept cu interes raspunsul :osanale:

Share this post


Link to post

Buna ziua !

M-ar interesa si pe mine o instalatie gpl pe un aveo 2007 euro 4 motor 1.4 16v. Ma puteti ajuta cu informatii despre oferta?

Share this post


Link to post

Pentru un Suzuki Wagon R+ din 2002 motor 1.3L Euro3, care este pretul...

Share this post


Link to post

Salut

 

Pentru cielo fara sonda lambda recomandarea mea este instalatia Marini la pretul de 1100 lei cu montaj si tva inclus .

Share this post


Link to post
Buna ziua !

M-ar interesa si pe mine o instalatie gpl pe un aveo 2007 euro 4 motor 1.4 16v. Ma puteti ajuta cu informatii despre oferta?

 

 

salut

 

pt aveo pretul este de 1900 cu montaj si tva inclus , instalatia este Tomasetto italia si are 24 de luni garantie . ( pretul este cu rez, cilindric.)

Share this post


Link to post

Cu rezervor toroidal pt un Aveo hatch (fostul Kalos hatch) cam cat ma ajunge? Ma trebuiesc si alte hartii? Si cam cat dureaza montajul (vreau treaba buna, nu neaparat rapida).

Share this post


Link to post

Salut. Spune-mi te rog care este consumul de GPL pentru un matiz euro 2 cu instalatie de GPL secventiala si cu instalatie nesecventiala. Multumesc.

Share this post


Link to post
Ma trebuiesc si alte hartii?

Cu factura si cartea instalatiei primite de la cei ce instaleaza mergi la rar pentru omologare. Costa ~50RON omologarea si 30RON schimbul certificatului de inmatriculare(aici nu stiu sigur daca il schimba sau doar il modifica...)

Share this post


Link to post
Cu rezervor toroidal pt un Aveo hatch (fostul Kalos hatch) cam cat ma ajunge? Ma trebuiesc si alte hartii? Si cam cat dureaza montajul (vreau treaba buna, nu neaparat rapida).

 

 

salut

 

cu rez. toroidal pretul este de 2050 lei iar montajul dureaza 3 -- 4 ore

 

hartii : talonul si buletinul

 

omologarea costa 120 lei si nu este necesara schimbarea talonului , doar modificarea facuta pe C.I.

Share this post


Link to post

Multumesc. Sa vedem cum evolueaza pretul benzinei...

Share this post


Link to post

Am o nubira 1 1.6 16 valve din 2000. Am o instalatie de gaz stag 100 cu vaporizator brc. As dori sa o schimb cu o secventiala. La ce pret ajunge modificarea?

Edited by renatremo

Share this post


Link to post

Ma intereseaza ce se poate pune la un Volvo V70 2435cmc 5 cilindri si 125kw .

Mai sus ai spus ca TOMASETTO nu merg la peste 120kw . Eu vroiam un TOMASETTO cu STAG 300 pe site la TOMASETTO vad ca maxim pt GPL este 140CP nu 120kw .

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...