Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Solutia de 2 lei la criza din 2008 isi arata rezultatele acum: carpeala a fost de carpeala a tinut.

Share this post


Link to post

Am cumparat obligatiuni de stat grecesti, italienesti, spaniole, portugheze ?

Share this post


Link to post

Am auzit ca litrul benzinei o sa ajunga in 2012 la 7 lei?

Share this post


Link to post

Ai auzit?

Share this post


Link to post

Nu m-as mira. Unde sa dus suta ,se duce si mia!

Share this post


Link to post

pamfletarul de la fisc

 

Sa dea boala, cine-a ajuns in functii de conducere...

Share this post


Link to post

Te referi la blejnarul si la ialomilitianul ?

Share this post


Link to post

Si la ei, si la asta de-a scris. Numa' daca ma uit la modul in care scrie (caligrafia) si mi-e suficient :)

Share this post


Link to post

Cum este stapanul, asa este si sluga. Asta are umor, macar.

Share this post


Link to post

@vaxxi Pamfletarul este doar un biet referent. Este cea mai mica si cea mai prost platita functie publica. :)

Edited by zeneseu

Share this post


Link to post

Un sketch de-al lui Carlin despre politicieni:

 

Share this post


Link to post

Carlin e cel mai tare. Sint ceva ani decind am vazut primul sketch si cu toate astea nu ma plictisesc de glumele lui. Toate sketchurile merita vazute, in special cele care ataca politicienii si religia. Pacat ca a murit.

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Asta visul de aur al politicienilor, erectoratul sa stea acasa, sa nu voteze ... cu altii.

Share this post


Link to post

Din categoria: "sunt un porc si ma numesc adrian paunescu"

"Într-o lume ameninţată de furtuna financiară, într-o Europă ce pârâie din toate încheieturile, Traian Băsescu a adoptat poziţia marţială a liderului cu fruntea brăzdată de grijile ţării. Nu mai iese la restaurant, nu mai stă la şpriţuri cu Gigi Becali, nu mai sparge seminţe pe stadion, nu se mai ia de ziariste. Acum luptă cu criza şi face politică mare cu Angela Merkel."

http://www.adevarul..._594610537.html

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Nu sunt un adept al '"presedintelui"", dar in situatia actuala ,suspendarea nu prea isi are rostul. La anul sunt alegeri. USL ar trebui sa se concentreze asupra acestui aspect. Sa vina cu alternative viabile nu aberatii.Sa ma faca sa cred(pe mine si alti 6 milioane de romani) ca ei sunt o alternativa la actuala putere. Daca reusesc asta,castiga alegerile.

Share this post


Link to post

E o manevra clasica, veche si simpla: cand nu esti in stare sa faci ceva, faci zgomot si creezi o diversiune :)

Share this post


Link to post

Eu incep sa cred cu tarie ca Ponta si Crin sunt marionetele lui Base.

Share this post


Link to post

Ssst, lasa-i pe Dumb@Dumber sa joace cum le canta carmaciul, altfel o sa ne trezim cu unul dintre ei la timona. :thumbl:

Share this post


Link to post

Deocamdata avem o singura certitudine in privinta marionetei, aceasta semnand imprumuturile care sa sustina oaza de stabilitate creata de catre "cel care nu mai sparge seminte pe stadioane". Eu sunt ultra multumit cu aceasta situatie, imi aduce prime neimpozabile in valoare de 45.000 de euro in timp de 7 ani (6.500 euro/an) platite din salariile rm.popitilor, ca placerea sa fiecare maxima. Astept cu nerabdare emisiunea de obligatiuni pe 2012 cu prima si mai mare, platita din aceeasi sursa nesecata (prostia).

Edited by tolin

Share this post


Link to post

E o manevra clasica, veche si simpla: cand nu esti in stare sa faci ceva, faci zgomot si creezi o diversiune :)

Gen petitii on-line. :D

Edited by zeneseu

Share this post


Link to post

Eu sunt ultra multumit cu aceasta situatie,

Oare?

Share this post


Link to post

Eu ma reprezint singur, oriunde ma aflu, asa ca imaginea mea nu este afectata de catre cineva care "nu mai bea un sprit cu Gigi Becali". Altfel, in relatia cu statul reprezentat de catre cuplul de clowni base & bok n-am stat sa ascult rumegusul mestecat de catre ei pe sticla, am apelat cu succes la justitie si la executori, institutiile de care se tem cel mai mult si carora nu li se pot opune, oricat de "mare politica" fac ei impreuna cu madam Merkel (nepoata din RDG a fostei mele vecine).

Share this post


Link to post

Deocamdata avem o singura certitudine in privinta marionetei, aceasta semnand imprumuturile care sa sustina oaza de stabilitate creata de catre "cel care nu mai sparge seminte pe stadioane". Eu sunt ultra multumit cu aceasta situatie, imi aduce prime neimpozabile in valoare de 45.000 de euro in timp de 7 ani (6.500 euro/an) platite din salariile rm.popitilor, ca placerea sa fiecare maxima. Astept cu nerabdare emisiunea de obligatiuni pe 2012 cu prima si mai mare, platita din aceeasi sursa nesecata (prostia).

Triste plăceri mai ai... De maidanez. Baftă la referendum! :mrgreen:

Share this post


Link to post

Ce sa-i faci, n-am vocatia ta: si fiutut si cu banii luati.

 

In privinta demiterii, ai ghicit iar gresit, nu base trebuie dat jos, ti-am indicat de la inceput incompetentul: ala care afla de la televizor ce trebuie sa zica, cu cine si-a imbarligat coada si care afirma ca un act democratic este o lovitura de stat, prostul care si-a pus semnatura pe tot ce el n-a hotarat si care este urmasul lui ion iliescul (cinstit, dar ii cautioneaza pe toti hotii). Cu base s-a obisnuit toata lumea (mapamondul), nu trebuie sa bagi in seama ce spune, ai rabdare pana maine cand va afirma contrariul. Guzganul de bok trebuie scos din politica, daca avea iliescul asa o mana dreapta, nu l-ai fi vazut pe base decat din spatele unui grilaj.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...