Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

... Tolin, tu tot mai speri ca ies comunistii?

Eu sunt sigur ca scapam anul acesta de comunist. In plus, vezi citatul acela, e un daca acolo. Altfel, exista filmul original, brutul si aparatul. Sunt toate conditiile pentru o expertiza. Dar aceasta nu se va face pentru ca nu va fi proces. Pe langa patriciul mai exista o gramada de martori oculari si alte filme, facute din alte unghiuri. Dar nu vor fi necesare, primii care vor sa scoata mortul din casa, ca pute deja, sunt pd-listii, cei care au scos filmul de la pastrare.

Share this post


Link to post

Eu am auzit ceva de-un film in delta ca apare ;)

 

Nu esti curios?

Share this post


Link to post

Parca ieri ii dadea pe toti in judecata ? Ca sa testeze filmul, are nevoie de original si de camera. Le are ?

Share this post


Link to post

Le au cei de la Gardianul daca au cerut aviz.

Filmul e fumigena, ocupatie pt fraieri. Mai bine meciuri Giona vs Basescu decit discutii sterile pe marginea clipului. Ar fi fost mai distractiv sa-l vedem pe Gioana iesind din corzi.

Dar Gioana are agenda "ocupata".

Edited by moog

Share this post


Link to post

Daca filmul era trucat nu-i trebuiau 3 zile, abia vineri, pana sa spuna clar ca filmul este trucat. Spunea acest lucru inca de la declaratia de miercuri de la 12 noaptea.

Share this post


Link to post

Si ma rog, de unde stii TU cine a pus ochii pe respectivele companii ?! De unde stii TU ca pretul la gaze va exploda ?! De la Basescu cumva ? Pai sa am pardon, dar ti-am dat un exemplu putin mai sus despre cat adevar contine ceea ce spune el, exemplificat prin lupta lui impotriva mogulilor. In legatura cu gazele de producrie interna, care au pret mai mic, sat i linistiti ca doar o foarte mica parte spre deeloc ajunge la populatie. Gazul de productie interna se foloseste in industria chimica si alte industrii, unele controlate de Petrom, pentru a obtine produse cat mai competitive pentru export. Asa ca ala n-ajunge la tine la aragaz, deci poti sta linistiti si in privinta asta.

La asemenea aberatii nu mai am ce sa raspund ! :wallbanger:

Share this post


Link to post

Cred ca acum nu mai e un dubiu pentru cineva, Klauss Johanis stie bine ca zilele lui ca posibil premier sunt numarate, pentru ca nu e nici el naiv sa creada ca PSD-ul si Patriciul au bagat sute de milioane in campanie ca sa-i ofere lui cado' un scaun, din care sa aiba "ultimul lui cuvant" ca om politic :)

Intamplator, fireste, tembeliziunile au cam evitat sa dea asta :)

 

Întrebat dacă a cerut modificarea Legii administraţiei în aşa fel încât să-şi menţină şi mandatul de primar pentru o perioadă de până la şase luni, Iohannis a subliniat că nu va cere o astfel de modificare deoarece actuala lege prevede astfel de excepţii, susţinând că acest proiect ar putea să nu funcţioneze şi trebuie ca toată lumea să aibă "o cale onorabilă de ieşire".

 

"Nu am făcut această solicitare, dar sigur va fi un punct în discuţie, însă pentru asta nu voi cere schimbarea niciunei legi. Există un paragraf care prevede astfel de excepţii.

 

 

http://www.gardianul.ro/Iohannis-nu-vrea-schimbarea-Legii-pentru-men%C5%A3inerea-mandatului-de-primar-s149890.html

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Se poate sa nu functioneze! Orice e posibil! Cum nu a functionat nici Stolo ca pm ,nici boc,nici croitoru etc.

Stau si ma gandesc, oare cum ar fi fost ca pe perioada guvernarii liberale sa nu fii existat atatea certuri si totul sa decurga normal intre pm si presedinte?Am fi trait oare mai bine?

Share this post


Link to post

Eu nu credeam ca Gioana poate avea consilieri asa redusi, el stim ca are un IQ sub 0.9, ce mama naibii au cautat la Timisoara sa-i sfideze pe oamenii de acolo?

Cum mama naibii Crin si Klauss si Ciuhandru au putut sa-l insoteasca tocmai acolo de 1 decembrie?

Au uitat atat de repede ca timisorenii au avut curaj sa stea in fata gloantelor in 89 primii? O asemenea sfidare adusa la adresa noastra nici Iliescu nu a indraznit sa aduca.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post
... ce mama naibii au cautat la Timisoara sa-i sfideze pe oamenii de acolo?

Cand baselu i-a adus pe comunisti la putere in Alianta pentru Romania nu i-a sfidat pe timisoreni ? Doar talibanii pd-l, inspirati de batausul de copii, au avut nesimtirea organizarii unei contra-manifestatii violenta la un miting electoral. baselu nu stie sa piarda, in privinta asta a coborat sub stacheta lui, iliciul.

Mergeti cu balantele masurii voastre la metrologie, cand baselu se aliaza la guvernare cu comunistii si cand merge cu caciula in mana, netransparent, la moguli balanta arata cu plus, cand o face altul, arata cu minus.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Basescu nu i-a adus la putere, i-a adus la guvernare (a se citi "la munca"), atent vegheati si supraveghindu-se reciproc. Stim cu totii cum a decurs guvernarea.

 

La putere ii poate aduce doar PNL-ul.

 

PS: Si la Timisoara nu sunt in strada simpatizanti PDL, recunosc acolo lume care, in turul intai, a votat cu Crin (de imi venea atunci sa ii iau de guler si sa le trag vreo doua palme sa se trezeasca).

Edited by Zmeul cel rau

Share this post


Link to post

Din categoria "fiecare pasare pre limba ei piere" sau "doar prostia ramane vestnic tanara":

 

"În privinţa vârstei, statisticile arată că Geoană a fost votat preponderent de oamenii vârstnici, pe când Băsescu de cei tineri. Ca nivel de studii, votanţii lui Băsescu sunt, iarăşi, superiori, statistic, celor ai lui Geoană.

 

În concluzie, candidatul PSD a fost votat, iarăşi, de către o Românie retrogradă şi nostalgică după comunism, cum s-a întâmplat de douăzeci de ani încoace, pe când Băsescu a fost favoritul României democratice, aceeaşi care l-a votat altădată şi pe Emil Constantinescu."

 

Dupa spusele sale, domnul mai sus citat devine, cu pasi mari, cu an ce trece, un retrograd, un comunist nostalgic si adeptul unei tiranii sanatoase. Dupa parerea mea, dansul a ajuns deja la "varsta" aceea. La alegerile viitoare voteaza cu un footevant.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

a.m.r.5

Share this post


Link to post

Pai astea sunt statisticele, nu sunt speculatii. Gioana are voturi preponderent de la cei cu domiciliul stabil la tara si de la cei cu studii pina la 10 clase. E dreptul lor, democratic. Cine vrea sa li se alature e la fel de liber sa o faca. Mie unul categoric nu imi face onoare.

 

Gioana s-a dus sa-i sfideze pe Timisoreni la ei acasa, un gest de asemenea neobrazare nu va ramane fara urmari.

Cineva le-a spus ca toata tara e a lor, e bine sa afle ca nu!

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Alooo, prieteni, de ce a taiat Antena 3 transmisia in direct a discursului lui Geoana de la Adamclisi exact cand tovarasu' tocmai zicea ca la Constanta este cel mai mare port al Europei?

Share this post


Link to post

Inca o minciunica a lui Basescu: Sorin Vasilache, dir. adj. INEC spune ca singura cerere pentru expertizare a fost depusa ieri de presedentie, deci Realitatea TV si Gardianul n-au depus nici o cerere, cu atat mai putin ar avea vreun rezultat pe care sa il ascunda privind filmuletzul cu copilul. Omu' asta minte in direct cu o lejeritate debordanta.

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Ei au cerut aviz, nu expertiza :) )

 

L-au prins cu ceva de testicole si pe Ciuhandru, nu doar pe Klauss. Voturile care le-a luat Base in primul tur la Sibiu arata

cat de compromis e Klauss in Sibiu, ati vazut si ce spun timisorenii, pentru ei Ciuhandru nu mai exista.

 

O sa vedem cat ia si in turul 2.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Pai o sa ia cam 50% din voturile celor 80 de milioane de romani de-ai lui Geoana.

Share this post


Link to post

Confunzi timisorenii cu manifestanti PDL.

Share this post


Link to post

pentru ca nu e nici el naiv sa creada ca PSD-ul si Patriciul au bagat sute de milioane in campanie ca sa-i ofere lui cado' un scaun, din care sa aiba "ultimul lui cuvant" ca om politic :)

In acest tur 2 eu am fost umplut de de ziare , flyere, fluturasi, brusuri. Toate de la marinar. Tipografiile au lucrat pro-bono?

 

Pana acum 2 zile in partea de jos a paginii era un banner rosu de-al marinarului. Google face caritate politica?

 

Pai astea sunt statisticele, nu sunt speculatii. Gioana are voturi preponderent de la cei cu domiciliul stabil la tara si de la cei cu studii pina la 10 clase. E dreptul lor, democratic. Cine vrea sa li se alature e la fel de liber sa o faca. Mie unul categoric nu imi face onoare.

Cred ca ti-am dat si linkul in care iti aratam ca aceleasi categorii de votanti a avut si babsescu majoritar. Cei cu studii suprioare din mediul urban au votat altceva (statistic).

Share this post


Link to post

Asta vinde irealitatea si antena 3, vezi ca si in bucuresti e miting, miscari au fost la brasov, poate le spui si lor, ca ei nu au dat mare lucru.

 

Hahahhaa, crin s-a molipsit tare de la gioana "..ceea ce s-a intamplat la timisoara a fost foarte pozitiv" :) )

 

Gioana e mincinosul patologic, romania are 80 de milioane de locuitori, constanta e cel mai mare port din europa, magurele e in sectorul 3 (cand vroia primar al bucurestiului).. probabil ca toatea astea cand el va da 25 de mii de euro tuturor capsunarilor care se intorc in tara :) )

 

 

Andrei, cu mana pe inima iti spun ca eu in posta am gasit doar manifeste ale psd-ului si ale lui crin si unul facut cu portocaliu dar care era de fapt unul cu niste magarii la adresa lui base. Maicamea a primit doar sms-uri cu antonescu, eu nu. Nu neg ca si pdl e posibil sa fi facut la fel.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Confunzi timisorenii cu manifestanti PDL.

Mare diferenta dintre fetele celor ,,iesiti adhoc in strada pentru comabterea comunismului la timisoara" in 2009 (cred ca sunt usor intarziati...) si fetele celor care au iesit intradevar in strada sa combata comunismul din Moldova... Una e o demonstratie de prostie si ignoranta patetica, cealalta un sacrificiu colectiv al unei generatii tinere pentru un viitor mai bun

Share this post


Link to post

Mai ramane sa pocnesca peste bot un copil de 10 ani la un miting si l-a ajuns pe base.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...