Jump to content
Sign in to follow this  
MCojo

Promotie noua Matiz....

Recommended Posts

Stie cine va cand o sa mai fie promotie la matiz?! Ma intereseaza pentru ca as dori sa cumpar...Si inca o intrebare: se merita sa imi iau matiz?!

Share this post


Link to post

Bine ai venit pe forum.

 

Se merita, mai ales daca ai rabdare pana in luna Ian a anului viitor. Nu mai este mult.

Share this post


Link to post
Se merita, mai ales daca ai rabdare pana in luna Ian a anului viitor. Nu mai este mult.

 

 

Deci sa inteleg ca urmatoarea promotie ar fi in ianuarie... :? Ma asteptam sa fie acum de sarbatori pana in craciun...

Share this post


Link to post
Si inca o intrebare: se merita sa imi iau matiz?!

 

daca vei citi cu atentie ce s-a scris in sectiunea tico si matiz, este imposibil sa nu poti sa raspunzi singur la intrebare.

Share this post


Link to post

Tolin se refera la faptul ca s-ar putea sa te capatuiesti cu un Matiz Euro 3! Bineinteles, daca mai ai un pic de rabdare... :)

Share this post


Link to post
Tolin se refera la faptul ca s-ar putea sa te capatuiesti cu un Matiz Euro 3! Bineinteles, daca mai ai un pic de rabdare... :)

 

De acord, dar de pilda cu ce m-ar ajuta faptul ca am o norma de poluare mai buna?! Si inca un aspect: in mod sigur va fi mai scump ca modelul actual (ma refer la pretul de 5000 euro cat este acum in non promotie), asa cum de altfel s-a intamplat si cu cielo...Eu as fi dispus sa dau pe un maty exact 4390 euroi adica cat e el in promotie.

Share this post


Link to post

Cred ca va fi mai scump cu exact 90 euro!!! (cam atat e diferenta de catalizator) :P doar ca initial nu va avea prea multe oferte

 

Nu stiu nimic (insider) dar i-am urmarit p'astia de la Woo! Cu Cielo euro 3 anul trecut umbla zvonul ca va fi cu 700euro mai scump. Cand colo ce sa vezi? A fost mai scump cu 90 euro... dar o perioada nu a mai avut reducerea de 600euro... Dupa care si-au revenit...

 

Totusi s-ar putea ca cererea de Matiz sa fie mai elastica decat cea pt Cielo...

Share this post


Link to post

Iar vorbiti in necunostinta de cauza...

diferenta intre euro2 si euro3 nu este numai catalizatorul...

mi-e lene sa explic din nou dar daca vrei sa stii citeste la topicul legat de achizitionare leganza...

Share this post


Link to post

Din ce am vazut la cielo, prin noul motor euro3 a fost imbunatatit si consumul...

 

In alta ordine de idei, pe mine ma ingrijoreaza licenta de productie care am auzit ca expira in 2005... :?:

Share this post


Link to post

Atunci cumpara-ti masina in 2004 :lol: :lol: .

Piese de schimb se vor face in continuare (conform legilor actuale, 10 ani parca).

Share this post


Link to post

Acu', sa va zic si parerea mea:

 

Informatii POZITIVE despre viitorul fabricii craiovene vom avea (daca e cazul) pina la sfirsitul campaniei electorale; acest guvern nu va scapa prilejul de a se impauna cu "salvarea" a citeva mii de locuri de munca, precum si a unei uzine moderne, cu un grad inalt de automatizare, blablabla ...

 

In situatia in care NU e cazul de stiri pozitive pina la sfirsitul campaniei electorale, as astepta cel putin anuntul ca GM a prelungit licenta, inclusiv cu trecerea la Euro3 a motorasului, obligatorie conform legislatiei nationale de la 01.01.2005.

 

Iata ce ne spune fabrica: http://www.daewooauto.ro/comunicat/c54.php

Share this post


Link to post

Am vorbit azi cu un dealer daewoo care mi-a spus ca in pricipiu nu vor mai fi promotii pana la sfarsitul anului...informatia mi-au spus ca o au de la daewoo craiova la sfarsitul saptamanii trecute

Oare m-am trezit prea tarziu sa-mi cumpar si eu matiz?! :roll: :roll: :roll:

Share this post


Link to post

Nici un dealer nu cunoaste REAL intentiile de marketing ale D.A.R.

 

Ca sa nu moara de foame, ei iti pot spune ca n-o sa mai fie vreodata promotie la Matiz ... sint patit ... :oops:

Share this post


Link to post

Voi ce parere aveti: sa imi iau maty de indata ce apare promotia, sau sa astept sa vad ce e cu motoru euro3...

Mentionez inca o data ca pe un maty nu pot sa dau mai mult de 4390 euro...

Share this post


Link to post

Si ma rog frumos, daca are Euro 3, pe tine cu ce te incalzeste? Ar fi o chestie daca ti-ai cumpara-o afara si ar trebui sa o inmatriculezi in tara! Dar asa?!?

Share this post


Link to post

ma rog, cica la cielo a fost o crestere de putere o data cu euro 3, deci si la matiz s-ar putea sa fie. in rest, euro 3 nu prea cred ca ar incalzi pe cineva. a... in viitor s-ar putea ca taxele sa fie mai mici fata de euro2...

Share this post


Link to post

Matiz Euro3 comercializat in vest are tot 51CP la 0.8l, deci nici o smecherie.

Share this post


Link to post
ma rog, cica la cielo a fost o crestere de putere o data cu euro 3, deci si la matiz s-ar putea sa fie.

 

La Cielo a avut loc o scadere a puterii de la 86cp (Executive euro2) la 80cp (euro 3).

Share this post


Link to post

E2 = SOHC = 75CP

E2 = DOHC = 90CP

E3 = SOHC = 80CP

 

... se vede ca prin trecerea la E3, motorul SOHC a capatat 5CP; totul din chip, banuiesc. Probabil DOHC-ul ar fi fost prea scump sa fie trecut la E3.

Share this post


Link to post
E2 = SOHC = 75CP

E2 = DOHC = 90CP

E3 = SOHC = 80CP

 

... se vede ca prin trecerea la E3, motorul SOHC a capatat 5CP; totul din chip, banuiesc. Probabil DOHC-ul ar fi fost prea scump sa fie trecut la E3.

 

A, motorul cu 8V (cel de 75 cp) a fost facut euro 3 ?? Credeam ca cel de 16V (care are 86cp, nu 90cp; e ca si la LGN unde se spune ca motroul de 1.6 are 90cp, dar de fapt are 87cp).

Share this post


Link to post

Dragii mei, in curand, adica foarte curand intentionez sa-mi iau un Matiz ( acela la 6599 E+100 culoarea).

Credeti ca vor face ceva promotii baietii astia...sau nu mai e nici o sansa?

Inca o parere personala...am fost foarte dezamagit de dotarile standard pe care le au baietii...Adica..ei considera o optiune suplimentara "parbrizul cu parasolar" sau...temporizator la stergator... :> ...de rasul lumiiiii.

Va multumesc pentru ajutor.

Share this post


Link to post

Nu prea ai de unde sa stii daca vor mai fi sau nu promotii ... eu unul sincer ma indoiesc ... Dar, cine stie ...

Share this post


Link to post

In princiupiu ar trebui sa apara promotii in aceasta primavara la toti distribuitorii. Nu vad de ce Daewoo nu ar face o promotie si anul acesta. In fond, fabrica castiga mai bine vanzand mai multe masini.

Share this post


Link to post

Se stie deja ca fabrica de la Craiova face reduceri in aceasta perioada dar nu si la Matiz... Probabil ca se vindea prea bine...

Share this post


Link to post

MAi baieti atentie mare cu Mati de la Craiova zilele astea!!..Am inteles ca vin din fabrica cu defecte ciudatye (brachezi rotile si ating de aripi sistemul de injectie eur 3 nu e chiar cel mai de dorit si altele !!). Deci mare grija!!!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...