Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

Auzi, dar tu ai asigurare, da ? Ca parca ziceai ceva de ASIROM... Asa ca ce mai conteaza daca te-au tras in piept. Totul e sa isi dea aia bun de plata...

Share this post


Link to post

pufosu'>ceva noutati???

Edited by ga!nusha

Share this post


Link to post
Am vorbit la service si mi-au explicat ca stalpul nu a suferit nimic...si nu Il schimba...ma rog... ei stiu mai bine.

Dar nu prea imi dau eu seama cum draq nu a suferit mai nimic cand am vazut cu ochii mei balamalele usii smulse(e sudura rupta de fapt sus si jos)

 

Sfatul meu este ii strangi de oo sa ti-l schimbe, din moment ce este trecut pe devizul de la asigurator, mai ales ca ai spus ca ai vazut ca nu mai este in regula. Este dreptul tau si daca asiguratorul a constatat dauna ei nu au ce sa comenteze.

Share this post


Link to post
pufosu'>ceva noutati???

Acu am venit de la service si am vazut masina "desfigurata" (sa dea dracu de nu zici ca e matiz fara bara fata si spate :D ) oricum se pare ca incet incet imi revin si am si eu parte de noroc dat fiind faptul ca baiatu de la tinichigerie a reusit la reconstatare sa schimbe complet botul masinii {(bara+fagure+armatura de fier care du facuta praf de la accidentul din Otopeni)sper sa nu citeasca cei de la Ardaf topicu asta :D }

Acu de ce zic ca noroc...contraaripa dreapta fata e intreaga(neatinsa) iar aipa dr spate poate fii indreptata fara a fii incalzita(risc minim de a aparea rugina dupa vopsire)

Partea nasoala e ca sunt multe masini care stau la coada la "armasar" printre care si eu deoarece kuru masinii e tot deviat spre stanga cu 6mm :redface: da oricum mai trec marti pe acolo cu o mica "atentie" si intra in fata > :) .

@Mastere cred ca ne luam de mana si merem cu ele la biserica dupa ce is gata...

Cu toate ca am fost si anu trecut si vad ca popa a uitat sa imi spuna ca nu da decat 1 an de zile garantie pt "lucrare"...na ce am patit.

Share this post


Link to post

Alezz-ule ce sa mai zic si eu...tu ar trebui sa mergi la biserica ca eu unul am facut-o cu mana mea...Chiar ca imi asum toata raspunderea ...

Share this post


Link to post

@Alezz: NU a uitat popa sa precizeze cat dureaza garantie pt "lucrare".., Data viitoare sponsorizeaza cu mai mult si vei avea "garantie mai mare".

Share this post


Link to post

sau mergi si tu anual... :-S

Share this post


Link to post

Buuuun... am facut-o lata. 2 kormorane de iarna pe partea dreapta irecuperabile :( plus 2 jante indoite plus un capac spart, ca celalalt m-a parasit acum vreo saptamana. :(

 

Pe principiul acum da-te jos si vezi ce-ai facut, roata fata muci, bagam degetul prin cauciuc. ma duc spre portbagaj gandindu-ma cum dau eu wooferul la o parte si aud fsssss si roata din spate la fel. La naiba !!!! prima mea pana ( si dubla ).

 

Prietena a luat un taxi, a plecat acasa si s-a intorc cu masina. Pana atunci eu am schimbat roata pe fata scos roata spate. Pus caucioace in portbagajul prietenei, inchis prietena in matiz si fuga la o vulcanizare non stop duminica noapte. Gasit vulcanizare ... verdict! cauciucuri bune de aruncat. :( Cu chiu cu vai un petic cato palma pe unul dintre ele cat sa ajung acasa. Maine let`s get back to basics. Punem cele 4 caucioace de vara si pana la iarna strans bani de 2 kormorane. the end.

 

p.s. spumele de rigoare si injuraturi de rigoare.

Share this post


Link to post

Bun am inteles ca ai distrus 2 cormorane, dar unde si in ce le-ai distrus?

Share this post


Link to post

In ce ai dat? Este ca nu erai atent la drum?

 

 

...inchis prietena in matiz...

 

Asta e tare rau! :) ) Musca? :shock:

Share this post


Link to post

Am dat intr-o mare groapa pe linia de tramvai :( si nu, nu musca era o figura de stil.

Share this post


Link to post

Ce s-ar fi intamplat daca in locul Matizului ar fi fost un logan? Inca o data micul gigant demonstreaza cat de sigur e.

Share this post


Link to post

Oau! Ce prioritatate? Maty a incercat sa ii ia fata, dupa cate vad eu. Oricum, a fost norocos ala cu Matizul, daca il proiecta in loc sa il impinga avea ce face...

Share this post


Link to post

Incredibil... cum o fi reuşit cel cu Matizul? Chiar nu te uiţi deloc? S-o fi gândit: las că frânează ăla mă bag cu viteză...

Share this post


Link to post
Oau! Ce prioritatate? Maty a incercat sa ii ia fata, dupa cate vad eu. Oricum, a fost norocos ala cu Matizul, daca il proiecta in loc sa il impinga avea ce face...

Sau daca il intzepenea intr-un stalp/zid/alt masina

Share this post


Link to post

mie mi-a placut de aia din curte care s-au strans ciorchine imediat si stateau si se uitau. tipic pentru romani.

ala cu matizul chiar a avut noroc.daca il salta putin si il rostogolea ajungea rau de tot.

Share this post


Link to post

Asa am zis si eu prima data. Dar, daca te uiti inca o data la final, tipul din Matiz iese si sta de vorba cu cel ce l-a betonit. Ce voiai sa le faca?

Share this post


Link to post
Oau! Ce prioritatate? Maty a incercat sa ii ia fata, dupa cate vad eu. Oricum, a fost norocos ala cu Matizul, daca il proiecta in loc sa il impinga avea ce face...

 

Mda, mie mi s-a parut (de fapt un coleg a sugerat) ca ala cu Matizu a iesit de pe o straduta si a incercat sa-i ia fata betonierei...s-ar putea sa ma fi inselat. :) >-

Share this post


Link to post

Fii serios. Daca era asa ceva, la ce viteza are betoniera, mai vedeai doar un pres tarat...

Share this post


Link to post

Mi s-a parut ca schumacher cu matizu' s-a urcat pe dreapta pe trotuar un pic

a tras stanga si a pierdut controlul.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Parerea mea, cel cu betoniera este vinovat clar, matizul s-a trezit pur si simplu lovit de betoniera care venea cu viteza si a "eschivat" sirul de masini pe care mai mult ca sigur le lovea nemaiavand timp sa opreasca. Si matizul avea destula viteza parca.

 

Oricum eu am downloadat intai filmul pe hdd fiindca play direct nu mergea cursiv, asta m-a facut sa vad anumite detalii pe care le trecusem cu vederea...

 

Later edit: filmul e rulat cu viteza mai mare deci viteza nu e elocventa.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Haide, lasati-o. Ala cu Matizul e vinovat si a avut SUPER noroc. Teoria Tolin loveste din nou.

Share this post


Link to post

Scuza-ma ca insist dar, de ce e vinovat? Eu am vazut ca cel cu betoniera a depasit pe dreapta un sir de masini oprite la semafor probabil, fara sa se asigure in retrovizoarea din dreapta. Tu ce ai vazut?

 

Ps. De fapt a fost o reactie normala avand in vedre faptul ca nu era atent la cei din fata.

 

Ps2 Cel cu matizul e vinovat numai daca a iesit de pe strada laturalnica dar nu cred, daca se intampla asta era afis in stalpii de langa.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Matizul a depasit pe dreapta o betoniera. Betoniera nu a vazut buburuza => betonul de la volan a fost multumit ca nu a omorat gazarul iar gazarul a facut plecaciuni ca a scapat ieftin.

O fi matizaurul buna de strecurat, dar se mai intampla si din astea...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...