Jump to content
Sign in to follow this  
steph

CATERINCA

Recommended Posts

Binenteles. Cred ca au schimbat cutia cu tot cu ulei da' au uitat s-o treaca pe factura =))

Share this post


Link to post

Preturile is nesimtit de mari la rino. Ma gandesc cu groaza cat o costa revizia de 90k...

Share this post


Link to post

Mai putin ca cea de 60.. ca nu mai schimba distributia.

Daca e vorba de masini sporty.. e un pic altfel decat la astea banalele.

Share this post


Link to post

Da ce masina sporty e un amarat de megan?! O fi bmw m3 si n-om sti noi?! Hai, la astea cu pretentii- mai zic, dar la o masina fara pretentii "premium"- mi se pare aberant un asemenea pret la revizii.

Share this post


Link to post

Pe linkul lu' matale citeste 2 posturi mai jos ca sa intelegi. "De mentionat ca piesele de pe Clio Sport 2.0i 16 v ma refer la kit distributie, rola, curea, filtru aer, placute difera de cele care se gasesc pe un Clio obisnuit."

 

Hai bre ca ne facem singuri de caterinca desi nu ar parea la prima vedere.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

imi cer scuze daca a mai fost, dar totusi cat de prost poti fi sa fumezi langa pompa...

Share this post


Link to post

Nu a fumat. E vorba de haine care s-au electrizat de la frecarea cu scaunul. Era undeva o statistica cum ca femeile cauzeaza un procent foarte mare din aceste accidente deoarece nu stau locului langa pompa cand alimenteaza si se tot duc in masina.

Share this post


Link to post

Urmeaza campania: Elodia - Presedinte.

Share this post


Link to post

Cand esti in preaviz de 15 zile dupa ce-ti dai demisia alea sunt 15 zile lucratoare sau 15 zile cu tot cu weekend? Esti platit normal in timpul asta?

Mi-am dat demisia :mrgreen: FREEDOM!!!

Share this post


Link to post

Calendaristice. Esti platit insa trebuie sa si prestezi conform "fisei postului". Care-i caterinca ca nu prea ma prind?

Share this post


Link to post

SUnt zile lucratoare = 3 saptamani calendaristice si da, esti platit pentru acestea. Ideea este ca nu e nevoie sa tragi prea tare in aste 3 saptamani... ce pot sa faca, sa te dea afara? :D

Share this post


Link to post

Pot sa faca multe lucruri nasoale, unul dintre ele ar fi sa incheie contractul de munca cu litera F (sau I), care era aia cu furtul. Sau pot sa-ti returneze cartea de munca peste 2 ani cand o sa binevoiasca cineva sa i-o dea, etc etc.

 

Nu uitati stimati colistasi ca traim in romania, tara tuturor posibilitatilor si unde legea este de partea celor puternici si cu multi bani !

Share this post


Link to post

I inseamna neindeplinirea sarcinilor de servici. So what... Nu stiu de aia cu furtul dar banuiesc ca trebe sa si dovedeasca... Oricum o reclamatie de-a ta la Camera de Munca le-ar aduce mult mai multe probleme decat pot sa-ti faca tie... La fel si cu cartea de munca, o reclamatie si a doua zi te suna sa vii sa ti-o iei...

Share this post


Link to post

Litera I nu mai intereseaza pe nimeni. Aia cu furtul trebuie dovedita, trebuie sa vina politia pe la firma...

Firma prefera sa iti faca concediu cu plata si sa nu te mai vada pe acolo decat sa solutioneze prin caile romanesti pe angajatii indisciplinati.

Iar cartea de munca se pastreaza la inspectoratul teritorial de munca, nu la firma, deci...

Share this post


Link to post

Uite d-aia e bine sa lucrezi ca freelancer, sa-ti facturezi serviciile...

Share this post


Link to post

Repet:

Nu uitati stimati colistasi ca traim in romania, tara tuturor posibilitatilor si unde legea este de partea celor puternici si cu multi bani !

 

Pana la urma tot nu m-am prins care-i caterinca?

Share this post


Link to post
Cer scuze de postare consecutiva, dar a trecut ceva vreme.

Nu vreau sa-i fac reclama colegului, dar chiar gasiti ceva la el acolo. Pe toate gusturile, preturile, performantele. Si preturile...

 

 

Craciun Fericit!

 

Costel

 

Gata cu stima? :rolleyes:

Share this post


Link to post

Balada pentru Maximus:

 

Oi-leeeeeeeeeeeee, oi-laaaaaaaaaaaaaaaa, ascultati colinda mea:

s-a sculat mai' An,

badica maximilian,

si-a incalecat pe-un logan rosu,

facut lui cadou de moshu',

cu heleron si aripioare,

cu spinnere si oglinjoare,

cu radiocaseton si statie,

sa faca si el senzatie.

Si cum sta el la volan,

in celebrul lui logan,

mare ce se observa-

un accent incet venea -

fiindca drumul rau era;

el accentul cand vedea,

pe sofer il intreba-

(ca geamuri electrice n-avea-

din manivela dadea):

mosule, facem intrecere?

ma mananca-n degete,

ca acuma e luata

si nici macar nu-i rodata.

Accentul nu accepta

si-l lasa pe M asa,

cu buza umflata,

cu bancheta lata,

cu porcbagajul plin-

nu de porci,

ci de venin.

Ca nimeni nu vrea defel

sa se intreaca cu el.

Si asa de plin de nervi,

cu moralu-n sos de viermi,

pleca maximus acasa

si de-ntreceri se lasa.

La anul si la multi ani

iar pe strazi- putini Logani!

 

Pentru cei care nu stiu despre ce-i vorba- gasiti aici chestiunea.

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...