Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Mare diferenta dintre fetele celor ,,iesiti adhoc in strada pentru comabterea comunismului la timisoara" in 2009 (cred ca sunt usor intarziati...) si fetele celor care au iesit intradevar in strada sa combata comunismul din Moldova... Una e o demonstratie de prostie si ignoranta patetica, cealalta un sacrificiu colectiv al unei generatii tinere pentru un viitor mai bun

 

Nu de asta au iesit oamenii aia acolo azi. Bine, 2000 de oameni e adevarat ca au fost adusi cu autocarele, au fost sunati acasa, adusi cu taxiul, obligati de catre patroni... Jos dictatorul!

Share this post


Link to post

Eu nu inteleg cum poate marinaru sa iasa cu atata nonsalanta si sa declare ca ne vom pierde libertatea castigata. Ce dracu, people, wake the fac up! Suntem in 2009, nu il alegem pe Vadim, suntem un stat democrat in fata unor alageri. Anii 90 au trecut. Si pana la urma sa se hotarasca dracu: ori e comunism ori sunt moguli, cele 2 concepte nu se potrivesc!

Share this post


Link to post

Da, ai dreptate, Geoana e un tip cerebral, tocmai bun de presedinte, un lider adevarat. Sigur el e ala care s-a gandit sa devina presedinte si tot ce face face parte dintr-un plan al lui de dezvoltare proprie.

Edited by Zmeul cel rau

Share this post


Link to post

Nu Zmeu, ne e Geoana un ideal. Nici pe departe! Dar ma deranjeaza extrem de mult latratul unor mesaje patetice aanti-comuniste in Romania la 20 de ani de la Revolutie. Imi pare o bataie de joc fata de cei care inca mai gandesc si o manipulare mizerabila! Pana acum erau mogulii, acum sunt comunisti... Ce drau, maine o sa spuna ca sunt fascisti de-ai lui Hitler si vor chema evreii in strada :| .

 

Impresia mea este ca ambii incearca din rasputeri sa ne faca atat de scarbit de aceasta campanie incat sa stau dracului acasa si sa-si dispute voturile in prostime si aautocare! Imi este scarba de flyere cu mesaje patetice anti-comuniste, de discursuri de 2 lei, de moguli flamanzi, de copii pocniti si de toate. Sa termine dracu odata, sa aleaga unu dintre astia 2 retarzi si sa-si imparta ciolanu astfel incat sa putem intra si noi in normalitatea noastra anormala mioritica.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Apropo, libertatea nu ti-ai primit-o in 1989, atat timp cat in perioada 2000-2004 erau ridicati oameni de pe strada doar pentru un articol scris pe internet.

 

Era liniste intre 2000 si 2004. Ne dorim liniste.

Share this post


Link to post

Acum ce facem, o cautam pe Elodia ?

Share this post


Link to post

Incep sa apara demonstratii "spontane" la care ca prin minune este vazut consilierul prezidential Sebastian Lazaroiu (pe langa alti mari PDL al caror nume nu l-am retinut): Timisoara, Bucuresti, Brasov ... Doamne, disperat mai e Basescu asta ...

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Niste factori perturbatori! Sa fie chemati minerii!

Share this post


Link to post

Oare n-or fi fost deja chemati ? =))

Share this post


Link to post

Faza supertare aseara la OTV. Basescu era invitat la DD. DD il intreaba de ce n-a venit in Piata Universitatii o data la 3 luni asa cum a promis. Basescu cica: Eu m-am dus, da' n-a venit nimeni !

  • Like 1

Share this post


Link to post
... Eu m-am dus, da' n-a venit nimeni !

Cine sa-l mai asculte, cine sa-i mai creada minciunile. Prostanacul nu-si dezminte porecla daca se duce la o discutie cu ipocritul de base, cu el mai discuta unul de talia lui, adica muller si DDD.

Share this post


Link to post

Apropo, libertatea nu ti-ai primit-o in 1989, atat timp cat in perioada 2000-2004 erau ridicati oameni de pe strada doar pentru un articol scris pe internet.

 

Era liniste intre 2000 si 2004. Ne dorim liniste.

Si fecioarele erau deflorate doar de baronii locali. Hai sa fim seriosi... Trebuia sa faci o excursie anul trecut in Moldova sa vezi ce inseamna comunism, coruptie si represiune.

 

Brusc si deodata problemele reale ale Romaniei au disparut si au aparut pe tapet comunismul, mogulii si alte prostii. Statul cheltuie in prostie, FMI-ul ne-a taiat macaroana, guvernul suge toata lichiditatea de pe piata interbancara, administratia e politizata pana la femeia de servici, trebuie 5 functionari sa miste o hartie, aprobarea unui proiect european dureaza min 6 luni si am absorbit fix pix din fondurile structurale...

Share this post


Link to post

Ah, deci zici ca aia de s-au aliat impotriva lui Basescu nu conteaza? Mogulii insisi au iesit la televizor la atac, legitimandu-l pe Basescu.

 

Cat despre politizarea adminsitratiei, aia e de cand lumea. Si nu cred ca o vor schimba liberalii, atat timp cat si ei profita din plin de ea. Nu ii vad, mai ales ca ei au 20% si atat. Daca cineva o va vrea sa o faca si o va si putea face, va fi Basescu obligandu-i pe PDListi.

 

Altfel, problema "comunistilor" nu tine de ideologie, tine de profitorii regimului defunct si de obiceiurile lor. Slava domnului, Iliescu nu mai are voie la inca un mandat. Bine, nici impozitul diferentiat nu de colea iar in icoana Iohannis nici macar neamtul nu crede, altfel nu si-ar fi pus problema ramanerii in functia de primar timp de 6 luni. Imagineaza-ti cam care e durata preconizata de viata a unui astfel de guvern!

 

PS: Pentru ingreunarea aparatului bugetar trebuie sa ii multumesti PNL-ului, ca un partid adevarat de dreapta ce se gaseste.

Share this post


Link to post

Ah, deci zici ca aia de s-au aliat impotriva lui Basescu nu conteaza? Mogulii insisi au iesit la televizor la atac, legitimandu-l pe Basescu.

 

 

Daca cineva o va vrea sa o faca si o va si putea face, va fi Basescu obligandu-i pe PDListi.

1. Trebuiau sa stea fraierii cu capul plecat in fata marinarului!

 

2. Si asta depinde de? Dupa 5 ani ar trebui sa cred intr-o asemenea prostie? Dupa ce PDL prin papagalul fara personalitate Boc a dat ordonanta de politizare oficiala a administratiei? Sau basescu era ,,sub fustele dnei udrea" si nu era atent?

 

Daca Basescu este solutia ideala pentru Romania atunci solutia ideala pentru romani este migratia.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

1. Nu, ei au iesit la atac direct, fara sa se mai ascunda, nu au iesit sa se apere. E o diferenta.

 

2. Ma faci sa rad. Au schimbat doar niste directori numiti politic cu altii numiti tot politic de pe pozitiile secunde. Au facut rocada cu vicele.

 

Si nu a zis nimeni ca Basescu este solutia ideala, doar cea mai buna solutie din oferta. Crin a demonstrat deja de ce este in stare.

Share this post


Link to post
... Si nu a zis nimeni ca Basescu este solutia ideala, doar cea mai buna solutie din oferta.

De ce, din 15 Dec. se deschide sezonul la pocnit peste bot copii de 10 ani si nu avem cine sa ne are cum ?

Share this post


Link to post

Da, mai ales pe video. Pocnitul de copii la Băsescu e cam ca la ăl' de dădea gol, dar rata în reluare. Mă rog, puţin pe dos.

 

Mie daţi-mi voie să mă retrag să borăsc, după ce l-am văzut pe "boierul" Dinescu pupând pooala lu' Ilici & Co. Şi după ce am auzit numele lui Coposu rostit în aceeaşi companie selectă. Aşa ceva pur şi simplu nu se face. Poate e mai bine pentru Ticu Dumitrescu că n-a apucat să vadă aşa ceva. Mai trist e că sâmbătă se împlineşte un an de la moartea lui şi probabil aceiaşi ra(h/t)aţi de oameni se vor înghesui să-i jignească memoria...

Îl credeam pe individul ăsta (Dinescu) aproape în stare de orice. M-am înşelat: e în stare de absolut orice.

Share this post


Link to post

Demonstratiile spontane nu au voie decit in cadru organizat si cu aprobare de la primarie, apropo de Timisoara.

Lumea nu are voie sa iasa in strada decit cu geaca de culoare x si cu plancarda aferenta in mina.

 

Culmea e ca cea din Piata Universitatii din Bucuresti care se spunea ca e spontana avea aprobare :)

Lasind gluma si ca PSD nu avea ce cauta la Timisoara in frunte cu Coposu (nici pe morti nu-i lasa in pace), totusi acum se vede cine e "curva" politica. Daca in primul tur Antonescu il musca de c... pe Geoana mai tare decit Basescu, acum ajungi sa-l pupi in aceeasi zona? Si nu numai el.

Deja au inceput cu sondajele 54 la 46 pt Geoana. Dupa faza de ieri o sa fie 60-40 la Insomar :)

In orice caz presa este echidistanta, numai ca trebuie schimbata definitia echidistantei.

 

Un alt punct de vedere decit Irealitatea si Antene:

 

"http://ro.altermedia.info/antisistem/timisoara-1-decembrie-2009-versiunea-adevarata_17426.html"

 

"http://www.hotnews.ro/stiri-esential-6596523-daniel-vighi-martor-ocular-timisoara-avut-senzatia-retraiesc-momente-revolutie.htm"

Edited by moog

Share this post


Link to post

Toline, numai ieri ai spus de cel putin 4 ori cred faza cu falsul cu puradelul, antenele au reusit aproape 24 din 24 cateva zile, parerea mea e ca e greu sa le bati.

 

Lasati-l pe Crin sa faca sluj la Gioana, 3 zile mai are si el datorie, apoi glorie eterna.

Share this post


Link to post

Toline, numai ieri ai spus de cel putin 4 ori cred faza cu falsul cu puradelul, antenele au reusit aproape 24 din 24 cateva zile, parerea mea e ca e greu sa le bati...

Repet pentru a cincea oara: baselu a pocnit peste bot un copil de 10 ani, in direct, la tv, in fata a 3 milioane de telespectatori, pe data de 27 Nov.2009. Dovada: materialul clientului, "nu stiu ... cred ca m-a injurat ... cred ca m-a facut ceva ...".

Share this post


Link to post

Jos Tiranul!

Share this post


Link to post

Corect, corect, si nu l-a lovit o data, l-a lovit de mii de ori cu pumnul sau cu palma (in functie de varianta). Huo tiranul batator de copii!

Share this post


Link to post

Nu ne mai ucideti copiii!!!!

Share this post


Link to post

Huo tiranul care te ridica de pe strada pentru articole scrise pe internet!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...