Jump to content
Sign in to follow this  
steph

CATERINCA

Recommended Posts

:o fftopic:

Mai ce dragut e matizul din avatarul tau ( ca si coloristica )

 

:D

Share this post


Link to post

Ca de obicei, Steph vine "un pic mai intepator".

Cand ai o masina pe care o ingrijesti, o speli, o aspiri cate juma de ora pe saptamana etc., nu-ti convine sa se urce cineva in cea murdar pe picioare (de vine de pe un drum de tara pana la sosea), sa-ti murdareasca scaunul si motcheta, sa-ti zgarie panoul usii etc. La fel nu-ti place sa-ti tranteasca usa prea tare. Exista autobuz, ocazii etc. Sau voi luati pe toata lumea pe care o gasiti pe drum? Doamna are mai bine de 50 de ani si sincer nu ma omor dupa prezenta ei. Si putea sa fie si de 20, tot degeaba.

Bunicului sotiei i s-a facut mila (dupe ce si-a schimbat mai demult masina) de niste vecini si i-a luat cu el. Cand a ajuns acasa, a constatat ca avea tapiteria de la bancheta spate si spatarul scaunului TAIATE !!! S-a jurat ca nu mai ia pe nimeni la ocazie.

Pe de alta parte nici covorase nu am la masina, deci va dati seama ca nici nu-mi trece prin cap sa iau pe cineva la ocazie. Am stabilit cu sotia (care a fost de acord inca de la inceput) ca masina e pt noi, nu pt facut servicii gratuite unora. Cu asta cred ca am incheiat discutia.

Share this post


Link to post

Bai si mie nu-mi raspunzi? :)

Daca vine dracului bunaciunea aia de ti se face rau? :) )

Hai ca nu intra sotia ta aici sa ceteasca ;)

 

Eu iti spun cu mana pe inima ca as lua-o :) ) Ce naiba, oricum dau bani la spalatorie, mai conteaza acolo ceva plus..

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Sorry, Tommy :D .

Nu, am hotarat de comun acord ca nu mai luam la ocazie. Avem masina de Miercuri si inca arata bine interiorul (dpdv al curateniei).

Poa sa sara "tipa" in fata masinii, are autobuz, sa mearga cu el.

 

ps: sotia se uita la TV, nu intra ea pe forum sa ma shpioneze :D .

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Lucian daca totusi iti sare in fata bunaciunea aia a lu' tommy da-mi si mie un PM :D

Share this post


Link to post

Daca-mi sare si sunt singur, TE SUN ! Pana atunci, fa-mi tu rost de ea si iesim la o plimbarica toti 3. Numa' sa nu fie zapada sau polei pe jos, ca am inteles ca pneurile de la Aveo nu is prea aderente si intrarapid ABS si nu de alta, trec de/prin ea... Noroc cu casco :D

Share this post


Link to post
..Pana atunci, fa-mi tu rost de ea si iesim la o plimbarica toti 3..

.. si intrarapid ABS si nu de alta, trec de/prin ea... Noroc cu casco :D

Valeu.. chiar prin..? Stiam ca se spune "in" =))

Grija mare cu casco, nu tine loc si de pilule :) )

Bre.. in 3 merge unu cu doua nu invers, curat gang-bang =))

 

 

Dar mai sus spuneai ca nu si nu .. si uite-acum :D

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Da' ce, sanwich nu mere? Facem cu randul. Oricum, masina ta e mai mare, asteapta cate unul in buburuza mea cat termina celalalt in cielo :)

 

man, in cazuri de forta majora, merge sa-mi schimb "printipurile" :D

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Cred ca e principalul motiv pentru care se oftica (,) ca a a dat Cielo.

Share this post


Link to post

Luciane, mai ai ciolofan pe scaune, sau l-ati dat jos?....ca asa poate tine loc si de prezervativ la gang-bang-ul programat =))

Share this post


Link to post

Ca intotdeauna, tata sebian e la datorie sa ne impartaseasca din vasta lui experienta. :osanale:

Share this post


Link to post

Lucian... solutia ta cred ca sunt presurile de cauciuc. :P

Share this post


Link to post

Eu as fi zis ca nu trebuie sa-mi iau elefant. Plasma aia era misto, dar numai dupa 12 noaptea.

Share this post


Link to post
Ca intotdeauna, tata sebian e la datorie sa ne impartaseasca din vasta lui experienta. :osanale:

si, sa nu uitam, free-of-charge :mrgreen:

Share this post


Link to post

Luciane, io zic sa nu mai mergi bre cu masina ca se murdareste... Am auzit io ca cica noroiul strica covorasele, trece prin ele, trece si prin mocheta, ajunge la tabla, o corodeaza, face gauri, slabeste structura de rezistenta si masina se rupe in 2 la prima groapa.

 

La voi acolo in Moldova nu e apa? Am vazut ca a nins, dar tot seceta e?

Share this post


Link to post
Bunicului sotiei i s-a facut mila ...

Luciane, telenovelele sunt pe alt post ... dar post TV !!

Share this post


Link to post
inca nu sunt un sofer prea bun, dar am inceput sa exersez :)

 

Daps, la Paltinis asta facea, exersa... :D

Share this post


Link to post

Asa-i asa-i, pina nu treci, nu stii cum e dincolo.. Iti suna asa necunoscut? :)

Share this post


Link to post

Da mai, exersa in vederea obtinerii diplomei de ghid. Si cum nu avea busola, folosea masina din dotare pentru orientare turistica. Bine macar ca era masina lui :D

Edited by Brainiac

Share this post


Link to post

Traim intr-o societate multilateral dezvoltata.. ne orientam :)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Si Iri era ghid in tinerete. Iti prevedem un viitor luminos.

Share this post


Link to post

De la un prieten:

 

" Haz de necaz ! Noua lege a vanatorii By Mistretu'

 

Reactionand la valul de antipatie generat de vanatoarea organizata de domnul Ion Tiriac, unde au fost invitati Adrian Nastase si inalti oficiali europeni, guvernul a hotarat sa propuna modificarea legii vanatorii. Ministrul Agriculturii, Padurilor si Dezvoltarii Rurale, Gheorghe Flutur a inaintat Parlamentului proiectul de lege marti, 8 februarie.

Legea prevede inca de la primul articol ca vanatoarea este un sport, iar ca orice sport se va desfasura fair-play si de la egal la egal. Astfel, noua lege vine cu modificari majore, cea mai importanta fiind interzicerea armelor de foc considerandu-se ca acestea aduc un avantaj major vanatorilor. Prin lege, se stabilesc categoriile de vanat si diversele arme cu care pot fi vanate.

 

Animale si pasari mici sau rapide. In aceasta categorie intra iepurii, caprioarele, gugustucii, etc. Aceste animale vor putea fi vanate numai cu arcuri cu sageti (pentru iepuri se accepta si arbaletele), sulite sau prastii (modelul David si Goliat). Nu vor putea fi folosite ca vehicule de trnsport decat biciclete sau sanii (numai pe zapada). Vanatoarea de pe cal, dar fara arbaleta este acceptata. Animale si pasari medii. In aceasta categorie intra animalele de dimensiuni medii, care nu pot depasi in conditii optime viteza de alergare a vanatorului. Ca arme de vanatoare, pot fi folosite cutite, sabii scurte (modelul dacic de sica) sau topoare, acestea din urma fara a putea fi aruncate "de-a zvarlita". Sunt interzise vehiculele de transport. Animale mari sau de prada. Lupii, ursii, mistretii, zimbrii, etc. vor putea fi vanati cu toate armele prevazute mai sus, plus sabii (model medieval), topoare cu maner scurt (model Tomahawk), putandu-se folosi si camasi de zale sau scuturi. In mod exceptional, pentru zimbri se pot folosi si armuri. Sunt interzise vehiculele de transport. Alte animale. Legea mentioneaza ca pentru animalele care nu se incadreaza in categoriile de mai sus, se vor folosi numai cutite, furci sau seceri.

Interesant este faptul ca aceasta lege abroga toate legile de protectie a animalelor. Guvernul considera ca in noile conditii numai speciile incapabile sa se adapteze la noile conditii vor disparea. Toate animalele si pasarile care traiesc pe teritoriul Romaniei sau sunt in tranzit vor deveni tinte legitime.

"Selectia naturala trebuie sa se desfasoare. Natura trebuie sa sa-si faca treaba. Speciile apar si dispar... Asa a fost lasat sa se intample", a declarat primul-ministru Calin Popescu Tariceanu.

Ministrul Gheorghe Flutur, a declarat: "In toate sporturile, exista prevederi clare care vin sa sustina egalitatea intre participanti. La fel cum la fotbal nu putem avea o echipa de 18 jucatori si alta de 10, la fel cum la box avem numai barbati, amandoi avand aproximativ aceeasi greutate, si la vanatoare se vor avea in vedere creearea de forte combatante egale".

Fostul prim-ministru Adrian Nastase n-a vrut sa declare decat ca urmeaza sa se consulte cu membri vanatori din partid. Deasemenea, Adrian Nastase a tinut sa transmita condileante familiilor si rudelor celor 185 de mistreti disparuti in urma cu doua saptamani.

Fostul ministru al agriculturii, Ilie Sarbu a precizat: "Este intr-adevar o initiativa buna. Dar nu pot sa ma intreb daca nu am fi putut sa-i invatam pe ursi sa traga cu pusca. Am fi avut echitabilitate si in acele conditii. Oricum, daca aceasta lege ar fi fost in vigoare acum ceva vreme, o sageata mi-ar fi produs mai putine pagube."

Ramane de vazut daca aceasta lege va fi votata de parlament. Ea urmeaza sa intre pe ordinea de zi abia peste doua saptamani.

Surse din Ministerul Agriculturii informeaza ca se lucreaza deja si la o noua lege a pescuitului sportiv.

Mistretu' Bicisnic

www.curatmurdar.ro "

Share this post


Link to post
Aaaa, stai, uitasem ca tu esti cu coyota acum si ti s-a inmuiat talpa piciorului drept =)) ...asa ca 5ooo de ture noaptea in somn :P

 

Si ziua daca-i cazul. Si nu in somn ;)

Share this post


Link to post

Hehe, s-o vad si p-asta... :D doar daca iti pune cineva in pantof praf de scarpinat...ca am auzit ca te porti cu ea ca si cu o amanta virgina :mrgreen:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...