Jump to content
Sign in to follow this  
steph

CATERINCA

Recommended Posts

Nu stiam unde sa postez imaginea, cred ca aici e cel mai bine, zic eu... :D

Oare cu ce viteza mergea?

post-4967-127048721534_thumb.jpg

Share this post


Link to post

De-ale lu` Matze...

Si restul

Pentru cunoscatori el face "zona libera"

Share this post


Link to post

Care esti pescar pe aici?

 

 

Da-ti cu tesla prrrr.gif

Share this post


Link to post

> :) Tare...cu adevarat tare =)) is pe burta de ras

Edited by EM!L
Nu mai cita integral mesajul anterior! Foloseşte AddReply sau FastReply din partea de jos a paginii!

Share this post


Link to post

http://www.daciaclub...dpost&p=2369787

 

Masina a fost binecuvintata la o minastire din apropierea Iasului, la minastirea Hadimbu. Acum pe masina sunt doua cruciulite discrete puse in spatele oglinzii de pe mijloc: cea cu care am primit masina, de sorginte teutonica/catolica si una crestin-ortodoxa.

Pe linga faptul ca a fost sfintita, a fost si botezata. Numele contine si o umbra usoara de ironie. O masina nemteasca a fost boteaza cu un nume frantuzesc: Blanche ( se pronunta blansh ).

Decit sa postez imagini cu masina, mi se pare mult mai interesant sa postez imagini pe unde ajung cu ea. Din pacate astazi, ca de obicei, n-am avut cu ce face poze.

Share this post


Link to post

Eu zic sa stai bland cu de astea, ca poate o vinde si se intereseaza de cruze :) )

Share this post


Link to post

Bre, si eu am sfintit masina (ca tot era unul la Bistrita care isi blagoslovea acolo un audi), parintelul o fo de treaba si a acceptat. Nu consider ca am facut rau sa zica un preot doua vorbe langa ea si sa dea cu ageazma. Dar sa ii fac si botez... la asta nu m-o dus mintea. Sa ii dai nume de botez la tigaie- e ultima moda. Dar aia cu raiul si rematu' o fost tare :) ) .

Share this post


Link to post

Stiati ca Dacia a inceput produca modele cu motoare de 2L si chiar mai mult ? Nu este o gluma (ma rog :P ), asiguratorul Groupama are astfel de modele in oferta sa de RCA :D !

Dacia1.JPG

Share this post


Link to post

Au si turbo?

Share this post


Link to post

A, bineee, daca te uiti in tabelele asiguratorilor, te ia durerea de cap, se vede ca-s tute rau in domeniul masinilor.

Share this post


Link to post

Bre, si eu am sfintit masina (ca tot era unul la Bistrita care isi blagoslovea acolo un audi), parintelul o fo de treaba si a acceptat. Nu consider ca am facut rau sa zica un preot doua vorbe langa ea si sa dea cu ageazma.

 

Inteleg ca parintelul nu a primit foloase necuvenite, ci o mica donatie pentru biserica, ce s-a dus in ajutorarea celor amarati :mrgreen:

Share this post


Link to post

I-am dat (acum 3 ani) 20 de lei. Nu e mult.

Share this post


Link to post

Da ... in alb !

Share this post


Link to post

Bre, eu is mai bisericos. Mai dau din cand in cand de pomana, las si la biserica uneori cate un leu, dau cu placere si la popa. Asa imi mai spal si eu din pacate. Ce dreq, mai mereti si voi si mai ingrijiti-va de suflete. Chestia cu "dau de pomana" nu se spune, ca nu e frumos, insa vad ca unii nu intelegeti.

Share this post


Link to post

Eu n-am pacate, n-am de ce da la popa, dar stiu care e cel mai mare pacat #-o

Share this post


Link to post

... dau cu placere si la popa. Asa imi mai spal si eu din pacate ...

Asta chiar isi are locul pe topicul asta =)) . Tocmai asa ti-ai gasit tu sa iti speli pacatele. Daca tot o faci, da si tu unora care chiar au nevoie si apreciaza ...

Share this post


Link to post

Eu n-am pacate, n-am de ce da la popa, dar stiu care e cel mai mare pacat #-o

"Cel ce n-are nici un pacat sa arunce prima piatra...totusi...cum mama masii n-ai nici un pacat dar ai aflat de existenta celui mai mare...a da...guuugllleee!!! =))

Share this post


Link to post

Ignoranta..

Share this post


Link to post

Asta cu spalatu' pacatelor e de caterinca ... pina la urma unul care se murdareste toata ziua de vaselina si se spala la finalu' programului, ajunge la concediu cu miinele curate... cel care butoneaza un calculator si e "ignorant" ajunge la concediu cu miinile pline de putin praf...

Care e diferenta? Care a fost mai curat in perioada lucrata? Un popa a dat-o cotita la intrebarea asta rolleyes.gif

Dar sa nu deviem de la subiectul nr.1 : sfintiirea, botezarea, inmormintarea masinii ...

 

Si sa citam din clasici :

 

QUOTE(vet @ 7 Apr 2010, 15:40)si apoi...inmormantarea. Oare cum ii va canta? La ingropaciune o sa-i spuna "odihneste pe roaba ta in REMAT cu verdeata? " O sa-i faca parastas? Coliva?

 

@Laurentiu@ :Avand in vedere varsta si kilometrii, nu cumva i s-a facut deja procedura asta la nemtalai, doar ca romanii au furat-o din cosciug? biggrin.gif

 

Revenind la personajul in cauza:

" Dar dupa citeva drumuri cu Daciutza (pe nume Panseluta) prin judetele apropiate si experiente mai mult si mai putin placute, am renuntat sa mai ies pe distante mai mari de 50km. Am considerat ca e mai safe si pentru mine si pentru cei care ma insotesc.

 

Are antecedente omu' la botezuri 10000000.gif

 

Dar sa mai spicuim din comentarii:

"masina nelovita si femeie nefu7uta nu gasesti wink.gif "

"vreo 2 iti arat eu sigur, au peste 18 ani si nu sunt calugarite..."

"Astept link."(asta era in de virgine nu masini)

Edited by lascarica

Share this post


Link to post

@Tommy - Ignoranta este cea mai dulce stare de spirit, nu te raneste nimic, nu te impresioneaza nimic...la cat de greu este ajungi acolo, imi si inchipui ca nu iti doresti sa te intorci nu-i asa?> :) > :) > :)

Share this post


Link to post

Bre, eu is mai bisericos... ce dreq.

Asta imi aduce aminte de o intamplare din timpul liceului. Eram cu colegii in statia de metrou Pipera si unul dintre ei a vrut sa para mai educat in sensul ca a aruncat o hartie la cosul de gunoi gest urmat de expresia "sunt baiat civilizat, ce p.l@ mea!"

Edited by martiz

Share this post


Link to post

Neee asta e adaptare dupa "Sint o doamna, ce ... mea!" rolleyes.gif

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...