Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Ce treaba are basescu cu ceea ce spune Salex?

Share this post


Link to post

Basescu are treaba cu orice, e un fel ce Chuck Norris... :mrgreen: Daca as fi avut alta cetatenie (loc de bastina) chiar as fi vrut sa vad cum este cu geoana presedinte, insa asa nu-mi permit!

Share this post


Link to post

Probabil cei care l-au votat pe Basescu si pedelei sunt mandri acum.

Îhî!

Share this post


Link to post

Nu, nene, suntem suparati ca nu a iesit "neamtul" Iohannis premier.

Share this post


Link to post

Dormi linitit, bok te indatoreaza lunar ! Iar investitiile straine de capital din Ian 2010 sunt de 4x mai mici decat in luna similara din 2009 (varful crizei).

Share this post


Link to post

Ce treaba are basescu cu ceea ce spune Salex?

Pai cine l-a pus premier pe Boc si cine i-a bagat pe maghiari la guvernare si-i lasa de capul lor ? Tata ?! Sau Basescu e responsabil cu cultivarea cartofilor pe terenuri destelenite in tara asta ?!

 

Dormi linitit, bok te indatoreaza lunar !

Numai in ianuarie au mai bagat niscaiva eurobonduri de 1 miliard, da' ce dracu mai e miliardu' pentru guvernu' lu Basescu ... La sfarsitul anului ni se promite voalat una mai lunga si mai groasa ... (a se citi imprumut).

 

Toate ca toate, cea mai tare ... Basexu era cat p-acilea sa fie membru (de renume mondial) al Academiei. Imi aduc aminte cand spunea cu mandrie ca el la scoala era cam de 7 si nu prea i-a placut oricum, si totusi, uite ca s-a realizat ! Si acu membru al Academiei ! Si-a sters mucii intre timp si a zis totusi pas. Dupa ce in prealabil a acceptat totusi, asa am inteles din niste explicatii, ca trebuie intai sa accepti tu si apoi anunta ei dilul. La sfarsit totusi, mica virgina a zis ca nu simte inca pregatita ...

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Care "ei"? De unde stii cum se face intr-o organizatie de care nu ai mai auzit vorbindu-se pana ce nu a zis ca il face pe Base membru de onoare? (News flash: nu e Academia Romana) Ah, si stii probabil si ca organizatia respectiva a fost facuta "bugetara" de catre Base doar dupa ce s-a intors legea a doua oara la el si era obligat sa o faca... Inghititi ca pelicanii...

 

Reiau deci:

 

@smialmiami: LoL!

 

De fapt, mai bine:

 

@smialmiami: ROFL! LMAO!

Share this post


Link to post

Mda, e vorba de academia oamenilor de stiinta ... Se vede ca pupincurismul e la mare si probabil ca daca acest lucru n-ar fi agreat inca de la varf n-ar aparea faze d-astea. Daca ma mai intrebi de demonstratia pupincurismului, vezi tandemul Poc-Basexu, asta ca sa te lamuresc in avans, poate nu il remarcasesi anterior. In orice caz, bucile marinarului sunt la mare si stralucesc de cat le lustruieste noua aripa virgtina a politici romane. Io nu zic nici LOL, nici nu ma rostogolesc pe podea pana mi se toceste kooru caci ma asteptam la asa ceva. Tu, da-i inai9nte cu LOL si ROFL pana te-oi satura ...

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Mda, e vorba de academia oamenilor de stiinta ... Se vede ca pupincurismul e la mare si probabil ca daca acest lucru n-ar fi agreat inca de la varf n-ar aparea faze d-astea.

 

 

Vroiam sa te intreb ceva dar mi-a luat-o inainte zenezeu:

Ce treaba are basescu cu ceea ce spune Salex?

 

Caruia i-a raspuns Wolfman:

 

Basescu are treaba cu orice, e un fel ce Chuck Norris... :mrgreen:

 

PS:

 

Share this post


Link to post

Vezi matale ca e parerea mea nitzel mai acana cu vreo 2 randuri pe pagina ailalta ...

 

PS:

 

Bre Zmeule, cin' te-a filmat bre si te-a bagat pe iutub ?

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Nimeni, a fost benevol. O dedicatie, cum ar veni...

 

 

serious-cat.jpg

Share this post


Link to post

Esti foarte dragutz ...

Share this post


Link to post
Asta e România lui Geoană pe care am ratat-o la mustaţă? Ăsta e bunul simţ pentru care a garantat Crinuţ? Asta trebuia să gireze moş Crăciun de la Sibiu? :-W
  • Like 1

Share this post


Link to post

Bucura-te, Romania lui baselu, in care cel mai incapabil premier din istoria Ro concepe doar OU pentru a nu pune in aplicare hotarari definitive si executorii. Statul de drept a fost suspendat sub idiotlogia basescianista. Bucura-te, ai avut si tu o contributie ! Ii dau dreptate asupra observatiei ca scoala scoate, in ultima vreme, numai rebuturi. Asa ca, punerea scolii la pamant devine o solutie urgenta de securitate nationala.

Share this post


Link to post

Asa-i, eu sunt convins ca daca era Crinulet+Gionel+Sasu cel tare ca piatra, acum profii aveau 50% mai mult. :)

Share this post


Link to post

..., acum profii aveau 50% mai mult. :)

...timp liber?

Share this post


Link to post

Bani domle. De la soacra lui Gioana, de la Voicu, de la Patriciul..

Share this post


Link to post

Poate e de caterinca, ... :D

post-6093-126937384141_thumb.jpg

 

Ce zici Tommy, te bagi? :D

Edited by zeneseu

Share this post


Link to post

Nici daca beau 2 cisterne de whiskey :) )

 

Tinta psd-ului e simpla, pensionarii si tinerii fara pregatire, fara slujba, fara viitor apropiat dar care vor bmw coupe si tzatzoase :)

 

Profesorii au fost fraieriti de guvernul liberal aflat atunci in functie ce a dat raportari mincionoase si de proprii lideri sindicali, majoritatea meleardari.

Share this post


Link to post

Tinta psd-ului e simpla, pensionarii si tinerii fara pregatire, fara slujba, fara viitor apropiat dar care vor bmw coupe si tzatzoase :)

Pai, daca ar fi sa vedem varianta scurta: somaj in crestere + din ce in ce mai multe firma care pleaca + din ce in ce mai multe firma falite sau suspendate => colectare din ce in ce mai mica a veniturilor ... inseamna ca vor fi multi cei care vor dori bmw coupe ... Deci, va cam creste masa celor pe care conteaza PSD. Si cind PSDul va reveni la putere, partea cu adevarat trista este ca nu o vor face pentru ca vor avea vreun merit ci pentru ca lumea va dori sa scape de actualii meseriasi. Si atunci ... prapadul !

Share this post


Link to post
... Profesorii au fost fraieriti de guvernul liberal aflat atunci in functie ce a dat raportari mincionoase ...

Guvernul liberal de atunci le-a marit salariile cu 17%. De la mincinosul de baselu si de la sluga de bok profesorii au luat mue. Acum s-au desteptat atat profii si cat si pensionarii, i-au dat in judecata pe mincinosi si castiga. Un papagal (repeta tot ce-i dicteaza baselu) ca bok n-are ce cauta nici la nevasta-sa acasa cand spune ca n-are bani, dar in fruntea unui guvern clamandu-si toata ziua impotenta manageriala.

Share this post


Link to post

Absolut de acord cu Salex, psd castiga nemeritat total voturi.

 

Nimeni nu vad sa-si manifeste grija fata de cei care aduc bani in economie, pentru ca asa se construieste PIB-ul, si protectia sociala se face cand ai cu ce, nu cand nu ai. Dar daca spui asta, te mai voteaza prostimea?

Intr-o societate saraca, ideile astea de stanga mereu vor avea adepti, mereu vor fi tot mai multi care asteapta de la guvern intocmai ca taranul ploaia, tot mai multi cu incredere in fortele si munca lor.

 

Eu am fost prof, dupa doi ani mi-am luat o slujba, dupa 2 luni inca una, am renuntat la juma de norma de profesor apoi la toata dupa inca vreo cateva luni. Am ajutat si pe alti colegi sa plece, de unii m-am si rugat si nu au vrut. Chiar unul foarte aproapiat mie. Anul trecut si-a mai luat o slujba, cu regretul ca nu a acceptat una mult mai buna pe care i-o propusesem.

 

PSD-ul vine cu propaganda ajutarii celor cu venituri mici. De unde daca celor care produc vor sa le ia si pielea de pe ei? Care firme vor mai veni daca impozitul nu va mai fi unic? Cine ca mai produce tva si profit?

 

Doar un exemplu din luminatia lui Ponta, un venit de 5000 de euro trebuie impozitat cu 75% :)

 

Toline, mariri a dat un guvern liberal care a reusit sa faca deficit bugetar in conditiile a 8% creste economica. Stia ca vor pierde, stia ca vine criza, si grija lor a fost sa-l plimbe pe papagalul asta de gioana prin campanie e mana. Poate il vezi arestat si pe el.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Guvernul liberal de atunci le-a marit salariile cu 17%.

Guvernul liberal de atunci e şi primul guvern care nu le-a mărit salariile cu 50%. Deci e primul de dat în judecată...

Scuzaţi exerciţiul de logică, dar "sluga" vine la rând abia după bunul-simţ liberal.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...